Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

hvala kolega,kod mene to sve ima,kombajn je regularan po tom pitanju,mogu li te zamoliti da se raspitas kod kolege za broj i koga je zvao,jer nece tehnicki da mi urade bez te potvrde...
 
Kolege potrebna mi je mala pomoc,

hocu da kupim prikolicu i da je prevedem na sebe, problem je sto je moje mesto prebivalista drugacije od mesta gde se nalazi prikolica i moje gazdinstvo,da li je ovako moguce prevesti i registrovati prikolicu,a da joj se tablice ne menjaju,tj. da ostane na tablicama odakle je?
 
Da li recimo onda prikolica moze da se vodi na moju opstinu,a da fizicki bude na gazdinstvu i da se u toj opstini samo radi tehnicki pregled,a polisa i ostalo da se uplacuje u mojoj opstini?
 
Da li je potrebno slikati masine, br.sasije i br.motora koje se reg. na ovaj nacin?
 
Da li recimo onda prikolica moze da se vodi na moju opstinu,a da fizicki bude na gazdinstvu i da se u toj opstini samo radi tehnicki pregled,a polisa i ostalo da se uplacuje u mojoj opstini?

Prikolica u SU a ti u BG. Prikolica dobije BG tablice (jer se prabaci na tvoje ime, BG prebivalistem), radis technicki u SU, a sve ostalo u BG. To se moze tako raditi - ako sam dobro razumeo, to je pitanje.

- - - - - - - - - -

Da li je potrebno slikati masine, br.sasije i br.motora koje se reg. na ovaj nacin?

Nije, jer se technicki obavlja centar gde se nalazi masina (t.j. posle kontrole svega (brojevi, ispravnost...) centar ti da "papir" o ispravnoscu), pa ti time mozes da ides dalje - u "svoju" opstinu - da odradis registraciju (nije bitno gde je uradjen technicki, kontrola vozila/masine, bitno je da ne prolazi mesec dana od pregleda).
 
Zanima me kako moze da se registruje traktor ukoliko ne poseduje nijedan dokument, ima samo tablicu? Deda je traktor uzeo nov '75. godine, sve vreme se vodio na njemu, u medjuvremenu saobracajna je izgubljena, deda je umro. U bazi podataka u supu ga nema. Sta raditi?
 
Zanima me kako moze da se registruje traktor ukoliko ne poseduje nijedan dokument, ima samo tablicu? Deda je traktor uzeo nov '75. godine, sve vreme se vodio na njemu, u medjuvremenu saobracajna je izgubljena, deda je umro. U bazi podataka u supu ga nema. Sta raditi?

Ako nema u bazi podataka (mada to ne verujem da je moguce, ali je sve moguce), onda moze na 2 svedoka.

Kako su najavili do kraja ove godine.
 
Provereno 100%, tako da je sve moguce. Ako je do kraja ove godine, onda nam je preostalo jos malo vremena za registraciju.
 
ajmo kolege hitna pomoc,moze li mi neko reci gde se tacno nalazi broj sasije za zmaj 133 kombajn,da li nege ima utisnut ili samo sa plocice sa zadnje strane vozila,naime kod mene gde pise broj-sto valjda prestavlja broj sasije pisu samo dve cifre i ovi na tehnickom nece da prihvate,pa ako neko zna molim za pomoc:ppozdrav:
 
koliko brojeva treba da ima,kod mene se nalaze sledeci podaci na plocici:
tip,godina izrade,serija,motor,broj i broj motora, i sad ovamo gde pise samo broj to bi trebalo da je broj sasije,tu je dvocifreni broj i ovaj na tehnickom kaze da ne moze biti samo tako,i nije mi jasno sad zasto ne moze biti,koliko tu brojeva ide za broj sasije???
evo plocice sa zadnje strane kombajna,ako moze neko da mi kaze koji broj oznacava broj sasije:
http://postimg.org/image/jbbphzd3h/
 
Poslednja izmena:
U bazi podataka nema traktora koi su registrovani zadnji put pre 1985 godine. To je provereno.
 
Danas komsija hteo da prevede traktor koji je registrovan na dva svedoka,napravili ugovor,overili sve OK,kad otisao u policiju da preda papire kaze nemoze da se prevede dok ne prodje proveru u bazi podataka,kad ce biti gotova provera nezna se,mozda ce da potraje dok sve procesljaju.Uglavnom kupio je traktor s MOZDA papirima.
 
Nazad
Vrh