Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Moje misljenje je ako ti je otac vlasnik zemljista koje hoces da upises moras praviti ugovor o zakupu.
 
Hvala. Pa kod jednog od nas može da bude član, ne može kod obojice, je l' tako? A overava se ugovor u sudu kao kad se zakupljuje tuđa zemlja? Za svaku parcelu, ili kako tačno?
 
Jedan zakupodavac - jedan ugovor,može biti i sto parcela
Npr 5 suvlasnika na parceli - jedan ugovor,sa 5 zakupodavaca navedenih u ugovoru
Npr 5 suvlasnika + plodouživaoc,pravi se ugovor samo sa plodouživaocem
 
Da li vam traze nove izvode iz katastra ako ste obnovili ugovor o zakupu za parcele koje ste vec imali upisane ali je ugovor istekao 2014 decembra?
 
AKo je neko lice imalo gazdinstvo, i ugasilo ga pre manje od 5 godina, da li moze danas opet da otvori gazdinstvo? Nesto sam nacuo (dok sam cekao u redu)da je ovo diskutabilno:sta:
 
Moj tata je penzioner(nije poljoprivredni) ima registrovano gazdinstvo(na kom je samo plastenicka proizvodnja) ne zivimo na istoj adresi.Dali on ima pravo na subvencije?
 
Otkud znas da ima pravo na subvencije. Da je imao pravo prosle godine to je OK, ali za ovu godinu nisam bas siguran. Uredba jos nije izasla koja blize odredjuje uslove.
 
Imas pravo. Ako gledamo proslogodisnju uredbu onda ima. A posto su izjavili da nema promena kako da im ne verujem:osmeh: Zar ti bas nista ne verujes nasim cinovnicima?!:osmeh: Ni do WC-a!:osmeh:
 
ja imam drugu adresu u u licnoj karti (jer sam vlasnik i stana) od samog gazdinstva, koga sam takodje vlasnik,ko bi mi osporio pravo na subvenciju, bas da vidim

Ima jednu drugu dilemu: Moje gazdinstvo, je posebno od dedinog koje se takodje redonvo preregistruje.

Da li mogu dva gazdinstva da spojim, postoji li ta praksa, da odem sa dedom i potpisemo neki papir? HVALA
 
Ne mozes samo taj papir ptpisati. Mozes samo da prebacis zemlju iz jedno u drugo gazdinstvo, jedno mozes gasiti ili samo ostaviti u pasivnom statusu bez gasenja ako ostaje bez i jedne parcele. Ako ste na razlicitoj adresi onda ugovor o zakupu.
 
Nazad
Vrh