Renault

Taj deo sto ti fali mogu ja da i nabavim , samo mi treba broj sasije tvog traktora i godiste , i sto je najvaznje napisi na srpskom koji deo je to , inace ovo sto si napisao , nista te ja ne razumem.
 
Postoje firme u Trsteniku,koje se bave repariranjem cilindara. Mogu da ti urade servis gumica a mogu i da ti zamene ceo cilindar ako urade defektazu i vide da gumice nece dugo trajati. Ako ti treba broj tel saljem na pp
 
Po mom misljenju nisi trebao da ih rasturas.Posaljes im ceo cilindar brzom postom,oni ti odrade,probaju ga na radnom stolu pod nekim radnim pritiskom i onda ti vrate. Ja sam radio na mom Landini traktoru izadje oko 500 din po cilindru i sluzi me vec 2 god
 
Mogu ja da ti nabavim taj cilindar. Samo me podseti u ponedeljak da pozovem i da pitam. Pisi mi na pp da ne bi zaboravio.
 
Slike sa današnjeg terena sa severa Bačke.

ssl24050.jpg
ssl24051.jpg
ssl24052.jpg
 
Ljudi imam pitanje , tj trazim vas savet. Interesujeme renault 120.54 a nzn nista osim da nosi MWM motore. Kakvi su to traktori? Da li su izdrzljivi, potrosnja, da li ima neke mane? Kakav im je menjac i da li ima nekih problema? I da li mislite da to vredi kupiti ili je bacanje pare? Ali iskreno mi recite, posto nzn nista. Hvala unapred :osmeh:
 
Ljudi imam pitanje , tj trazim vas savet. Interesujeme renault 120.54 a nzn nista osim da nosi MWM motore. Kakvi su to traktori? Da li su izdrzljivi, potrosnja, da li ima neke mane? Kakav im je menjac i da li ima nekih problema? I da li mislite da to vredi kupiti ili je bacanje pare? Ali iskreno mi recite, posto nzn nista. Hvala unapred :osmeh:
I mene ovo zanima,pa bih voleo da cujem misljenja.
 
Tema zamrla 100%.
Ali desavanja oko mog Reno-a ima i to poprilicno, naime stradla je transmisija mada kod mene je od kupovine bila nespravna prva brzina ali sada je polomio nesto u srednjem rangu. Posto sam ja po struci automehanicar resio sam da se upustim u avanturu da resavam to sam.
Evo malo slika kako teku sada radovi oko popravke.

dsc0013.jpg
[/IMG]

dsc0016.jpg
[/IMG]

dsc0032.jpg
[/IMG]

dsc0034.jpg
[/IMG]

dsc0035.jpg
[/IMG]

dsc0036.jpg
[/IMG]

dsc0037.jpg
[/IMG]

dsc0038.jpg
[/IMG]

dsc0039.jpg
[/IMG]

dsc0040.jpg
[/IMG]

dsc0043.jpg
[/IMG]

dsc0044.jpg
[/IMG]

dsc0046.jpg
[/IMG]

dsc0049.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Mogu reci da je resenje podizanja kabine stvarno funkcijonalno...
A kvar od koga je sve pocelo je taj da je osovina pogonskog snopa dobila lufta u lezaju i tako se izgubila paralela, zato je onaj zubcanik od prve pretezno polomljen sa jedne strane a ostalo je doslo kao posledica opiljaka koji su bili u ulju i tako se kretali po menjacu...
 
Delove sam nasao polovne ima zubcanika koji su po malo osteceni ali oni koji meni trebaju su ok.
Cena je bila 100€ ovo sa slike i jos po neka sitnica, ali prodao mi je covek od koga sam i kupio neispravan traktor.
Fali na slici pogonski snop ali je i on u slicnom stanju.

dsc0056.jpg
[/IMG]
 
Koji menjac je u pitanju,koliko brzina?koliko su njihovi menjaci pouzdani?Clan Diklofen ga je imao,pa deluje da se nije proslavio...ili mozda gresim-hteo covek da kupi nov?
 
Menjac je 12/12, veoma jednostavan i mislim daje moj prvi put rasturan jer nema tragova na safovima i sve je bilo osigurano kao fabricki.
Po meni su to bas OK traktori jer ipak moj traktor ima 30god.
 
A o motorima nema sta da se raspravlja, hidrulaka je kod mene za sad ispravna mada i ona je jednostavna. Kabina je za te godine po meni jedna od boljih. Na kraju krajeva uvek se dodje na isto "kolko para tolko mizike"
 
Nazad
Vrh