Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Можеш регистровати као сточарско газдинство, погледај на сајту министарства пољопривреде. Нису потребне уматичене животиње, само обележене и потврда од локалног ветеринара. Регистрација буде готова за пар дана. Треба извод из катастра, фотокопија личне карте, и отворен наменски рачун за пољопривреду не може текући рачун. Кад све то скупиш правац трезор. И оно најважније не смеш бити уписан као члан било ког другог газдинства!!! Обрати пажњу на испуњавање упитника у трезору мислим да имају 2-3. Није ништа потребно платити.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Kako registrovati poljoprivredno gazdinstvo na 15 ari zemlje (od kojih 1 ar zauzima kuca)? Neko mi rece da je 50 ari minimum, ali da moze i sa manje uz odredjene uslove. Naime, ja sam se pre par meseci doselio na selo u blizini Kosjerica i Divcibara. Hteo bih u martu da registrujem domacinstvo. Za pocetak imam u planu da postavim 2 mala plastenika, mozda vec u martu, a iduceg septembra bih kupio 10ak ovaca.
 
Баш тако, може на повртарску производњу само треба проверити услове. Заборавио сам колико треба м² под пластеником.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Треба ти најмање 30 уматичених оваца да би остварио и субвенцију. Може и 10 али нема субвенције.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Da, za ovce znam, ali njih necu moci da pribavim pre iduce jeseni, a ne bih zeleo da izgubim jednu godinu buduci da su te registracije u martu, pa sammislio da prvo nabavim manji ili 2 manja plastenika, ali ne znam koji su tacno minimalni uslovi i sta je potrebno od dokumentacije.
 
Најбоље отићи у трезор и тамо се распитати. Треба ти оно што сам написао пре пар постова, једино не знам која је процедура или потврда потребна за пластеник.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Da,moracu to da proverim u trezoru. Hvala. Ja bih o registrovao na suprugu. Nama se licne karte jos uvek vode na Beograd, i vodice se sigurno do sredine sledece godine, s obzirom da je supruga u drugom stanju, a trudnocu drzi u Beogradu, to pretpostavljam znaci da ce morati da registruje gazdinstvo u upravi trezora na Starom gradu u Beogradu, gde nam je adresa. Pretpostavljam da se registracija vrsi na opstini prebivalista onog koji registruje, a ne opstini gde se domacinstvo nalazi. Ona je zaposlena, pa tako pretpostavljam da nece morati da placa nikakve doprinose iz obaveznog socijalnog i penzionog osiguranja za gazdinstvo jer joj doprinose vec placa poslodavac.E sad, da li je obavezno placanje doprinosa i za clanove gazdinstva? Posto se ja zvanicno vodim kao nezaposlen, ako bih se dobrovoljno prijavio kao clan gzadinstva, pretpostavljam da bih morao da placam onu obaveznu osnovicu, sto bih vrlo rado voleo da izbegnem :)
 
Уффф ал га закомпликова. Ако региструјеш на жену могућности су скоро па неограничене што се тиче субвенција и повољности код подизања кредита. Мислим да не мораш плаћати пио фонд ако немаш пољопривредног земљишта мањег од 0,5 хектара. Али добро провери да те не би пресвукли.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Е да, прецизан број чланова газдинства и наведи да ти је то допунско занимање кад будеш попуњавао упитник. Или како буде могло.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Можеш регистровати као сточарско газдинство, погледај на сајту министарства пољопривреде. Нису потребне уматичене животиње, само обележене и потврда од локалног ветеринара. Регистрација буде готова за пар дана. Треба извод из катастра, фотокопија личне карте, и отворен наменски рачун за пољопривреду не може текући рачун. Кад све то скупиш правац трезор. И оно најважније не смеш бити уписан као члан било ког другог газдинства!!! Обрати пажњу на испуњавање упитника у трезору мислим да имају 2-3. Није ништа потребно платити.

Na dedi se vodi sva povrsina i na njega je reg gazdinstvo, ja sam mislio da mi on da u zakup nesto da nebi prevodili izlagali se trosku, a deda je penzioner i nema obaveze prema drzavi, ali s druge strane star je za kredite i druge pogodnosti koje bih imao mladji covek. E sad ja se vodim u kucnoj zajednici sa njim, na njegovoj sam adresi. Sta bi mi bilo pametno ciniti, kako da iskoristim pogodnosti, ali da ne upadnem odmah u placanje pio i zdravstvenog za pocetak, godinu dve dok stanem na noge, plan mi je plastenicka proizvodnja voca i povrca.?
 
Исто загужвано, најбоље би било угасити газдинство и поново отворити на тебе. По новим одредбама није ми најјасније ако узмеш земљу у закуп онда има неких перипетија око субвенције ко добија а ко не, зато што се власник земље и закупац воде на исту адресу. Знам да је један у суседном селу раскинуо закуп са родбином баш зато што није могао да добије субвенцију и аренду. Али најбоље се распитати.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ako je covek imao gazdinstvo i ugasio, period mirovanja preko 2god, i sad bi da ga otvori ponovo, da li moze da konkurise za subvencije za mehanizaciju, mislim na ove mlade , do 40god?
 
Мислим да предност имају они који су се први пут регистровали ове године, и да поједине субвенције не могу да остваре газдинства која су већ била регистрована.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Juče mi stiglo obaveštenje od trezora da neću imati pravo na podsticaj za 2 parcele čiji mi Ugovori ističu 31.10.2020. Nisam znao da treba 1 godinu unapred da donesem nove Ugovore ili kako su tamo napisali "ako još uvek to obrađujem da donesem Anekse ugovora". Da li ima posebni model za Aneks i da li opet idem kod notara sa svim dokumentima pa mi on pravi taj aneks ili mogu kod bilo kog advokata da to uradim? Mislio sam ako mi ističe krajem oktobra da u septembru donesem nove Ugovore ili Anekse jer se do kraja septembra vrše prijave o izmenama za strukturu biljne proizvodnje.
 
Ja sam danas dobio to obavestenje isto za neke parcele, ali mi kolege(sa foruma) kazu da necu imati problema smo da odnesem novi ugovor pre isteka proslog. Na obavestenju datum 1 novembar a dobio danas.
 
Nazad
Vrh