Rolo balirka.

dscn2379.jpg
dscn2380.jpg
dscn2381.jpg
dscn2382.jpg
dscn2385.jpg
dscn2386.jpg
dscn2390.jpg
dscn2388.jpg
Ово је моја коначна одлука ролерица је данас стигла 1995 годиште везивање један канап све остало слике говоре, желим да се захвалим свим форумашима који су ми помогли око одлуке а највише Игору дулићу ,ролерица мења клас50, за ролерицу је дата клас50 и 3000 е.
 
dscn2383.jpg

Хвала ,ову пресу ће вући масеј274

- - - - - - - - - -

Што се тиче везивања ,ево да мало то дочарам, изнад главе овог дечака види се бели канап који се повуче и тада се укопча пренос који иде преко оног плавог каишчића види се укрштен је е тај каишчић вуче конац , покретањем конца који иде преко степенасте ременице ,која има три пречника(таква је и код велгер) е та степенаста ременица је узупчена са једним пластичним зупчаником који покреће погон за вођенје конца лево десно, значи само повучеш канап и периода одради сама без сталног држања, повучеш пустиш и оно само ради. Гледао сам и једну рп200 цена јој је била 6000 електронско везивање балирка је у добром стању али колико сам ја закључио да та електроника није исправна.
 
Prvo da cestitam ionako nije tema,drugo drago mi je ako sam uspeo nesto pomoci :)
Nisam vidjao ovakve u oglasima obicno su starije prese,no veoma jednostavna presa,ako sam dobro primetio kopcanje vrata je mehanicko,nema kip rampu to ti preporucujem da napravis olaksaces sebi posao a nije neka investicija,kardan sa duplim zglobom takodje odlicno,za te novce super presa.
Jel na welger presi koju si gledao vezivanje u mrezu ili kanap?
 
Gde naci balirku koja pravi bale 100x100, ima li ko kakav predlog koju marku..., i ima li ko od kolega sa foruma iskustva sa manjim balirkama.
 
Prvo da cestitam ionako nije tema,drugo drago mi je ako sam uspeo nesto pomoci :)
Nisam vidjao ovakve u oglasima obicno su starije prese,no veoma jednostavna presa,ako sam dobro primetio kopcanje vrata je mehanicko,nema kip rampu to ti preporucujem da napravis olaksaces sebi posao a nije neka investicija,kardan sa duplim zglobom takodje odlicno,za te novce super presa.
Jel na welger presi koju si gledao vezivanje u mrezu ili kanap?
Хвала ,на рп200 што сам ја гледао везивање је са канапом , направићемо и рампу , само да више не размишљам око куповине и возикања...

- - - - - - - - - -

Gde naci balirku koja pravi bale 100x100, ima li ko kakav predlog koju marku..., i ima li ko od kolega sa foruma iskustva sa manjim balirkama.
Док сам разгледао балирке наишао сам на две хестонове варијабилне каишарке чија је ширина 100, такође сам био и код човека који користи такву пресу и он се хвали са њом. Цена те коју сам ја гледао била је 2800е , али су ланчаници толико похабани да се можеш набости на њихов врх, ову другу нисам загледао а она се налази близу мене ако те занима јави се на пп даћу ти број телефона није ти далеко из Драгачева само пређеш Мораву.
 
Pozdrav svima. Vidim da bistrite politiku o rolo presama pa sam hteo malo da pomognem, kao sto ste i vi meni uvek pomagali.Kupio sam pre 5 godina rolo presu New Holland 841, i tada je platio nekih 3200 e. Do danas sam napravio preko 400 bala i prezadovoljan sam, nisam imao kvarova, osim jednog lezaja koji sam zamenio i to je to_Ova presa ima lance sa preckama, sirina bale je 120, a visina od 60 do 180, mada ja pravim bale od 120 cm visine jer je sa takvima najlakse manipulisati.
Prednost prese sa lancima jeste to sto ona masu sabija od samog pocetka, pa se masa ravnomerno i jednako sabija, dok bale sa valjcima napune komoru i tek na kraju vrse sabijanje kada u presi imate citav plast; logicno da je lakse sabiti jedan po jedan naviljak nego citav plast odjednom.
search
Tako da ovu moju presu bukvalno moze da okrece 539, samo sto ne moze da je vuce :osmeh:. Ja je vucem sa Fiatom 8090 i nema nikakvih problema.
 
Za suvu lucerku cak i bolje kad je malo meksa bala iznutra jer ako je sabijenija a nije suva kao barut i ne stavi se inokulant za suvu masu oce da progori,zelena masa se ne kvari,bar ja nisam naleteo ni na jednu koja je imalo pokvarena iznutra de je mekse, slama ako se oce bas nabiti da bude sabijena skroz onda noc i udri po vlazi,ali onda muka posle u korlatu tesko prevrnut balu,tesko je rastersti i razbaciti,mana presovanja suve sabijene mase jeste sto se mora vise veziva staviti jer je veliki pritisak bale i oce da se raspuknu, jer ipak je to suva masa,dok vlazna je sama po sebi povezana,neke na letvu lanac cak ni ne mogu da rade nocu tj kada je jaka rosa, ne znam iz kog razloga ali ne ide.Naravno ovo vazi za dimenziju bale 123x125 vec kad je komora 123x150 onda ima vise prostora do valjaka pa je sabijanje sigurno manje.
Hmm nadovezao bih se na ovo "400 bala" to je stvarno bas malo,pre ce ti lezajevi stradati od stajanja :D sem ako se kolega nije zbunio pa teo da kaze da uradio 400 bala godisnje.
 
Narode ima li ko welger rp 12....Treba mi pomoci malo ....Oko sistema vezivanja onih kacaljki za vrata.. Ako neko ima upustvo nek mi se javi!
Hvala!
 
Ako neće zakačaljke ,proveri amortizer što je je montiran napolugi od kuka da nije zapeko ako jeste samo ga izbaci

imam ja katalog rezerni delova ako ti nije daleko dođi da ga kopiraš
 
Nazad
Vrh