Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Danas mi kazu mozda moze na dva svedoka ako je nekad davno bila registrovana ali svedoci treba da potvrde da je davno kupljena a vlasnik preminuo.Kod mene je prikolica 12 god ali nekako mi sumnjivo da nije mozda kao nova registrova.Ako moze pomoc iskusnijih.
 
Potreban savet.

Imam kombajn 2004. godište, registrovan 2006. godine, stara ona saobraćajna i bele tablice. Ja sam ga kupio 2011. godine, ne od vlasnika već od drugog lica kome je prvi vlasnik prodao kombajn. Do sad ništa nisam uradio po tom pitanju, kod mene kombajn gotovo i da ne izlazi na glavni put niti policija zaustavlja tako da ja ništa nisam uradio po tom pitanju niti sam o tome razmišljao i kombajn se sve ovo vreme vodi na prvog vlasnika iz Loznice.

Sada treba kombajn da prodam.
Napraviću kupoprodajni ugovor izmedju mene i vlasnika.
Imam neke potencijalne kupce iz Makedonije, pa me zanima da li mi je dovoljan samo kupoprodajni ugovor izmedju mene i prvog vlasnika i da li ove stare tablice da odjavi vlasnik kad odem u Loznicu da sa njim napravim ugovor, ili da ih ja odjavim ovde kod mene u Lazarevcu, ili kako već, s obzirom da bi kombajn išao za Severnu Makedoniju.
 
Tablice možeš da odjaviš u supu kojim pripadaš, bez obzira koja su opština te tablice što imaš... Ali prvo moraš napraviti ugovor sa licem iz saobraćajne dozvole da bi imao na osnovu čega hoćeš da odjaviš tablice....
 
Pre neki dan mi rece radnik jednoh teh pregleda ukoliko su te stare tablice i saobracajna, moze da se baci a masina registruje na dva svedoka jer navodno ne mogu da vide da li je i kad predhodno registrovana.
Koliko je ova prica tacna ne znam, govorim ti ovo jer bi zaobisao prevod i gubljenje vremena oko prevoda...
Raspitaj se dobro kod ljudi koji rade na teh pregledima a i ovde ima ljudi koji to znaju verovatno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Potreban savet.

Imam kombajn 2004. godište, registrovan 2006. godine, stara ona saobraćajna i bele tablice. Ja sam ga kupio 2011. godine, ne od vlasnika već od drugog lica kome je prvi vlasnik prodao kombajn. Do sad ništa nisam uradio po tom pitanju, kod mene kombajn gotovo i da ne izlazi na glavni put niti policija zaustavlja tako da ja ništa nisam uradio po tom pitanju niti sam o tome razmišljao i kombajn se sve ovo vreme vodi na prvog vlasnika iz Loznice.

Sada treba kombajn da prodam.
Napraviću kupoprodajni ugovor izmedju mene i vlasnika.
Imam neke potencijalne kupce iz Makedonije, pa me zanima da li mi je dovoljan samo kupoprodajni ugovor izmedju mene i prvog vlasnika i da li ove stare tablice da odjavi vlasnik kad odem u Loznicu da sa njim napravim ugovor, ili da ih ja odjavim ovde kod mene u Lazarevcu, ili kako već, s obzirom da bi kombajn išao za Severnu Makedoniju.
Ništa ti ne znači da napraviš ugovor sa vlasnikom ako ne platiš porez,jer tek si tada vlasnik. Bolje napravi ovlašćenje sa vlasnikom u kome će biti navedeno da možeš prodati trećem licu i ti onda sa ovlašćenjem prodaješ Makedonci.
 
To je 100% tačno...inače sutra sam zakazao termin na tehničkom za prikolicu.Javljam kako sam prošao.
 
Kao što obećah, evo kratke priče o registracije IMT jednoosovinke koja nije imala nikakve papire.Prvo sam se namučio dok sam našao broj na šasiji, na pločici se videli samo brojevi "tip prikolice 682.5 9", međutim onaj drugi, jedinstveni broj šasije, ne ceo...isprekidano....
Malo finog šmirglom, malo žicom za sudove i razređivačem, dođoh do broja na samoj šasiji.
Na tehničkom kao svašta traže, ali baš i nije tako...osim svetla za tablice (krajnja budalaština) el. instalacija je bila kompletna i ispravna, trokut za spora vozila.Ono što nije imala je vazdušna instalacija, dok je hidraulična ispravna, međutim to uopšte nisu ni gledali.
Što se tehničkih podataka tiče, skinuli sa net-a za prikolicu 682.5 9, a godište stavili po "želji".
Pored izjave 2 svedoka da je prikolica u mom vlasništvu bar 5 godina, traži se uverenje o reg. polj. gazdinstvu ili vlasništvo bar 50 ari zemlje.
Od svega toga nisam imao ništa osim ugovora o poklonu od pok. majke koja je bila vlasnik zemlje koju radim.(Inače u katastru je taj predmet prepisa na moje već dve godine).
Na tehničkom mi rekli da pokušam sa tim, ali nisu bili sigurni da će to proći...međutim, prošlo je...Dobih i tablicu i nalepnicu, cela zajebancija; tehnički, izjava, overa izjave kod notara, tablica i takse) izašla je 13 000 din.

https://freeimage.host/i/HNUgW12]
HNUgsmg.md.jpg
[/URL]
HNUrt99.md.jpg
[/URL][/url]
 
Nisu isti uslovi svugde...
Treba pokusavati na vise mesta, tj teh pregleda, meni je uspevalo kad zaguljuju za neke sitnice.
Bilo kako bilo sad bi trebali poceti cestitati kolegama ko prodje teh pregled

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Što se teh. pregleda tiče to je apsolutno tačno...kako - gde...Naravno da ne treba likovati što sam prošao "glat", a drugi se muče...Zakon je jasan, a ovi što što gledaju kroz prste rizikuju da budu zatvoreni...
 
Na kom tehnickom si bio ? Ja kod Levkica radim za auto i nikad nije bilo nekih problema mada znaju me tamo na Kolarskoj.. Jednom su vracali auto 4-5 puta iz pocetka da prodje na "testu ovalnosti kocnica"..
 
Имам дијаграм кочења са техничког и овалност је била 10-11% на старим дисковима и новим гумама. А на САТ-у пре недељу дана била та тема и граница 20%. Тестни ауто кочио добро а овалност 39%. Није прешао. Ставили нове дискове и овалносг је била 6-9%. Тако да је препорука пре техничког балансирање точкова па онда на технички.
 
Nazad
Vrh