Rasipači mineralnog đubriva

Mogu misliti kakvo je to djubrenje 50kg po jutru.Sta djubris sa tako ustrojenom dozom?
 
Štrojim gde god mogu, kombinujem djubirva da ispadne jeftinije. npr. 70 kg MAP + 50 kg UREA / kj (nisam mogao da nabavim 20:20:0) i slično.
 
Ja neumem da razbacim 50kg na 60 ari,morao bi da letim po njivi a ne vozim avion u suprotnom nece djubrivo izlaziti ako smanjim izlaz i vozim sporije.
 
Ja neumem da razbacim 50kg na 60 ari,morao bi da letim po njivi a ne vozim avion u suprotnom nece djubrivo izlaziti ako smanjim izlaz i vozim sporije.
Kada nabavis,masinu, poput Draganove, mocices.Slicne probleme smo imali sa manjom tj. nizom dozom ,kada smo proletos nabavili polovnog Rauha u odlicnom stanju , preporodili smo se. Kada po tablici nastelujes i ispostujes sve zadate parametre ne moze da omane. Inace i mi smo bili u dilemi da li novog, Turcina, ili polovnog Zapadnjaka.Razlika je ogromna napr. kod Rauha diskovi prohromski,zazora u reduktoru nimalo,sasija mocna itd. dok je kod novih koje smo gledali sve to bilo po malo sumnjivo.
 
@Dragan 18, kakav je za zakaciti, cini mi se da je zbog tog gornjeg konusnog dodatka prilicno blizu traktoru?
 
Iza se ne moze prici zbog gumenih zavesica ali kontrole su sa strana i preko hidraulike koju mogu da stavim u kabinu . Nema potrebe da se zavlacim iza .
 
Imam pitanje za vlasnike Ormaric rasipaca,kada radite sa nekim djubrivima koliki je zahvat,koja je brzina,na koliko otvorite i kolika je potrosnja po jutru ili hektru i kog djubriva ?
 
NA
primer1 IMR 76 Urea zahvat 12m,1 brza oko 10km/h ,otvor 4,obrtaja 1400-1500,potrosnja 150 kg po 1 kj
primer2 IMR 76 MAP zahvat 14m,1 brza oko 10km/h ,otvor 3,obrtaja 1400.1500,potrosnja 100 kg po 1kj
sa IMT 539 AN zahvat 12m,2 brza,otvor 5,obrtaja 1400,potrosnja 250 kg po 1kj!
 
Poslednja izmena od urednika:
Lopatice su postavljene kao sto je clan Bobo napisao tj nacrtao,i razbacuje priblizno jednako! Fabricki razbacuje pod jednu stranu vise!
 
Nazad
Vrh