Rasipači mineralnog đubriva

Ja sam na vikonu nešto postavljao i odustao ali problem što je razvodnik sa dva položajapa a fali mi taj neutral . Sad sam montirao na sejačicu.
Ja sam kod mene ubacio klip sa hidrauličnim akumulatorom.

5a28172d98b792b06dbcb556828a235b.jpg
 
E mene zeza što tako lupi tu plastiku da se naježim ako bi bio neutral mislim da bi moglo da lepo otvoriš do zadate vrednosti,ili samougraditi prigušni ventil ,kad je sam vazduh hoće klip da izleti ko metak.Druškane ovo je dobro rešenje meni igra ulogu za rusturivač i ulje ne samo vazduh.
 
Kod mene je dvosmerni hidraulični klip. Na jedan kraj je crevo, a na drugi hidraulični akumulator, koji ima ventil gde se može smanjiti pritisak ukoliko brzo vraća klip. Može i elektro motor (linearni aktuator), ali pošto se ovde hod klipa menja sa promenom količine djubriva, trebalo bi ugraditi i neki prekidač/senzor, kad dodje do odredjene tačke da isključi.

Ovako nešto
858618fd428dd48a70608cdbff489fbe.jpg

beedd2eb8f8faf9ebcf3a96192dc2a05.jpg
 
Poslednja izmena:
Negdje je bobo postavljo kako se podesava rasipac a ja to sad nemogu naci....rasipac je ferti i u lijevu stranu totalno lose baca,gotovo nikako,a lopatice su sve postavite u 3 rupu.
Moze pomoc :osmeh:
 
Neko mi rece na ovoj temi da je koristio ciklon firme Ormaric Pancevo.Uzeo sam ja pre neki dan i danas ga pustio u rad ali nikako lepo da ga nastelujem.Kad ga stavim na 2kg da baca on jedva da baca 1kg.(po ha).Jel ima neka caka,brzina,visina,prva gas,druga gas ili tako nesto.(Nekako mi se cini da baca 2kg po ha kad mu rucice stavim na polozaj 4).
 
Poslednja izmena:
Kakva su iskustva sa novim turskim rasipačima sa dva diska zapremine 800 litara. Znam da je donder 900 litara i cenovno prilicno iznad 1000 evra. Kupio bi i polovan ali ne ide ne mogu se dogovoriti sa jednim prodavcem. Pa bi kupio nov ako bude povracaja na konju sam. Samo da nije neki sto se bzo ljušti farba ili hrdja. Iako mi je Maric dva coška dalje, hteo bi jači.
 
Ipak znaci slab kvalitet ako nije donder. Problem je sto bi hteo da radim sa manjim traktorom, a donder ocigledno zahteva veci traktor. A za moje malo zemlje glupo mi je da teram rusa sa ciklonom. I da ne uporedjujem cene.
 
Ima druže onaj manji sa dva diska.... Isto kopija amazonea ali starijeg. E da ga jbm koji je to tip.... Ovi što vidjaš na forumu su CGSA a onaj manji je valjda CGS. Prijatelja sam savetovao da kupi tog umesto poljskog Jar-Met koji je novčano tu negde,ali po kvalitetu ni blizu... Modeli su od 600 do 800 ili 1000kg nosivosti... E jbm ga sad koji je tip... Zovni Best i co pa se raspitaj.
 
Ipak nema dondera manjeg od 900 l a on sam je tezak 300 kg sto ga za moje potrebe diskvalifikuje. A ovaj bodrum farm? Ima od 800 litara ima li ga ko?
Sinisa ima li potencijalni link tog dodnderq kao stariji amazone?
 
Ipak znaci slab kvalitet ako nije donder. Problem je sto bi hteo da radim sa manjim traktorom, a donder ocigledno zahteva veci traktor. A za moje malo zemlje glupo mi je da teram rusa sa ciklonom. I da ne uporedjujem cene.
Ima kod nas koji nose donder sa 577

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nosio sa Rakovicom 440kg rasipač + ~500kg đubrivo. Zbog dužih njiva prešao na 577.

Krnac,izuzimanje i raspodela đubriva. Po meni. Nije baš da ništa ne valja ali za malo više novaca ima bolji.
 
Nazad
Vrh