Rase koza i odabir prave za selekciju

Odg: Koza - procena eksterijera (na sta obratiti paznju pri kupovini)

Ma nije teorija prijatelju. To ljudi gaje i od toga zive. To je teorija za nas ovde.Jer nema instituta koji se time bave, jer po zakonu ne smes da sam radis vestacku oplodnju, jer drzava(ministarstvo) nece sajmove( a to moze) da organizuje da na tim sajmovima deli nagrade koje nesto znace a ne po babu i stricevima..... i teorija je jer smo mi bedni, mislim siromasni. A i imamo glup mentalitet. Eto i ti koji znas o cemu se radi pa kazes to je teorija.
Slusaj ljudi bez problema odvoje 20000€ za neki auto koji cim ga kupis vec kosta manje i svakog dana sve manje i koji jedino sluzi da povalis neku sponzorusu :haha: a niko, niko nece da da 20000 da kupi 30-40 vrhunskih koza koje to mogu da vrate za 1 ili 1 1/2 god. Tu bi vec pocelo proseravanje u stilu pa nije to bas tako pa ovako pa onako.
Kao sto znas ljudi nisu hteli ni simentalce da gaje. Sve su kukali jesto to tako ali je to teorija.....E pa nije. I sam znas ljude koji imaju 50 litara po kravi dnevno zato sto ih dobro hrane, zato sto sade pravo krmivo. A na istom tom mestu ima ljudi koji citaju te podatke i sumnjicavo klimaju glavom: to je sve teorija. E pa do k se oni opamete onaj sto radi kako treba a ne kako ostali rade ce sve da ih kupi. I tako i treba. Pametni napreduju a glupi treba da propadnu i da rade za njih. Sad sam se naljutio :haha:

I da zakljucim sa tim glupostima oko teorije.
Onaj crtez je teorija. A fotografija je praksa. Ta je koza ziva i zdrava i hvala na pitanju svom gazdi donosi onoliko koliko sam napisao. I nije jedina postoji desetine i desetine takvih. Ali da podsetim posto sam o tome vec pisao, ti ljudi se bave proizvodnjom vrhunskog priplodnog materijala gaje 20-30 koza max....ali od njih se kupuju jarci i po neka koza da bi se formirale sopstvene linije.
 
Odg: Koza - procena eksterijera (na sta obratiti paznju pri kupovini)

Sve je tocno sta ti kazes dragi kolega Tar ali je to za mene samo teorija. Znas zasto? Jer zivimo u uslovima koje si naveja u svom postu :haha:. Eto zato je teorija. Ne za mene i tebe nego za sve nas koji smo na podrucju bivse drzave. Jednostavno zato sta nemamo para i to je jedina istina i sta nemamo pratecu infrastrukturu i sve drugo. Eto zato je teorija. J:ppozdrav:a znan da nije jer san na svoje oci pred rat u USA vidija kravu stolitarku a ne 50 koliko si ti reka.....
 
Odg: Koza - procena eksterijera (na sta obratiti paznju pri kupovini)

Jao sto sam ljut!
:haha: :haha: :haha:
Samo cu da boldiram 3. recenicu u svom postu!
:ppozdrav:
..ma samo da se ja docepam neke kinte....bio bi rasplodni centar ovde na Balkanu. A bilo bi za izvoz i za Francuze!
 
Odg: Koza - procena eksterijera (na sta obratiti paznju pri kupovini)

Na ovoj slici se vidi sta je dobro a sta lose kada je zadnjica mlecne koze u pitanju:

Na ctrezu desno ono sto ne valja za mlecnu kozu dobro je za bursku!
 
Odg: Koza - procena eksterijera (na sta obratiti paznju pri kupovini)

Kada se koza posmatra spreda onda je najvaznije da se paznja obrati na noge. One treba da izgledaju kao na crtezu levo. Dakle ravne. Ne valja ako su X kao desno niti ako laktovi strce na stranu sto bi bilo nesto kao O.

Znam da su mnogi nestrpljivi da obradimo kozu odpozadi........pa to sledi
 
Odg: Koza - procena eksterijera (na sta obratiti paznju pri kupovini)

Tar je napisao(la):
Kada se koza posmatra spreda onda je najvaznije da se paznja obrati na noge. One treba da izgledaju kao na crtezu levo. Dakle ravne. Ne valja ako su X kao desno niti ako laktovi strce na stranu sto bi bilo nesto kao O.
Znam da su mnogi nestrpljivi da obradimo kozu odpozadi........pa to sledi
A ti bi obradija kozu odpozada jel :haha: :haha: koji si ti perverznjak he he. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Koza - procena eksterijera (na sta obratiti paznju pri kupovini)

Za vas koji cekate da vidite kako to izgleda idealno od pozadi evo je

Ovo je stav nogu pred muzu,...
Dakle u teoriji to tako izgleda i sada mi ostaje da nadjem neke fotke iz prakse....
 
Odg: Koza - procena eksterijera (na sta obratiti paznju pri kupovini)

Jesi li mozda mislija na ovako nesto
gPikspm7YKh2i_6V.png

A i ovo bi trebalo znat pri procjeni vanjstine
z7e4_DEQmiVvu79l.v.png
 
Odg: Koza - procena eksterijera (na sta obratiti paznju pri kupovini)

videcemo.....
ove su dobrog kapaciteta ali ima mana sa formom... :sta:
 
Odg: Koza - procena eksterijera (na sta obratiti paznju pri kupovini)

Nije ni trebalo da trazim. Trebalo je samo da se setim. Ova Alpina je baba one lepe crnke. Tatina mama. Vidi se sta je genetika. Ne kazu dzabe da iver ne leti daleko od klade. Ova tetka je uveliko u zrelim godinama(i sjarna) ali i dalje moze da konkurise za miss!

Posto je ova koza bolja od teorije morao sam da stavim i bocni izgled.
Fina, mala glava, zenstven vrat, dobro razvijene grudi, linija ledja odlicna pogotovo za jednu tetku, trouglasta forma, odlicne i prednje i zadnje noge a vime kao nacrtano. Od pozadi skoro idealno. Vide se dva reznja vimena, kapacitet, kako se vime drzi za telo, skolski primer dobrih sisa, idealno paralelne. Na bocnom snimku se vidi da su sise malo nakrivljene unapred = idealno.
Obratite paznju na butic, nema tu mesa. Ova tetka sve sto pojede nabije u mleko a ne u guzicu. Idealno za mlecne koze.
 
Odg: Koza - procena eksterijera (na sta obratiti paznju pri kupovini)

i specijalno za Brundala malo odozgo :haha:

Nazalost ovde ostajemo na teoriji jer nemam dobre fotke za odozgo. U svakom slucaju sve je jasno.
 
moja koza je bila bolesna kad je trbala da zaskozni.da li ce ona da trazi jarca poslije jer se sada oporavila?
 
nele99 je napisao(la):
moja koza je bila bolesna kad je trbala da zaskozni.da li ce ona da trazi jarca poslije jer se sada oporavila?
daj poblize podatke o bolesti... cime je lijecena? itd itd :ppozdrav:
 
Ko ima da mi proda BURSKU kozu i jarca na potezu od Bljeljine do Novog Grada Republici Srpskoj
unapred se zahvaljujem,
 
Ваљда мини...има у зоо врту.Мада био је неки лик пре неки месец на дневнику који мислим има неке афричке и чини ми се и патуљасте, ваљда околина Краљева.
 
Nazad
Vrh