Rasipači mineralnog đubriva

Mene stari razočarao i otšao u PA kupio Ormarić 500 ,235e+1200din
Sašak pomeraj lopatice kao što je bobo predhodno objasnio ,baca odlično.Ja se danas malo zanima na njivi ali namestio da baca relativno ravnomerno.
 
@talianu
Skroz u 5 rupu?Sad je na trecoj,kako je i bio,jer je bobo rekao u trecu rupu da se stavi a kod mene ima 5 pa sam mislio da ne budu mnogo zakosene lopatice,znaci moze,sutra ih pomeram.
 
U četvrtu svaku drugu lopaticu(vidi sliku),ja sam tako stavio vidim da solidno baca i levo i desno.
Sad mi žao što nisam uzeo sa prohromskim tanjirom i lopaticama.
 
Ok,posle rucka icicu da to namestim!Bio je i ceo od prohroma,hteo sam da ga pitam za cenu al bi mi se slosilo kad bi je cuo,verovatno je dosta skuplji od ovog!Nije mi reko gazda da moze da se naruci sa lopaticama i tanjirom od prohroma,da ne znas koja je cena takvog?I da li moze sad da se naknadno kupi?Hvala.
 
Možeš naknadno da kupiš sve delove prohromske (tanjir,lopatice,onaj deo sa rupama na dnu konusa ,vratanca za otvaranje na rupama i sve šrafove) cena je 65 eura veća.Znači ovaj sa slike bi koštao 300 eura.
 
Neka baca dok ne spadne farba pa dogodine da mu stavim to sve od prohroma pa da budem miran,komsijin megametal sav zardjao i tanjir i sve oko tanjira.
 
Moj megametal trajao 6 godina ,nije zarđao jer je uvek opran posle rada.Ali se sav iskrivio ram i puklo mu je kućište,lopatice i tanjir iskrivljeni...Tako da za 235 eura radi 6 sezon i otplati se.
Ženin stric je kupio među prvim kad se pojavio megametal i dan danas je kao nov(30 jutara radi) ali nekako mu je deblji lim i ram je čvršći nego kod mog.
Verovatno su i oni na uštrb cene srozali i kvalitet.
 
Moj je bacao gnojivo i ove godine, jer ne mogu nigdje pronaci vicona s klatecom cjevi a da na nesto lici...

Istrunuo je sav, a redovno je pran, ulje sam mu sipao uvijek poslije pranja i opet je pohrdjao, "plastifikacija" kosa se gulila u listovima velikim kao dlan, pa ga je otas spahtlom ostrugao i obojao iznutra sivom temeljnom bojim i sad je to donekle OK. Tanjur i lopatice su gotovi... tanjur je pojacavan s platnama na mjestima gdje se pricvrscuje za reduktor i opet oko platni trune. Bit ce red ili novi rasipac ili novi tanjur, ne znam ni sam.

Sve mi se cini da cu poluditi i kupiti agromehanikin plastikaner sa inox tanjurom i otvaracem za gnojivo, isto mu ovako lopatice namjestiti i da se vise ne zamaram s rasipacem...

Moj je dosta star, ali UREA iz njega curi dok je zatvoren i dok stoji na mjestu, koliko ga je hrdja "nabubrila"... Sve u svemu, za te pare je dobar, ali da su se samo maaaalko bolje potrudili, ja ne bih trazio drugi rasipac, a sad eto, moram...
 
Nadogradnja zavrsena,sutra molanje...
swtus4.jpg

2uf65iu.jpg

167t9xd.jpg
 
Provereno,mislim nije prvi tako opravljen,dosta je jaka konstrukcija samog rasturivaca,cevu su debelo-zidne tako da nose bez problema,svabo je to radio.
 
Nazad
Vrh