Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Da li neko zna da li registracija državne zemlje može da se uradi sa odlukom o davanju državne zemlje, jer ugovore jos nisamo dobili iz ministarstva a licitacija je bila jos oktobra ?
 
Da li neko zna da li registracija državne zemlje može da se uradi sa odlukom o davanju državne zemlje, jer ugovore jos nisamo dobili iz ministarstva a licitacija je bila jos oktobra ?
Može se sad registrovati sa odlukom o zakupu i izvađenim listom iz katastra.Kad dobiješ original ugovor od min.polj. onda ga naknadno priložiš u trezoru.Tako može ali samo za državnu zemlju.
 
Može se sad registrovati sa odlukom o zakupu i izvađenim listom iz katastra.Kad dobiješ original ugovor od min.polj. onda ga naknadno priložiš u trezoru.Tako može ali samo za državnu zemlju.

prosle godine kod nas nije moglo ,morao si imati ugovor sa ministarstvom predan do 9.04.2012.

- - - - - - - - - -

Mora biti ugovor, ali jedino taj ugovor mozes ubaciti do septembra, tako dase ne sekiras.

da li je to sigurno da se drzavna zemlja moze ubaciti do septembra
 
Pricao sam sa sefom trezora, on kaze da je za drzavnu produzen rok za predaju do kraja maja, sa potpunom dokumentacijom, a ne sad ovo posle ono!
jel nece primiti upis parcela u registar bez ugovora, isto kao i privatne parcele sto ne primaju bez ugovora.
 
Evo i ja da pitam još nešto ,mnogo se pominje termin plodouživanje pa bi li ko hte da objasni narodski rečeno o čemu se tu radi šta to zapravo znači.Hvala...
 
Koliko ja znam druže zlajo, pravo plodouživanja je jedna vrsta tzv. tereta; to jest' recimo ti imaš neku babu i dedu u selu, tvoj dalji rod, uzmeš da ih čuvaš dok su živi, a oni nemaju nikog svog, nemaju kako da ti plate, pa ti pripišu svu njihovu imovinu, međutim ne prepišu ti za života (dok su živi ti možeš da obrađuješ, da izdaješ u zakup i sl,ali ne možeš da prodaš), nego ti je poklone i ti je dobiješ nakon njihove smrti. Da bi i ti bio siguran da ćeš je posle njihove smrti posedovati, a i oni da ih nećeš zeznuti i prodati sve i nestati.
Eto, nadam se da je odgovor tačan, budući da sve napamet govorim.
 
Sve si jasno napisao i samo da dodam da zemlju sa takvim teretom(plodouživanja) kod nas neće da prihvate u trezoru.
 
Ja ne razumem kako je moguće da svaki Trezor vodi svoju politiku, i ko koga ovde...zajebava.
Usput, ja nisam do kraja ni upisao te problematične parcele, samo sam platio i više nego duple cene u katastru, zakupodavci imali privatnih problema..., ali sam bar probao.
 
diklofen sale 307 drugari,ovo je balkan i svaka dlaka svoju politiku vodi i kod mene u Raškoj od službenika do službenika različita priča nikako da se usaglase

Hvala za objašnjenje o plodouživanju sada mi je sve kristalno jasno i na kraj pameti da se setim tako nečega a ima takvih slučajeva u mojoj okolini,hvala.... :ppozdrav:
 
Ni u Vrscu ne moze se registrovati parcela ako ima plodouzivanje, (tj moze jedino ako ima zakljucen ugovor s tom osobom na koju glasi plodouzivanje) . Inace guzve su i ceka se prilicno. Juce jedan lik dosao jos u 3 h ujutru da zauzme mesto, i bio naravno prvi.
 
Tako ce i teci isplata 6000 din. Ko je prvi predao prvi ce i dobiti (ako se neko ne ubaci preko veze :osmeh: ). Kazu u trezoru da ce isplata krenuti vrlo brzo, koliko sam ja njih razumeo od sledece nedelje.
 
Po kom sistemu ce ici isplata? Jel ce biti da se podnosi zahtev? Ja sam pitao u trezoru,ljubazno su mi rekli da je u toku obnova gazdinstva,a za novac i naftu ne znaju sta i kako jos uvek.
 
druže imaš u svim tim papirima jedan list sa već odštampanim brojevima parcela i površinom i imaš tri prazne kolone koje trebaš popuniti takođe imaš i šifarnik kultura koi ti služi da pronađeš šifru kulture koju si sejao znači ako si češ na njivi sejati kukuruz u prvoj koloni upišeš ŽITARICE u drugoj šifru 11.1.02 i u trćoj koloni MERKANTILNI KUKURUZ i tako za svaku parcelu potpišeš dole i predaš
pa ako imaš nove parcele da dodaš onda ti treba posedovni lis i ako im do sada nisi podneo novi posedovni list
 
Nazad
Vrh