Rolo balirka.

A kako naprimer kada hocu slamu da uzmem jel se odvija u krug ili kako?
 
Ja sto sam gledao na televiziji davno jos 2010 godine da se odvija, tj suprotno od motanja, odmotava se :)
 
Mslm da mi ne bi odgovarala rolo balirka gde ja da razmotam ovoliku balu hahahah i posle da je skupljam lakse je sa obicnim balama :)
 
Suvo se bas lako razmotava malo je teze sjenazu razmotavati, i zavisi cime je zgrtano ako je suncem teze je razmotavati dok ako je sa balerinom nije uopste upetljano i lijepo se razmotava. Najbolje je mozda raditi sjenazu iz otkosa da se ne zgrdje u plastionice treba vise vremena ali dosta se ravnomjernije nabije bala.
 
stavim dve daske na prikolicu i dvoje ljudi je odguraju u prikolicu :) ipak sam se odlucio za klasicnu balirku lakse je,ove rolo retko koju bi mogao 533 da vuce tako da nemam neki veliki izbor za biranje :/
 
Od kocki za 533 najbolja ti je someca 2500 ili m11 ja imam 2500 i ako imas brda nisu teska. A ni sa jednom rolo nemozes raditi sa 533 jedino je mozes dovuci do njive ili mozes uzeti one male mini rolo ali m eni je bolja kockasta od oni mini rolo presa.
 
Poslednja izmena:
Kod mene te prese nisu pravile bale vece od 12 kg, i kako kazu Wegler ap45 je polutvrdo baliranje... Ako su me slagali, llazem i ja vas... Inace ja cu dooobroo procitati celu temu i konsultovati se sa kolegama koji imaju prese zakacene za imt539 ili 533 :)
 
Ima kod mene jedna ova mini rolo balirka ista kao ova sa snimka sto je stavio clanjugi ceni je covek 2500e a pravi bale oko pedeset kila.
 
@jugi
ja tjeram claas markant 41 sa 533 i ove godine je s tom kombinacijom napravljeno nekih 3500 bala i ide bez problema. Lakše bi bilo da je barem 549 ili 560 ali ide i ovako, jedini pravi nedostatak toj kombinaciji je niska pozicija kardana na 533 pa moraš paziti da ne podigneš previše na hidrauliku i zakačiš kardanom. Drugi nedostatak je što je 533 prelagan i osjetiš svaki udarac bata koji dosta ljulja traktor pa nakon par sati baliranja kad siđeš s traktora hodaš kao da si pijan ili bio na brodu :osmeh: . Prije smo radili sa mf 178 ali je prejak i ako se ne pazi često se lome sigurnosni vijci a 533 će prije stati nego slomiti vijak.
 
Zdelano u Rusiji:
p9040456.jpg
 
Nazad
Vrh