Rasada u basti

Slobodan19

Novajlija
Učlanjen(a)
3 Maj 2020
Poruka
4
Lokacija
Novi Sad
Pozdrav svima!

Nikada se nisam bavio poljoprivredom aktivno, ali sam ove godine nekako odlučio da bar u sopstvenom dvoristu posadim neke kulture (paradajz, paprika, krastavac) za sopstvene potrebe. To je mozda nekih 100 metara iz dva dela gde ce vecinom biti paradajz. Da napomenem samo da sam iz Novog Sada.

Voleo bih da mi iskusniji agronomi priteknu u pomoc sa nekim korisnim informacijama da mi to sto bolje uspe, a opet da bude prirodnije koliko je moguce, jer mi je majka obolela od teze bolesti, pa moramo malo da se bacimo na zdraviju ishranu. Bio sam u poljo apoteci i kupio razne vrate djubriva kao sto su slavol i floris 3x15, a planirao sam sutra fitofert 10 40 10 da uzmem ili onaj energy, jer sad citam da je fosfor bitan na pocetku, ali ne znam koliko je to sve "nezdravo". Sa sela sam, takodje, doneo tri dzaka stajskog djubriva, pa sam mislio po saku u svaku rupu da stavim pre ubacivanja paradajza. Izvinjavam se sto se ovako laicki izrazavam. 🙂

Sutra sadim, pa ako moze neki savet oko sadnje, bio bih veoma zahvalan. Recimo, da li da podjubrim i cime sve pred sadnju, cime da prihranjujem itd... Svaka pomoc je dobrodosla!
 
Nazad
Vrh