Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Koliko sam skapirao mi koji smo registrovani ne trebamo nista da radimo, samo se obnovi registracija od 01.02.2016. A ko registruje novo gazdinstvo da bi ostvario subvenije u 2016 godini treba da se registruje do 31.12 tekuce godine.


Eto kako je zakon glup. Lično me ne interesuje, jer niti sam dokupovao, niti uzeo u zakup, ostajem sa mojih 8 ha kao i dosad. Ali da sam kupio 2 ha? Ne bih mogao dodati na postojećih 8, nego registrovati novo gazdinstvo na kumu, svastiku komšinicu, itd....

Bože, kakvi glupani :haha:
 
Mozes da dodas parcelu prilikom obnove registracije ali neces ostvariti subvenciju na tu parcelu u toj godini nego tek sledece. Procitajte par puta zakon, lepo je objasnjeno.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
O tome se radi da nisu uopste dorasli nicemu! Drugo, ne razumem kakve logike ima tu da za svoju imovinu, vlasnistvo koje dodajes u registru ne mozes ostvariti subvencije za 2016?!
Dobro sto su pre par godina dozvolili pojedincima da pomocu veze u katastrima registruju bilo kakvu zemlju, od drzavne do tih koja nije bila registrovana kod drugih!
 
Razumeo sam jako dobro. Ko hoće da ostvari sub. u 2016. lepo registruje novo gazdinstvo i imaće pravo.
Vidi se da su idioti pisali zakon :haha:
 
Pazi samo koja je to glupost da ako si ove god. stekao kupujuci nesto zemlje ne mozes ostvariti subvencije iako u postojecem gazdinstvu gde je maksimum 20 h jos ima mesta!
Ja im ne verujem ni to da ce dati da neko otvori novo gazdinstvo do 31.12.!
 
Zaista me ne interesuje, jer kod mene ostaje sve totalno isto, ali čitam i ne mogu verovati u ovakve gluposti. I oni teraju narod da se gazdinstva cepaju, kad za vreme utakmice 3 puta menjaju pravila.
 
Ali moras Bojceticu novo gazdinstvo otvoriti do 31/12. da bi ostvario subv. za 2016 i postavlja se pitanje, da li ces moci, odnosno kakve istine ima u emisiji Dobra zemlja!
Meni ce u svakom slucaju da izvisi ovih 5 kj koje sam kupio ove god.
 
Kolege bojčetić i peet, iskreno navijam da ostvarite svoja prava! Ovo je užas kakva se nepravda sprovodi prema poštenim seljacima!
 
Ne pitaj Pista jer ce da nalete jos par njih i opet nikud nece voditi rasprava! Nekima i ono sto je dozvoljeno uredbama ili zakonima od strane ministarstva nije legalno!
 
Samo ti Bobane mi nemoj o postenju. Ja cu im to reci javno u trezoru da registrujem na cukunbabu, jer njihovim uredbama ne mogu da ostvarim LEGALNO pravo na subvenciju. A ti kad si faca, koliko si lapio PDV-a preko gazdinstava duplih?
 
Magla se digla samo oko onih 30% državnog zemljišta na 30 god a koliko će pored toga proći još kojekavih nelogičnosti, samo da bi se iovako male subvencije još više umanjile.
 
Za registraciju poljoprivrednih gazdinstava je bitna legalnost, ovo oko poštenja je više vezano za filozofiju i one koji žele da filozofiraju.
 
Da li bi mogao neko da mi kaže, gde mogu pogledati ceo stari i ceo novi zakon o poljoprivredi, da bih mogla uporediti šta se tu menja, šta je novo i kako dalje?
 
Ovo je totalni debakl za mene lično.
Ja sam u julu regitrovao gazdinstvo a u septembru hteo da upišem parcele koje sam u međuvremenu uzeo. Rečeno mi je da čekam 01.03.2016. kada će biti obnova. Čuvši u Dobroj zemlji za najavljene promene trčim danas u Upravu za trezor gde mi kažu da je 2016. za mene izgubljena po pitanju subvencija...:
 
Što se tiče zakona o poljoprivredi mislim da je u pitanju više različitih zakona, zavisi šta bi te zanimalo. Recimo ako te zanima registracija poljoprivrednih mašina deo toga se nalazi i u zakonima o saobraćaju.
 
novii hvala na odgovoru, a sigurna sam da znaš na šta sam mislila, jer se zna šta je sada aktuelno i šta bi moglo da me zanima, uotaslom tražila sam zakon o poljoprivredi, vrlo je jasno šta mi treba. A eto malo sam se potrudila pa nekako pronašla sve što me zanima, kao što je: zakon o podsticajima u poljoprivredni i ruralnom razvoju, zakon o izmenama i dopunama zakona o podsticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju, pravilnik o upisu u registar poljoprivrednih gazdinstava i obnovi registracije, zakon o poljoprivrednom zemljištu, predlog zakona o izmenama i dopunama o poljoprivrednom zemljištu... A veruj mi, vrlo dobro znam gde spada registracija poljoprivrednih mašina.
 
Nazad
Vrh