Rolo balirka.

jel ima tko balirku fiat 5650.? jel vam radi automatsko vezanje? ja je imam i neradi, a to izgleda niko nepopravlja. a kad se rucno veze, to dugo traje i ne rasporedi se spaga kako treba a puno je ode.
jel bi se mozda moglo od neke druge balirke napraviti vezanje
 
Problem je i do sorte pesnice slama ovih uvozni sorti je tvrdja i krupnije kao trska i slabo pije mokracu kad je krenuo apac videla se razlika u odnosu na ns sorte. Takodje ovi noviji kombajni duvaju plevu sa strane otkosa tako da je slama bez pleve koja najviše pije slamu.plus na to sve ko nema secku na presi slama je cela stabljika i nije sabijena kao u malim kockama pa je teze cistiti ako goveda ne ugaze. Jedino je dobro kod ovakve slame jede je stoka ko luda zbog svega toga moracu vise da nabaliram dogodine jer bicu kratak ove godine vec sad razvlacim
 
I mi smo pretpostavili da je do toga jer nije pokisla bar malo, ali rekoh da proverim. Cekali smo skoro dve nedelje posle zetve i nazalost kise nije bilo prva kisa od bar 5l je pala tek krajem jula. A prosle godine je balirana slama od istih sorti (Ingenio i Avenue) pa je bilo daleko bolje ali je i pokisla lepo pre baliranja. Cekali bi mozda ove godine jos malo ali je ovaj drugar mogao tad mi balira, sad smo kupili balirku pa cemo sledece godine moci da cekamo i duze ako ne bude bilo kise a nadam se da hoce :osmeh:
 
Aj kad smo vec off da dodam i ja...najbolje kupe vlagu bale sa vrha kamare koje su kisle cele zime pa se preko leta osuse,budu skoro trule,al extra upijaju...pokisla slama nar jednom na odkosu naravno da je bolja...
U nedostatku slame sam jedne godine koristio plevu sa mline,cela zmajevka 500 dindzi...extra stvar,krave nikad cistije...
Kad se slama izbalira sa rolo balirkom i te bale kisnu preko zime,koliko vlaga duboko prodre u balu?
 
Код мене су бале сламе од прошле године под ведрим небом. Ветар нон стоп цепао нјлон а церада иструлела.Почне да трули само на местима где лежи на земљи. То је неких 7-8цм.

Иначе гледао сам да људи узимају целу балу и убацују је у микс приколицу па ме занима да ли је конац илити манила нека на биљној бази?

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Aj kad smo vec off da dodam i ja...najbolje kupe vlagu bale sa vrha kamare koje su kisle cele zime pa se preko leta osuse,budu skoro trule,al extra upijaju...pokisla slama nar jednom na odkosu naravno da je bolja...
U nedostatku slame sam jedne godine koristio plevu sa mline,cela zmajevka 500 dindzi...extra stvar,krave nikad cistije...
Kad se slama izbalira sa rolo balirkom i te bale kisnu preko zime,koliko vlaga duboko prodre u balu?

Pokisne samo gornji deo, tj. napravi se kora i vlaga ne ide dalje.
To je kod psenicne slame i kukuruzovine, dok kod sojine pokisne maltene cela bala...
 
Sad radi......

Imam katalog delova za RP 15-12,ali nemam skener ako neko ima volje da skenira i postavi na forum neka se javi da mu ga pošaljem
 
Poslednja izmena:
Moju rp 15 Danas ja drugar oterali za Utrine.Imali ko iskustva sa New Holland 548 crop cuter
 
Poslednja izmena:
Pitaj kolegu Dragana iz Svilajnca, mislim da je imao u posedu ovakvu balirku i da je radio sa njom pre prodaje.
 
APonBWb.jpg
Jedno strucno misljenje od vas...komsija je u dilemi da li welger rp12s ili krone kr125? Tj dal valjci ili precage sa lancima...
ouvnaZt.jpg

Slike su preuzete sa google da bi znali o kojim presama se prica...
Sent from mTalk
 
По мени Кроне,само из разлога што имам увид како ради таква у добром стању и то је то.
I on je vise za krone jer su mu rekli da nju moze vuci 539,a za moju welger 12s je video da je optimalno 80ks...da li to stvarno moze ici za 539 i da dobro stegne balu?

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh