Restitucija

Necemo ni uci nikad! Ne sekirajte se puno! Da ima volje sve bi islo ko klizaljke po ledu! Sa ovakvim zakonom kojim se prvo prodaje zemlja koja se mukotrpno stekla da bi je komunisti konfiskovali olako preko noci, do toga da se skoro uopste ne vrati jer je bitnije da se strancima proda ili nekim nasim tajkunima, ne vidi se put ka EU, vise je to put u propast!
Ostacemo mi na dnu ali kad se treznete i stvarno se nadam da ce te se jednog dana treznuti i vidite u kakvoj smo bedi i vukojebini ostali bice mozda kasno, za vas sigurno ali na zalost i za vasu decu!
 
Тако да је то један од 200 и нешто услова за улазак у ЕУ,да се врати имовина старим власницима или њиховим потомцима.:ppozdrav:
 
A zasto se onda neko tako izjasnjava da ne zeli da ikad udjemu u EU, zar ne treba vratiti oteto pa makar i ne usli.
Ja nisam pobornik ulaska nase zemlje u tu zajednicu , ali sam isto tako misljenja da neke stvari u ovoj nazovi drzavi treba dovesti u red radi nas samih.
 
Сигурно се зато неко изјашњава тако јер му не годи улазак у Еу.Нпр. њему и његовој породици не треба да се врати земља,локал,зграда,стан,итд...А за назови државу се можемо понављати по стохиљадити пут зашто неком не годи ово или оно и као што видиш најмање се питамо ми ситна буранија за прављење реда.Нпр. кад би држава вратила земљу власницима не би могла више да издаје и аутоматски мање пара у буџету,а пара никад доста...
 
Lose sam slozio komentar i video klip,vidim doslo je do zabune.
Klip je postavljen kao informacija za ovu temu,inace i mojih ima u procesu restitucije.
A izjava da ne udjemo u to eu g.... je moje iskreno misljenje :D bez namera da nekog uvredim :ppozdrav:
 
pricao sam sa XY licem koji ima informacije iz prve ruke i kaze da novim zakonom o pp zemljistu nisu bas mnogo mislili o zemljistu obuhvacenom restitucijom
Naime, ako sam Tenis,Penis i ostali.... uzme zemlju na 30 godina i bas tvoju zemlju koju potrazujes u restituciji, neces je dobiti nazad vec ces zakup od Tenisa u narednih 30 ili manje godina dobijati ti....dakle ugovor sa "investitorima" ce zakonski biti jaci od restitucije......DA LI JE MOGUCE ????? ili ja nisam dobro razumeo???
 
Juce sam bio u Somboru kod geodete koji je licenciran da u restituciji "resava probleme" posto ona mlada gospoda u NS u agenciji bas nisu vicni....
No.....rec po rec kaze covek da je od avgust stopirano dalje vracanje zemlje......neko sapnuo iz Bgd da se vise ne vraca.....inace u Somborskoj opstini kaze da je do sada vraceno preko 800 jutara sporo ide ........nema volje da se ubrza vracanje
 
U Somboru i vraćaju....... ja znam dva lica kojima je vraćeno preko 100ha .... a na spisku piše 712 da je vraćeno, verovatno na nivou opštine, tako da nije u pitanju šarena laža.
 
Nece naslednici na to pristati sigurno, ne znam kakva je procedura za medjunarodnu arbitrazu, da li moze odma ili prvo treba proci sve sudove u ovoj zemlji?
Ako bi se udruzilo vise naslednika, imali bi dovoljno sredstva za tu trku, sam covek tesko.
 
Ja sam čuo od jednog čoveka da sve što je vraćeno su dobili ljudi na stranačkoj osnovi, a mi obični lebari ima da čekamo i vidimo šta će biti...
 
Nazad
Vrh