Razrivač (Gruber)

AKo te zanima Horsov gruber terrano 3fx cena mu je oko 15 000e plus porez :)
 
Znam da je sa non to sistemom(oprugama) bio na sajmu oko 15-16000e bez poreza.Gledam i neke druge marke sa slicnim radnim organima,razmisljamo o takvoj masini.
 
Znam da je sa non to sistemom(oprugama) bio na sajmu oko 15-16000e bez poreza.Gledam i neke druge marke sa slicnim radnim organima,razmisljamo o takvoj masini.

Ako imas traktor od 200ks uzmi neces se pokajati,hors je broj jedan pa onda deset mesta prazno pa onda tek idu ostali :) ja kad sam uzeo satexa nije bilo povracaja a i traktor mi je od 150ks pa nisam smeo da uzmem tako tezak i jak gruber a da ga ne vuce, i ovaj moj sa satexom kad ga spustim do dole boga mi nije mu svejedno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Danas počeo sa razrivanjem sa suncokret, dubina 30cm. Potrosnja oko 7-8l po ha.
Kada zavrsim setvu psenice procicu ovo tanjiracom i to je do proleca.
A za kukuruz cu prvo oprskati totalom pa cu posle setve psenice isto gruberisati.
 
Ne prskam zato sto ovde ima samo sirka, a njega cu lako resiti u suncokretu.
A i seme nije pustio, a tanjiri nazad sirak pocupaju, odrade kao ugar na nekih 10-15cm.
A neke parcele gde ima divlje kupine, prskam sutra lodinom i totalom. Pa tek kasnije razrivanje za suncokret.
I gde će ici kukuruz prskam totalom, pola gruberisano pola ide plug. Da ipak još malo proverimo razliku plug gruber.
 
b178957fe698087a79b4f9b24920fdcd.jpg

Danas se malo radilo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li mi moze neko reci koji je precnik diskova na gruberima?Kod men su trenutno 42cm, pa se pitam koliko su bili fabricki...Mislik na diskove iza radnih tela, kao na smaragdu.
 

Mislim da je covek nasao resenje za ulazenje gruberom u suncokretiste samo ne znam zbog cega je spojio rotore sa lancem sta vi mislite o gruberu i da li ga je neko video u radu ?????? ?
 
Preterali ga sa cenom. Kad prodas 6 vagona kukuruz kupis gvozdjuriju. Nekad sa tim parama ljudi kupovali nov traktor.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
@Nikola
Spojio je lancem da bi prednji rotor,koji na slici podseca na rotofrezu ,bas tu funkciju i imao,donekle.Zadnji rotor je pogonski ,jer je veceg precnika od prednjeg.Kako to radi u praksi nzm,treba dobar pritisak na zemljiste da zadnji ne gura zemlju ispred sebe usled proklizavanja jer ima otpor uvek posto je povezan sa prednjim manjim rotorom,frezom...kako god.Dobra ideja generalno gledano,kopirano verovatno,ali je retkost naravno videti tako nesto.Taj IQ patent je jako lepo odradio onu seckalicu za stabljike suncokreta,tabanalo valjak da kazemo,kako je nazvan na ovom forumu :).Ima red diskova kao tanjiraca,ali ravne,plus iza valjak sa nozevima,iza te masine ne ostane nista duze od 10-ak cm,trava,stabljike suncokreta,sve isece.A verujem da i zemljiste usled tezine u povrsinkom sloju rastrese (nalaksim zemljistima),ko zna mozda i dovoljno za samu setvu psenice bez prohoda tanjiracom.
 
Ja ne mogu da verujem sta citam?Vi bi ste da ovo kosta 3000eura?? Pa mene je moje tabanalo kostalo skoro 4500 evra.
 
To tabanalo ne izadje više od 2500e da napraviš. Kolega nabavio materijal i platio majstora da uradi. Težina praznog valjka 1300kg, i još može da se napuni.
 
Moje tabanalo ima 1920 kg prazno.Nozevi prekopirani sa Dalbo maxicut-a,sve jako i masivno.Video sam u susednom selu jedan od ovih valjaka seckalica rasturen i iskrivljen,kaze gazda lepo je radio dok je radio,1200 kg i 3000 eura...Sa mojim je dva dana radio traktor od 160 ks,uradio za to vreme oko 130 kj suncokretista bez ijednog vidnog ostećenja.Kroz ceo valjak mi prolazi osovina od 70 mm... I jos mnogo toga....Odosmo mi u off.Tema su gruberi,ima li negde video od ovoga gore,ja ne mogu da ga nadjem.
 
Nazad
Vrh