Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Imao bih slicno pitanje, ako je prikolica dugo godina u vlasnistvu i ljudu mogu da posvedoce to, ali se ne moze naci broj sasije, sta dalje?
Ima li neko resenje za ovaj slucaj?
 
Tomo sa kog tehničkog su ti bili odnosno koja agencija i da li si prvo radio izjave ili kad dobiješ papire od njih onda tek radiš izjave?
 
Tomo sa kog tehničkog su ti bili odnosno koja agencija i da li si prvo radio izjave ili kad dobiješ papire od njih onda tek radiš izjave?
Bagas tehnicki na novome putu za Vinogradsku bolnicu oni dosli izvrsili preglede,slikali napravili neki zapisnik i otisli kaze zvace me za koji dan da dodjem kod njih,a izjave tek kada oni odrade njihov deo!
 
I mene sleduje to za kombajn čim prodje sezona radova da bude više vremena. Hvala :ppozdrav:
 
Danas sam zvao tehnicki pregled da pitam za prikolice sa naletnom rudom.Kazu da mogu da se registruju i takve,znaci mogu i one koje nemaju vazdusno kocenje.Bio sam zadovoljan odgovorom i zaboravih da pitam koliko li ce sve to kostati...
 
Danas sam zvao tehnicki pregled da pitam za prikolice sa naletnom rudom.Kazu da mogu da se registruju i takve,znaci mogu i one koje nemaju vazdusno kocenje.Bio sam zadovoljan odgovorom i zaboravih da pitam koliko li ce sve to kostati...

Pa naravno da se moze. I naletna (inerciona) kocnica je kocnica ne samo vazdusna :ppozdrav:
Ne znam samo sta je u vezi speditera... Imam jos bele tablice :osmeh:
 
Krenuli i u Pancevu sa registracijom poljoprivrednih masina bez dokumentacije. Jedino sto sam ja mislio da je registrovano gazdinstvo uslov, a ono izvod iz katastra uslov. Kad skupim vremena eto me da i ovo zavrsim.
 
Bas tim recima mi je i rekao radnik na tehnickom,a inace jeste fabricki sve na njoj,osim gornjih stranica koje sam ja uradio :osmeh:
 
Nemoj staviti gornje stranice kad ides na technicki :osmeh: :ppozdrav:

Mislim da su bile i KI prikolice (i jos mnogo fajta) sa naletnom kocnicom, pa su registrovani bez ikakvih problema.
 
Ja koliko znam do 2,5 tone nosivosti su imale kočnicu sa naletnom rudom, a preko 2,5 tone su morale obavezno imati vazdušne kočnice.
Dulkaarpad, a zašto da ne stavlja gornje stranice?
 
Ja koliko znam do 2,5 tone nosivosti su imale kočnicu sa naletnom rudom, a preko 2,5 tone su morale obavezno imati vazdušne kočnice.
Dulkaarpad, a zašto da ne stavlja gornje stranice?

To da ne stavi gornje stranice, to je samo sala bila - ali ako se gledamo/pricamo ozbiljno, onda bolje da ne stavi ako nisu fabricke. Posle nikoga nece interesovati - niko nece ni znati - da li je prikolica bila na tehn. preg. sa ili bez gornjih stranica.

I ja mislim (zapravo nadam se da se dobro secam) da je 2,5 t bila "granica" za inercionu/vazdusnu kocnicu.
 
Te gornje stranice sam napravio da izgledaju kao da su fabricke,to nece biti problem.A bas ako je potrebno da ih skinem,to je bar lako.
@BOKIBOLE
Nosivost joj je fabricki(pise) 5,7 t.Zato me i buni da li ce moci da se registruje ovako kako je sad ili ce morati da se ugrade vazdusne kocnice.Sve sta bude potrebno,ja cu uraditi,samo da je registrujem.

Ima vremena do kraja sledece godine,ali ni ovu mogucnost nece svi iskoristiti,pa posle kad budu kazne...
Imamo novog clana ovde na forumu,koja je u toku sa ovom problematikom,pa se nadam da ce se uskoro javiti u ovoj temi :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh