Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Ja sam juce sve zavrsio oko registracije uz dva svedoka i konacno mi kamen pao sa srca sada konacno tablice na svemu imam!
 
Svaka cast ja juce poslao zahtev u imt da mi daju potvrdu da mi je traktor iz osamdeset i neke kako bi prosao na tehnickom.
to ce me kostat 5000 barem mamicu im lopovsku....
 
Verovatno je pisano na ovu temu, ali čisto kao podsetnik jer je rok do kraja decembra 2015. Potrebna je dokumentacija, a bliži se vreme slava i praznika tako da nije ostalo još puno vremena....ekspertmagazin.rs/registracija-traktora-sr
 
I ja sam danas obavio registrovanje sa dva svedoka,isti problem i u Rumskom supu,nema tablica... :osmeh:
 
Kakva je procedura oko registracije?

Nije strasna,treba da dodju ljudi sa tehnickog pregleda da vam ocitaju brojeve sa masine i urade tehnicki. Zatim kod njih dobijete obrazac za popunjavanje(koji ide u 3 primerka i overava se,1500 din overa) gde treba da navedete vase podatke,podatke masine i podatke 2 svedoka. tako overene obrasce zajedno sa uplatnicma koje dobijate na tehnickom pregledu nosite i predajete u sup. + meni je trebala potvrda aktivnog statusa gazdinstva.
 
Treba svima potvrda da je gazdinstvo registrovano.
Kod nas overa izjave u opstini (mesnoj kancelariji)-980 din.(za svako vozilo koje se registruje se posebno placa),a kako sam cuo u sudu dvesta i nesto din.Ne znam da li je to tacno(za sud),ali cene kako vidim,svuda razlicite...
 
Umesto potvrde o registrovanom gazdinstvu može i potvrda iz katastra da imate zemlje (mislim u površini većoj od 60 ari) u svom vlasništvu.
 
Tacnije uknjizena povrsina u katastru na vise od poha Ha na imenu .

--------------------------------

Dodatak ili ugovor u zakupu zemljista .
 
Poslednja izmena:
a jesu vama trazili potvrdu na tehnickom o godini proizvodnje za imt traktore...posto to ne pise na pločici
 
Potrebna mi je mala pomog oko registracije kombaja Zmaj 133rm i beraca Bourgoin md8, sta mi je potrebno da pribavim od papirologiju, inace nemam nikakvi papiri od masine. Kod mene je berac vec 6 godine a kombaj 4 godine, danas sam bio u supu u Nisu rekla mi je gospodja da trebam da imam prijavljeno gazdinstvo ili da imam zemlju 5hektara, ne posedujem ni jedno ni drugo zemlju, imam oko 1h.21ar zemlje sve skupa
 
Pošto nisam pratio ovu temu ,treba mi informacija.Do kada je rok za zamenu starih tablica ?Sve što ima registrovano je na sarim tablicama.
 
Meni su u agenciji rekli da netreba menjati stare tablice.Nema u zakonu da treba da se menjaju .

- - - - - - - - - -

Potrebna mi je mala pomog oko registracije kombaja Zmaj 133rm i beraca Bourgoin md8, sta mi je potrebno da pribavim od papirologiju, inace nemam nikakvi papiri od masine. Kod mene je berac vec 6 godine a kombaj 4 godine, danas sam bio u supu u Nisu rekla mi je gospodja da trebam da imam prijavljeno gazdinstvo ili da imam zemlju 5hektara, ne posedujem ni jedno ni drugo zemlju, imam oko 1h.21ar zemlje sve skupa
Nije ti dobro rekla treba da imas o,5 hektra da bi otvorio gazdinstvo,no sad ti je vec kasno,nego registruj ih na nekog prijatelja koji ima gazdinstvo,treba da berac i kombaj imaju plocice godina poizvodnje,broj sasije i ostalo sto pise ,na tim plocicama,odes u agenciju i registrujes.i sto ides preko supa .kad to agencije obavljaju.
 
Posto se vucem po supovima raznim bas zbog registracije i kako su mi rekli nije potrebno da ima otvoreno gazdinstvo . Dovoljno je da se ima na imenu 0.5Ha ili ugovor o zakupu + ostale stavke . Danas bi bilo reseno da somborski katastar ne strajkuje tj ne izdaje posed. listove .
 
Potrebna mi je mala pomog oko registracije kombaja Zmaj 133rm i beraca Bourgoin md8, sta mi je potrebno da pribavim od papirologiju, inace nemam nikakvi papiri od masine. Kod mene je berac vec 6 godine a kombaj 4 godine, danas sam bio u supu u Nisu rekla mi je gospodja da trebam da imam prijavljeno gazdinstvo ili da imam zemlju 5hektara, ne posedujem ni jedno ni drugo zemlju, imam oko 1h.21ar zemlje sve skupa
Nenade na Burgonu treba da imaš pločicu na sedištu u kabini. Što se tiče tablica nema ih ni kod nas, a čisto sumljam da će ih biti do kraja godine.
 
Dali to znaci, ako covek nema reg gazdinstvo ne moze da registruje poljoprivredne masine?
 
Nazad
Vrh