Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Tačno tako.Ti potpisuješ izjavu pod krivičnom i materijalnom odgovornošću da je mašina u tvom vlasništvu najmanje 5 godina.Šta je bilo u vreme pre tih 5 godina nikoga ne interesuje.
 
Moja Fak Loznica se vodi na coveka od koga sam kupio, i bez ugovora sa njim ne mogu da je registrujem na svoje ime. Sve sto je bilo registrovano je u arhivi supa tako da se to ne moze srediti. Moze da se skine plocica i izbrise broj sasije pa onda, ali na izjavu ne moze. Sad pitao kod nas u SUP-u.
 
prikljucneistacionarnemasineprikolicekrunjacimesaone+badovinci+prikolice+tehnostroj
Vauuuu... Koje je godište ta tvoja djubretara? Ova moja je mislim 89-to godište,a nema ni osvetljenje ni kiper a fala Bogu ni vazdušni uredjaj za kočenje (što mi je i problem) a niti mi daju ovi sa tehničkog da sam ugradim. Nema ni u uputstvo za upotrebu,ni tamo se ne spominju vazdušne..... Pazi,ima ona ugradjene doboše,gurtne i mehanizam-poluge ali vazduh-jok! Samo ručna na rudi koja je sajlom povezana na mehanizam-poluge. Jednu novu kupio stric drugu novu stric i ćale upola a treća (kupljena polovna) je čista ćaletova-naša i sve su iste. Jaje jajetu. Nije da ti ne verujem ali ajde molim te vidi šta tačno piše na pločici,koji je model. Mislim da naša nema ništa više samo TG 42 ali proveriću. I ako ti nije teško škljocni par slika,okači na forum pa da vidim kako izgleda (a i ostali). Pogotovo deo oko kočnica. Položaj rezervoara za vazduh,creva... Ako ti nije teško. Ili ako imaš neki link gde može da se vidi kako izgleda.....

Nisam je slikao do sad jer nije bila za slikanje, slikacu kad padne prilika, nisam ih vidjao ni ja a ne vidise da je budzeno nesto komsija ima istu 89 verovatno kao tvoja nema kip i ne skidaju se rotori lako, moja je 91 valjda oznaka TG-42 VK i kad se kiper podigne skroz u gornju tacku pomocu dve rucice kao za stranice se otkace rotori skine se lanac, namestis stranicu i vozi, kipuje samo nazad klip je iz dva dela komsijina ima drven pod a moja metalan i spaneri prednji su drugaciji kod mene, i moja ima balonke siroke a njegova klasicne uze gume i visina i model rotora nisu isti..

Do sad bih samo da ne pada kisa istero i slikao koliko se zezam da je nadjem na netu znaci ovako nesto jako slicno, ujedno da pomognem coveku da je lakse proda i on je napisao da moze da se registruje..

http://poljoprivredni.oglasi.rs/ogl...runjacimesaone+badovinci+prikolice+tehnostroj

Ako ne sme da se stavljaju ovakvi oglasi glavni neka brise ja ne mogu da ubacim slike ili ne znam..
 
Poslednja izmena:
Načuo sam da od 15 Februara sve što budemo registrovali moraćemo terati na tehnički pregled a ne kao do sada da dolaze na kućnu adresu.
 
Nemam nameru da teram kombajn 10km do prvog tehnickog,a i on ne znam da li je akreditovan za teretni program,tako da ako hoce neka dodju ili ga ne registrujem.A inace istice mi maja meseca.
 
Pozdrav svima, da li je neko registrovao strani traktor? I kako to ide? Pitam zato što imam msadašnji 165 a nemam nikakvu dokumentaciju uradio sa izjavu kada sam otišao posle na tehnički oni mi rekli da sačekam pošto neznani kako to ide pošto nemnemaju karakteristike o tipu traktora lobista težina! I neznani kako da mi odrade na izjavu. Po zato pitam da li neko radio strane masine
 
Oni na teh ocitaju brojeve sa traktora,upisu marku i model,izmere traktor i to je to.Znaci izdaju list o tehnickom pregledu.Uplatis one takse,polisu,nove tablice......i to je to.U sudu ili mesnoj overis izjavu sa dva svedoka.Poneses neki papir kao dokaz da se bavis poljoprivredom i ides u sup.Nista drugo.Jako jednostavno.
Naravno pazi da u izjavu upises brojeve koje oni ocitaju na teh. kao i ostale njihove podatke.
 
Oni na teh ocitaju brojeve sa traktora,upisu marku i model,izmere traktor i to je to.Znaci izdaju list o tehnickom pregledu.Uplatis one takse,polisu,nove tablice......i to je to.U sudu ili mesnoj overis izjavu sa dva svedoka.Poneses neki papir kao dokaz da se bavis poljoprivredom i ides u sup.Nista drugo.Jako jednostavno.
Naravno pazi da u izjavu upises brojeve koje oni ocitaju na teh. kao i ostale njihove podatke.
bio danas na tehickom pregledu i opet problem, sve oni uzeli broj motora, sasije, slikali ali ne moze da mi urade polisu osiguranja jer kazu jer neznaju tacnan broj kilovata motora i tezinu, pa sad kao da salju negde u neku agenciju u novi sad sto radi te karakteristike trakora da posalji vazeci dokument overen od te agencije da bi oni mogli polisu da popune. i rekli mi malo da sacekam kao nije to jepo zakonski odradjeno i definisano sta moza a sta ne. sta da radim nemam pojma? a za rakovicu 65 poslali za te kao karakteristike u fabriku evo cekam vec 2 meseca i jos nista.
 
Kod nas u SUP-u traže još potvrdu o aktivnom statusu domaćinstva i posedovni list iz katastra na kome ima najmanje 50 ari zemlje u vlasništvu,tako da me koštalo još 1800 dinara bez veze.
 
Jel zna neko dal mora prikolica za prevoz stoke da se registruje,laksa je od 350 kg,negde je nesto pisalo o tom a nemogu da nadjem.
 
Nazad
Vrh