Ranija setva kukuruza

do 10. aprila ništa od setve kukuruza jer do tad treba da sejem soju
 
Ljudi i ja ga posejao 3.aprila kao i svake godine.Kod mene u Sefkerinu sve vise ljudi seje ranije, videli su po mom primeru.Do ove godine sam sejao ZP434 i ja sam bio zadovoljan sa prinosom zato sto uvek iskoristim postojecu vlagu.Jasno je da u kisnim godinama sa kasnijom setvom i kasnojim grupom zrenja uvek imate bolji prinos ali nesiguran kao kod nas u Juznom Banatu prosle i pretprosle godine. Ove godine sam isto hteo da sejem 434 ali kad su izasli sa pocetnom cenom semena popizdeo sam i resio da sejem pionir F38 i kupio seme.Ovi posle smanjili cenu al bilo je kasno.F38 sam uzeo jer je po ogledima bio br. 1 u Vojvodini rana je grupa 530, a trazi 8-10 stepeni zemlje. Zivi bili pa videli ove godine.
 
Kakvo vam je iskustvo sa brojem semena? Konkretno da li u vrecama ima bas 25000 semena ili moze da bude i vise ili manje.
 
Pa vidi ne verujem da je neko do sada brojao, ali sam siguran da ima manje(kad su seljaci dobili nešto gratis, sem novih jarama). Za sada sam primetio da u ovogodišnjim vrećama suncokreta od 75000 ima nešto manje.
 
Ja nisam brojao seme,ali se moze lako zakljuciti da je broj u vreci stvaran. Juce sam posejao 13,5 jutra. 11 sam sejao na 20,8 cm i portosio oko 17.25 vreca sto mu dodje 100/20,8=4.8077*8,16= oko 39230 biljaka po jutru ili oko 68652 po hektaru. A posto u vreci ima 25000 semenki,za jedno jutro mi treba 39230/25000=1.569 vreca, iz toga sledi 11 jutara*1.569 vreca=17.25
 
Farmer II je napisao(la):
Pa vidi ne verujem da je neko do sada brojao, ali sam siguran da ima manje(kad su seljaci dobili nešto gratis, sem novih jarama). Za sada sam primetio da u ovogodišnjim vrećama suncokreta od 75000 ima nešto manje.

ako si mazn'o jednu brazdu komšiji, onda ima taman? ::namigivanje::
 
cao narode ja sam relativno novi forumas i do sad se nisam upustao u komentare
danas sam posejao kermes na razmak 26cm
polovinom marta sam bacio npk 15/15/15 oko 200 kg po kj i to zadrljao
pre 5 dana sam ponovo podrljao
i planiram da isprskam merlinom za dan-dva
pa kad bude imao tri lista da mu bacim prihranu ureu
hteo bih da cujem komentare na ovakvu setvu :D
 
za herbicid merlin kad se oprska sa njme njiva je veoma vazno da dodje na vreme kisa jer ako nedodje kisa dzaba si prskao mi smo imali iskustvo sa merlinom u kisnim godinama je delovao odlicno ali u susnim se ne preporucuje prskati merlinom,samo nekim drugim herbicidima posle nicanja kukuruza ali ako hoces probaj oprskati sa merlinom nemam ja nesta protiv ali nas su jedne godine dobro zajebali sa merlinom i uvalili nam neki falsifikat pa nije ni gorusicu mogao dobro da suzbije a kamoli divlji sirak ili neke sirokolisne kulture...
mi starujemo za nekoliko dana sa setvom kukuruza sutra bacamo ureju i setvospremiram a za neki dan setva qqruza moze da pocne :ppozdrav:
 
Ja startujem sutra. U Institutu Tamis su lane radili oglede sa rokovima setve. Uzeta su cetiri hibrida i sejana u cetiri roka - 25.3., 5.4., 25.4., i 5.5. Najveci prinos je ostvaren pri setvi 5.4.

Danas sam kupio seme:
Pioneer B23, P88, D12
ZP 684
KWS Mikado
BC 678
AS 62 i 72
NS 6030
NK Sicora.
Imate li iskustava sa pioneerom P88?
Pozdrav za Angorca od Krstonose Juniora!!!!
 
Nazad
Vrh