Restitucija

I ovo što je sažvakano sporo rešavaju a možeš zamisiti kako bi bilo da je odvojeno i da oni spajaju.
 
Kakvo je stanje sa advokatima, jel ima neka jaka advokatska kancelarija ? Cuo sam da u Beceju ili N. Beceju postoji jaka ekipa advokata, jel zna neko nesto o njima.
У Н. Бечеју не постоји, али у Бечеју постоји. Питај бечејце.

Послато са Леново П70А уз помоћ палца
 
Контактирај неког из Бечеја, има их ваљда на форуму.

Послато са Леново П70А уз помоћ палца
 
Da li je bilo ko od Vas sluzbeno obavesten od strane Agencija za restituciju da je direktor doneo odredbu da je proces vestacenja od 2015. na teretu podnosilaca prijave?

Ja sam to saznao polovinom prosle godine u razgovoru sa sluzbenim licem iz Agencije. DO tog momenta mi se apsolutno niko nije javio prakticno 1,5 godinu od trenutka podnosenja prijave.

Da li ste vi to saznavali sluzbenim putem ili ste culi od nekoga.

Kazem ovo je jer je u pitanju onda pravna nejednakost jer neko ko ne zivi u Vojvodini i nema kontakta sa ostalim zainteresovanim ovo ne moze nikako da sazna.
To onda ostavlja prostor za korupciju.

Sudski vestaci deru, a sta tek reci o advokatima, oni uzimaju 10% kao nagradu, a sam proces vracanja uopste ne zavisi ni od njih ni od njihogov umeca. Nikako Vam to ne bih preporucio, iosle pismena osoba moze sama proci kroz celu proceduru i nema nikakve potreba da dajete ono sto ne morate.

Dakle od pozitivnog procesa napravljen je rasomon za lovce u mutnom.


Jos par stvari, morate saznati da li je u ataru gde je oduzeta imovina vrsena komasacija, ako jeste i ako jos ima drzavne zemlje mozete uci u sam proces.
Ako vam je dokumentacija uredna sledi angazovanje sudskog vestaka i njegov nalaz koji podrazumeva sumaciju oduzete zemlje, njeno bodovanje i predlaganje adekvatne parcele ili parcela iz drzavnog fonda koji vrednosno odgovaraju oduzetoj zemlji.

U slucaju da nije bilo komasacije mora se cekati izmena zakona po kojoj ce biti moguce potraziti zemlju sa sireg podrucja, dakle iz susednog atara ili nekog drugog sto po sadasnjem slovu zakona nije moguce.
Kada ce to biti verujem da niko ne zna, najavljivali su prosle godine, a sada posto dolaze izbori ne verujem da ce izmene biti pre 2018.

Jos par saveta, trazite sifru za web pristup vasem zahtevu i pogledajte kakvo je stanje stvari. Ja sam trazio odavno, proverovao povremeno da li je nesto desava ali pomaka nije bilo. Verujem da su pogledali predmet tek kad sam zvao telefonom u vezi konsultacija.

Takodje, naoruzajte ste strpljenjem, narocito po pitanju Istorjskih arhiva gde su pohranjene te odluke o oduzimanju. Takodje cuh nedavno da ce od marta overa dokumenata biti prebacena iz opstine kod notara, pa iskoristite vreme da overite i izvadite sta treba jer nisam niguran da oni nece naplacivati.
 
Poslednja izmena:
Kod nas je bila komasacija, a skoro sva drzavna obradiva zemlja je volsebno nestala ili je prevedena u privatno vlasnistvo (pod hipotekom). Ostale pustare i rit pod vodom 7 klase.
 
Pre neki dan dobio poziv za 18.4. za PRVU raspravu o restituciji.
Videćemo kako to sada ide dalje. Ono što treba da se vrati ne postoji šuma je posečena a neke parcele otuđene.
 
Danas bio na raspravi i nisam optimista. Uzetih parcela nema u privatnom su vlasništtvu, a o nadoknadi niko ništa. Deda je bio podnosilac u međuvremenu preminua, a sada se deli na mene i tetku. Ako se tetka ne prihvati da traži povraćaj njen deo zadržava država.
 
Da li su rekli bilo sta o dodeli drugih parcela koje su u drzavnom vlasnistvu? Posto naravno da tog oduzetog vise "nema"
 
Ništa nisu rekli. Kažu kako hoćete da budete namireni naturalno ili na drugi način. Ja tražio novo ročište a ona kaže nije praksa.
Drugo pradeda je imao veliku šumu koju je nekadašnja zaduga celu posekla, mene sad ne interesuje parcela već stabla. To je mnogo vrednije od svega ostalog. Kaže da džabe tražim ne obeštećuju stabla i slično.
 
Naturalno = da vam isplate novac u visini trzisne cene trazenog zemljista?
 
Pod naturalnom razmenom podrazumeva se nenovčana razmena. Roba za robu u ovom slučaju zemlja za nešto što možda ima vrednost tipa Akcije u RTB Bor. ??????

- - - - - - - - - -

Pod naturalnom razmenom podrazumeva se nenovčana razmena. Roba za robu u ovom slučaju zemlja za nešto što možda ima vrednost tipa Akcije u RTB Bor.
 
Ha-ha-ha :| moze naturalno ali ne moze zemlja iz druge katastarske opstine....
 
Jedno pitanje... Da li je neko razmišljao na temu, ili da li vredi tražiti neku naknadu za svo ovo vreme koje je drzava koristila to zemljište, ili naknadu za izgubljenu dobit, ili već tako nešto...?
 
Mikser ,ima jedna istinita prica,otisli ljudi iz jednog susednog sela da traze nadonadu za zemlju koja je bila uzeta u pokrainsku vladu ,i doceko ih sekretar i kaze niste placali poreze i druge dazbine 40 godina ,pa vam to dodje skoro na isto.Na to ce jedan sekretaru,,daj mi zenu da je koristim 40 godina i sad da ti vratim da vidis dal je isto,,.Nista nisu dobili.
 
Zasto da placaju porez ,ako ta zemlja nije bila u njihovom vlasnistvu ,vec oteta?
Mada ja bih bio zadovaljan samo da vrate , ali kolko vidim nista od toga..
 
I ja sam o tome razmišljao kao Mixer. Zamislite koliko bi to bilo para kad bi se naplatilo ::novac:: :osmeh:
Od toga nema nista, siguran sam. Daj neka oni nama bar vrate ono sto je naše i ne treba nista vise.
 
Nazad
Vrh