Recepti kulena, kobasice, švargle...

Koristim rolice. Nisu sve rolice jednako namotane. Kod nekih je hrapava površina unutarnja, a kod nekih vanjska. Obično okrećem tako da je namotano ispod, inače je teško pravilno poklopiti poklopcem. Iako mi je serviser rekao da nije svejedno kako se okrene (zaboravio sam koja strana treba biti donja), nisam primijetio razliku. No, primijetio sam da i trunka masnoće na mjestu zavara smeta.
 
Imam vakumirku koja nije ni Mercedes ni Audi,mislim da je plaćena oko 3500 din i nijedan var već nekoliko godina nije popustio.Koristio sam i rolne iz Olte a i iz Lidla i ne vidim neku razliku.Takođe korištene i uzane kese za pojedinačni kulen i nema problema.
 
Moja vakumirka isto, ne mogu da se setim ime sada, donešena iz nemačke. Tamo bila 20tak evrića.
Koristio svakojakve rolne i kese za kulene, svaku jednu dobro zavari i nema da popusti. Štaviše par puta umesto dugmeta za vakumiranje greškom sam stisnuo dugme za zavarivanje i samo posle 3-4 sekunde dok sam skontao i isključio kesa bila zavarena onako ljudski....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Koristim rolice. Nisu sve rolice jednako namotane. Kod nekih je hrapava površina unutarnja, a kod nekih vanjska. Obično okrećem tako da je namotano ispod, inače je teško pravilno poklopiti poklopcem. Iako mi je serviser rekao da nije svejedno kako se okrene (zaboravio sam koja strana treba biti donja), nisam primijetio razliku. No, primijetio sam da i trunka masnoće na mjestu zavara smeta.
Mi smo sada koristili neke vreće sa prugama, neke su popuštale, mislim one koje su bile zamašćene kao što kažeš, smeta im masnoća.
Sa onim da kažem hrapavim se to nije dešavalo.
Vakumirka nije baš profi, profi, ali poprilično dobra, nije baš da kažem hobi.
Tako da ima dosta i do vrećica, a i do toga da se pazi da se ne zamasti gdje se vari
 
Nazad
Vrh