Romanovske ovce

evo i mene (sad se svi vec jeze) bojane ne daj se. upao si u osinjak sve si smeo da pises osim tri stvari :da ima bolje, lepse i da ima jeftine romanove ovce skroz si im pomutio koncepciju jer su sad moguci kupci videli koliko se jeftino moze nabaviti ta (blazena ovca) zato su te odmah i napali. a ovo (blazena ovca): ima jedan clan stado ovaca jedan deo "blazene" a jedan deo cini mi se slovenke , e sad jedu isto piju isto zive na istom mesto a razbole se samo "blazene"i nazalost po kolegu pocrkaju a pre toga kolega trazi pomoc od nekoga ko vec ima "blazene"i nejavi se niko od cuvara "blazenih"da pomogne (cast izuzetku) a cim si ti napisao da su jeftine jave se svi i to sinhronizovano.zato ne daj se i daj nam jos primera tih po meni( posle vidjenog ) najjeftinijih ovcica
 
Nisam ja imao nikakvu losu nameru..niti kome da naskodim ..ujedno mislim da niko nikome ne otima nista.. ja prodajem cenim ti kupis ili nekupis.Imao sam zelju da pomognem sebi i ljudima ovde da nabavimo nesto dobro.
 
znam ja kolega da ti nisi imao nameru ali si pomutio vodu sada ce opet morati da pisu kako tece med i mleko da bi ovo napisano oslo sto dalje da novi potencijalni kupci slucajno ne procitaju cene iz nemacke
 
Па тешко да у доба интернета и развијених теле-комуникација неко не може да дође до ценовника из нпр Немачке, Велике Британије, Француске итд, Бојане ја ти желим све најбоље, и да ти будем потенцијални будући купац, све што си написао, поштујем, значи само напред :ppozdrav:
 
Drug rus je to lepo izneo kao provokaciju a zna se kako se na to mora odgovoriti,naravno istom merom:)
Prvo @rus nisi odgajivac ove rase i verov nikad neces bit,sam kazes da si ovcar pocetnik tako da je tvoj sud i uvidjanje na svakom dr mestu sem foruma irelevantan,ovde svako sme reci sta hoce i tako treba biti naravno
Bojan iznese cene romanovih onda se ispostavi da je sa te farme sve pokupljeno i po tim cenama se prodaje skart(ovce koje nisu Turci hteli a uzeli su oko 1000 komada,znaci da nisu bas birali pa zamislite sta je ostalo)....Nazalost Romanove u svetu ima malo i nije jeftina i to je fakat,kome se to ne svidja moze kupit nesto jeftinije jasno kao dan
Sto se tice kvaliteta romanove u nemackoj,nisam bas nesto cuo da je to po toj rasi poznata destinacija(oni bas vole i cene sve sto je rusko;))
 
Samo vas gledamo
20rpj45.jpg
 
znam ja kolega da ti nisi imao nameru ali si pomutio vodu sada ce opet morati da pisu kako tece med i mleko da bi ovo napisano oslo sto dalje da novi potencijalni kupci slucajno ne procitaju cene iz nemacke


Kad smo vec kod cijena,realnost je sada u Hrvatskoj da romanovke za rasplod idu po maksimalno 100-150€ za grlo 25-30 KG zive vage-vrhunskog pedigrea,NAZALOST,ALI JE TAKO,
i nije to slucaj samo sa romanovkama i druge rase su rekao bi jeftine,tako da kolega RUS ima pravo u nekim stvarima.
 
Poslednja izmena:
pusti kpmsiju,je li ima neko iz bih dobrog ovna za zamjenu ili ako nista prodaju,moj ovan je extra dobar puni 3 godine u februaru, nema sada svezih slika ali bice ovih dana,dosao prije dvije godine iz bjeljine ima i nekakve papire
 
Tu metodu je meni pricala profesorica na faksu. Samo je ona kaze stavljala zelenu ili crvenu da ih se oznaci na koje skoci.
Prakticno je jer znas na koje na naskcio i opodio iako ne u 100% slucajeva da je oplodio ali je velika vjerovatnost.
Super metoda tko ima stada.
Onda samo dodes i izdvojis oznacene :osmeh:
 
Izuzetno prakticna uz marker koji se postavlja na grudi,na vece pustis ovna(probac) on u toku noci obelezi ovce koje su jeli raspolozene :haha: izjutra ih pripustis pod zeljenog ovna,i naravno izdvojis iz stada narednih dan dva gde ces dva puta dnrvno ponavljati pripust,obelezis mrkane ovce kad ih vratis u stado na ledjima ili glavi da ti nebi pravile zabunu u narednim odvajanjima,itako 15 dana,tada promenis boju markera da znas prepoznati ovce koje bi povadjale(pomrkivale)Ovakvim radom stedis ovnove jer ih pustas "iz ruke".za probaca cu najbolji ovnovi rase romanov ili melezi sa istim.I najbitnije imas plansko parenje ko skim i zasto.dnevno ti treba aj da kazem sat vremena na stradu od 50-100 ovaca,nisu ti podrebni odvojeni boksevi da bi odvajao ovce prema ovnu koga zelis pustiti,jer prilikom odvajanja pogledas broj ovce i prema predhodno napravljenom planu pripusta pustas pod zeljenog ovna.sve ovo sam koristio na farmi i tvrdim da je jako prakticno i pozeljno raditi ovako.naravno probaca treba povremeno pustiti da i on nesto:sjasi:i redovno odrzavati HIGIJENU KECELJE
 
mirko prava stvar gledo sam u svajcarskoj kod jednog tako radi ali je ustroio ovna probaca stavi marker ali danju vecinon veci ovnovi legnu na to i ulepe marker balegom
a to sam i kod sebe iskustvo imo da drugi dan nemoze da obelezi ako skace te markere sam nosio i miki u cacak
 
Zaboravih reci da se i marker mora odrzavati i cistiti,naravno brze se trosi kad su temperature vece,pogotovu ovi iz INPAKA koji su 200-300 din,ali je to jedini moguc nacin da kontrolisete parenje u vecim stadima sa vise ovvnova a da ipak stado izlazi na pasu zajedno,znaci da ne petljate sa odvajanjem krvnih linija.lsta reci osim da je to neko izmislio iz potrbe i sa razlogom.naj bitnije je da ne odvlaci puno vremena samo se treba malo organizovati.,pokusacu da nadjem slike sa farme agrotornik kako je to izgledalo.cuo sam da koriste kastrate al sam ja radio sa ne kastriranim melezima idf xR.
 
posebno,kecelja se vidi na romanovcu(gore)a marker sa kajisevima slikacu ovih dana pa cu postaviti.a da nismo :off_topic:(jos se niko ne zali)
 
Nazad
Vrh