Ribizla

Hvala na savetu drugari. Imam jos jedno pitanje. Da li da otkinem sve listove koji su napadnuti pa da prskam ili samo da prskam ?
 
Drugari, kakva je situacija kod vas! Kod mene je sve pod vodom.

Miljko87, jel te potkacio ponovo sneg jer videh da je dole u tvom kraju negde padao?

Pozdrav svima!
 
Pozdrav marinke, sada nema snega, ima dosta kiše, od kako se skinuo sneg nijedan dan nije prošao bez kiše, od svog voća koje ima u selu samo su RIBIZLE I MALINE prezivele onaj sneg. šljive, jabuke,trešnja i kruška biće misaona imenica ove godine kod mene u selu. Ribizle su super podnele ovaj sneg, imam dosta polomlenih i očepljenih grana, polopmljenih vrhova, ali kako je bilo ja sam za sada prezadovoljan. Malo me brine što već dvadeset dana nema uopšte sunca , svakog dana je kiša, nemogu pčele da rade, niti da se isprska.
s3010637.jpg
s3010637.jpg

Pozdrav svima!

- - - - - - - - - -

greškom sam poslao itu sliku dva puta ivinjavam se
s3010640.jpg
 
Marinke kakva je situacija, dali su ti ribizle još pod vodom,
ribizla produkt kako je kod tebe, nije li bilo poplava, jel proradio onaj potok ispod ribizla.
Ja sada nisam bio u selu već sedam dana i neznam kako je, mislio sam da je mene snašlo najgore, kad je pao onaj sneg međutim tek sada vidim šta je katastrofa, žao mi je tih ljudi, kao da je mene to zadesilo.
pozdrav svima!
 
Nisu, voda se nije puno zadržava jer smo intervenisali kanalima i odvodili je iz ribizle. U sustini kod nas i nije palo toliko kise za razliku od ostalih krajeva zemlje. To sto je palo ipak se nije puno zadržalo tako da je sve ok kod mene.

Pozdrav!
 
Pozdrav drugari.
Drago mi je što čujem da su vam ribizle dobro. Kod mene na plantaži stanje redovno, bilo je kiše, ali ne mnogo, taman da proradi onaj potok :).
Prskao sam protiv vaši i prihranio ribizle. Danas sam prskao totalom jer je posle ove kiše trava podivljala. Sledeći korak biće prihrana ploda.
Sve u svemu, kako god da okrenemo, mislim da treba da budemo zadovoljni što nas nije zadesilo ovo što je zadesilo pola Srbije.
Pozdrav!
 
Gde ste drugari, šta se radi?

Evo par slika posle "stabilizacije" vremenskih prilika :osmeh: . Za sada sam zadovoljan kako se razvijaju.

2014-05-24-065136.jpg


2014-05-24-092603.jpg


2014-05-24-092632.jpg


2014-05-25-163232.jpg


Pozdrav svima!

- - - - - - - - - -

Urekoh ja stabilizaciju vremena, puče Kragujevac kao tikva!
 
Da li je nevreme dohvatilo ove tvoje ribizle, na slikama izgledaju sasvim dobro.
 
Bravo Marinke, bas dobro napreduju i lepo su vezale, kolko vidim imas dosta mladih grana koje ce od boga zdravlje sledece godine doneti zavidan prinos. Samo napred, pozdrav.
 
Za sada su dobro, jučerašnji nalet su preživele, bila je obilna kiša ali bez grada. Upravo mi javiše da se navlače beli oblaci, a to (makar kod nas) po dosadašnjem iskustvu nosi grad! Videćemo kako ćemo proći ove nedelje!

Za sada su lepo poterale, dosta mladih lastara, iako su sve orezane do maksimalno 3-4 lastara s proleća. Samo da izguraju bez oštećenja godinu pa se stvarno sledeće godine mogu nadati nekom ozbiljnijem rodu.

Pozdrav!
 
Ćao društvo , evo i mene bio sam deset dana u selu , malo radio na plantazi malo sa komšijama popravljo puteve posle ovih obilnih kiša sve je odnešeno i iskopano. marinke lep ti je ovaj ben sarek , lepo je poneo, daće bog da ih i ubereš. kako j e na drugim sortama , kod mene je za sada super s,obzirom šta me je sve snašlo ove godine. Mada se komšije žale, ali vidim da ih i ne održavaju kako treba.Rasad mi je takođe super. Ja sam zbog ovakvog vremena osigurao kod Dunava, mada daj bože da ništa ne bude.jer je osiguran samo rod.
Pozdrav!
 
Pozdrav druze! Moguce da je nedostatak kalijuma ali relativno skoro sam isao kalijum preko lista, odnosno pre onih ludackih kisa. Moracu da ponovim. Hvala na linku.
Videcemo sta ce i Miljko87 da kaze, ali starno mi se ovo sto je na slikama ne svidja.

Kakva je situacija kod tebe?

Pozdrav jos jednom!
 
Marinke, nisam siguran dok ne vidim lično, ovo je sve nagađanje , mislim da si imao napad grinja, na prvim slikama, na zadnjoj su bile neke gusenice ili skakavci,meni su prošle godine ogolile malinu i ribizle , i onda se odjednom izgubiše, najbolje da odkineš list i odneseš u apoteku, jer grinje golim okom ne možeš da vidiš, samo nemoj da čekaš dugo.
pozdrav
 
Pozdrav drustvo!

Da li neko zna sta moze biti uzrok susenja ribizle? Nasao sam u dva zbuna cetiri lastara koji su poceli da se suse.
fotografija0055.jpg
 
Zdravo drugari, nesto nas nema!

Ja bio u guzvi ovih dana pa nikako da se javim.


@Marko

Ni dan danas ne znam zasto se to susenje desava. Meni je tako bilo prosle godine i imao sam dosta gubitaka. Ne zelim da te plasim, ali isprati dalji razvoj situacije da te ne zadesi kao mene. Kad je vec uhvatilo maha isao sam nekim aminokiselinama i spasio sta se spasiti moze ali sa velikim gubitkom.

- - - - - - - - - -

A evo i kakva je situacija kod mene

Nije sve tako crno... al ono sto jeste veoma lepo izgleda :osmeh:

cam00790.jpg


cam00791.jpg


cam00792.jpg


cam00799.jpg


cam00801.jpg


cam00803.jpg


cam00804.jpg


Ljubi ih ujka :osmeh:
 
Nazad
Vrh