Registracija poljoprivrednih gazdinstava

da li se prva registracija ili obnova registracije sada vrsi u toku cele godine?
 
Da li je obavezna promena setvene strukture ove godine, ili moze da ostane kao prosle godine?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Automatska obnova je ove i sledeće godine,treba prijaviti ako se menja setvena struktura,tj. bitno je da se slaze stanje ako osiguravas useve.Pohvale za ministra ,nemoramo da idemo u katastar da vadimo list nepokretnosti kod prijavljivanja novih parcela nego trezor to radi po sluzbenoj duznosti. Tako su mi danas rekli u Trezoru.
 
Dok ste ga kudili,ćutao sam ,a sad kad ga hvalite da kažem da je iz SM i da ga lično poznajem.Valda će mi sad malo skočiti ugled na ovom forumu.
 
Bio sam u prolazu i reko ajd da pitam šta treba u trezoru,dođem na šalter pitam kaže gospođa ako nemate promena automatski se obnavlja gazdinstvo ok reko ja nemam promena,dali mogu dobiti potvru o akt statusu kaže može i dade mi.
 
Nama jeste lakše jer ne moramo da popunjavamo tabele, ali zato država neće znati šta ima zasejano u ataru. Ne znam koliko je to dobro za državu, dugoročno planiranje poljoprivredne proizvodnje i ulaganje u nju. Možda je bilo bolje da su uprostili prijave to jest one glupe tabele pa da država zna koliko ćemo ubrati žitarica pre berbe i da, npr, zaustavi izvoz na vreme da nebi posle uvozili.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hoću da registrujem poljoprivredno gazdinstvo. I trenutno sam u maloj zabuni pročitao sam negde da podnosilac zahteva mora biti registrovan u privrednom registru da se bavi voćarskom proizvodnjom to me strasno buni. Dali to može da dobije penzioner ili zaposleno lice? Posto naravno planiram da mi voćarska proizvodnja bude hobi i koliko je komplikovano dobiti taj papir procedura? Šta me jos zanima pošto ću ja sve plaćati a otac mi je vlasnik zemlje dali moze moj otac da bude nosioc poljoprivrednog gazdinstva a ja kao član poljoprivrednog gazdinstva da se računi vode na mene i da tražim povraćaj sredstava tjst dali ću kao član moći to sve da završavam zato što ne bi maltretirao oca da se mlati sa tom birokratijom. Ako sad podnesem zahtev u ova dva meseca. I registruje mi se poljoprivredno gazdinstvo ove godine podignem zasad na jesen dali ću moći sledeće godine da tražim povraćaj novca? Hvala unapred svima koji pomognu

Sent from my Power using Tapatalk
 
Nije tako komplikovano ni blizu. Odes do trezora i poneses posedovni list parcele koje imas u vlasnistvu, kao i ugovore o zakupu i posedovne listove parcela u zaupu. Oni ce ti uraditi pripremu za gazdinstvo koja ce biti kompletna kada dostavis broj racuna u nekoj od banaka. Ja imam u strukturi voce, povrce i ratarstvu pa nisam registrovan u APR-u, niti moras biti registrovan. Kad predjes 8mil onda moras u PDV, ali to je neka druga tema.

Dakle, idi do trezora i tamo ce ti reci korake koje da preduzimas.
 
Nije tako komplikovano ni blizu. Odes do trezora i poneses posedovni list parcele koje imas u vlasnistvu, kao i ugovore o zakupu i posedovne listove parcela u zaupu. Oni ce ti uraditi pripremu za gazdinstvo koja ce biti kompletna kada dostavis broj racuna u nekoj od banaka. Ja imam u strukturi voce, povrce i ratarstvu pa nisam registrovan u APR-u, niti moras biti registrovan. Kad predjes 8mil onda moras u PDV, ali to je neka druga tema.

Dakle, idi do trezora i tamo ce ti reci korake koje da preduzimas.
Druže a reci mi za ovo ostalo jel mogu kao član da tražim povraćaj pročitaj molim te celo pitanje ako nisi već. I hvala za ovo

Sent from my Power using Tapatalk
 
Mislim da prve godine nema ništa od povracaja,kao kad novu zemlju upišeš za nju imaš subvencije tek sledece godine
 
I ja sam tako mislio da nemam pravo na subvencije za mehanizaciju kad sam se registrovao prosle godine. Zvao ministarstvo i oni se cudili otkud mi to.
Prve godine samo nemas pravo na subvencije za biljnu proizvodnju i za djubrivo.
 
Ja sam prošle godine registrovao parcelu i na nju dobio povrate, to se odnosi samo na onih 2000 din po hektaru, sve ostalo može

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Danas se susreo sa jednom notornom gluposti - juče smo bili da obnovimo jedno gazdinstvo koje nije obnavljano par godina, svu papirologiju podneli i rekoše nam da mora proći jedan dan da bi se isto videlo u sistemu zbog dobijanja potvrde.
Danas odemo po potvrdu - status PASIVNO.
Zašto?
Zato što ima ne izmiren kredit koji je dobijen od strane Pokrajine pre par godina. Kredita inače nema u evidenciji kreditnog biroa!
Znači, dok se ne izmiri ta vrsta kredita nema aktivnog statusa.
Logika = 0
To je kao kad bi vam udarili zabranu zaposlenja dok ne izmirite kredit...

Poslаto sа Lenovo P1ma40 uz pomoć Tаpаtokа
 
Logično je da blokiraju račun a ne da ugase firmu. Sada ne može niko da ti uplati da bi se razdužio. To sad zvuči "crkni, ne trebaju nam pare"


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh