Radovi u malinjaku

Bacio sam pre neki dan 15kg amosulfana u redove. Puno?

Paaaa... Po njihovoj preporuci ide od 300-500kg po hektaru. Što znači 30ak kila na 10ari... Ne znam na koliko si ti ari bacio tih 15kila...

Drugo, amosulfan je dobar za alkalna, ne i za kisela zemljišta...
 
Njiva 75ari ali ne bacas u celu njivu nego u red (da ne pretera kad racuna djubrivo).
Odprilike imas oko 3.000m/d pod malinom i djubrivo bacas u red sirine 1m(50cm levo i desno) to je 30ari pod malinom i za tu povrsinu racunas kolicinu djubriva.
 
40 gr/dm × 3000 m = 120 kg
Njiva 75ari ali ne bacas u celu njivu nego u red (da ne pretera kad racuna djubrivo).
Odprilike imas oko 3.000m/d pod malinom i djubrivo bacas u red sirine 1m(50cm levo i desno) to je 30ari pod malinom i za tu povrsinu racunas kolicinu djubriva.

Послато са GT-I9082 уз помоћ Тапатока
 
Na žalost ispostavilo se da je sve do sad bila borba sa vetrenjačama.....
slike.php
[/URL][/IMG]
Ridomil i Dioxy activ supra agro, nisu ništa postigli protiv fitoftore. Ostalo je još da probam sa hidrogenom a to ću čim bude pala kiša. Nadao sam se da ću je izolovati da se ne širi dalje ali uzalud.
 
Druže mislim si pogresno shvatio kako radi fitoftora.
Kad se biljka počne susiti ili ako se primete simptomi onda je vec kasno za lečenje. Jedino što tad možeš da uradiš je da povadis bolesne biljke, ostaviš otvoreno da se suši i onda zalivas levo i desno najmanje po dva metra od mesta bolesti. I tako na svakom mestu gde primetis da je bolesno. Ako obim bolesti veći onda se nemoj džabe mučiti, pusti neka bude šta bude i planiraj drugi zasad.
Ja ne znam kako su stari pre gajili malinu po 10-15 godina jedan zasad.
Kod mene komšija ima zasad koji je strar preko 35 godina.

Ali lično mišljenje je da smo se i mi previše opustili.
Pre su prskali malinu kad krompir, išao je ridomil, antrakol i mankogal (sveto trojstvo)i to sve od plamenjace krompira pa kad ostane u prskalici opletu i po malini.
Malina nije bila nikad bolja...
Da se čovek malo zamisli....
 
Na žalost ispostavilo se da je sve do sad bila borba sa vetrenjačama.....
slike.php
[/URL][/IMG]
Ridomil i Dioxy activ supra agro, nisu ništa postigli protiv fitoftore. Ostalo je još da probam sa hidrogenom a to ću čim bude pala kiša. Nadao sam se da ću je izolovati da se ne širi dalje ali uzalud.

Iscupaj bolesnu i ostavi otvoreno(ne zatrpavaj), to mesto DOBRO zali bakrom a sve okolo rupe zali ridomilom u krug 1m(napravi fizicku barijeru).
Ovako bi trebalo da se spreci da se siri, pa probaj da spasis koliko se moze.
 
Nazalost leka nema, od onih nenormalnih februarskih i martovskih kisa i snega, koja nije prestajala, sto je dovelo do visokih podzemnih voda, kotistio sam i dioxy, tifi... Na kraju sve povadio od berbe nema nista za ovu godinu, ostavio sam samo za nase potrebe. Dezinfikovao sam plavim kamenom, za sad mladi lepo napreduju.

A ovako je bilo prosle god, ove bi bilo jos bolje jer su bile jos jace, ali kako god.
Bar sam u nesto siguran, cena ce biti dobra, uvek me prati marfijev zakon.
4dd499c46fa541bb061be2ffecdc2655.jpg
1cbb5ebcf08d6cfe9dbc50e375e1699b.jpg
 
Kolega tebi odgovara ova susa.Posavetuj se sa nekim ko je zaista strucan.Mozda bi bilo dobro da mladare poprskas Ridomilom,negde u avgustu ili ranije.
 
Nazalost leka nema, od onih nenormalnih februarskih i martovskih kisa i snega, koja nije prestajala, sto je dovelo do visokih podzemnih voda, kotistio sam i dioxy, tifi... Na kraju sve povadio od berbe nema nista za ovu godinu, ostavio sam samo za nase potrebe. Dezinfikovao sam plavim kamenom, za sad mladi lepo napreduju.

A ovako je bilo prosle god, ove bi bilo jos bolje jer su bile jos jace, ali kako god.
Bar sam u nesto siguran, cena ce biti dobra, uvek me prati marfijev zakon.
4dd499c46fa541bb061be2ffecdc2655.jpg
1cbb5ebcf08d6cfe9dbc50e375e1699b.jpg
Ti i ja plivamo u istim go***ma, koliko vidim.
Kod mene je bila ista situacija, mladari odlični, sve super, i onda dodje mart i april sa snegom i posusilo se dve trećine parcele za kratko vreme.
Sve je to bilo prošle godine...
Ovo sto je ostalo za sad se bori nekako, ali se plašim od ovih kiša u narednim danima ne dodje do ponovnog aktiviranja.
Moraće se koristiti ridomil kao i pre što se koristio.
 
Ljudi treba mala pomoć.
Može li neko da mi kaže šta da preprskam da mi list povrati boju malo (bled je i male veličine) i šta je dobro za povećanje dužine rodnih grana, malo su kraće pve godine?
Neka aminokiselina, preparat, nešto. Odradio sam Trainer pre 7 dana.
Neko mi je spomenuo da je dobro da preprskam sa Ureom, u koncentraciji 1kg na 100 litara vode, e sad ja se malo plašim, pošto mi je inače zemljište malo kiselije, pa ne znam da li prskanje sa Ureom može da izazove dodatni problem sa kiselošću?
Unapred hvala na odgovoru!
 
Ljudi treba mala pomoć.
Može li neko da mi kaže šta da preprskam da mi list povrati boju malo (bled je i male veličine) i šta je dobro za povećanje dužine rodnih grana, malo su kraće pve godine?
Neka aminokiselina, preparat, nešto. Odradio sam Trainer pre 7 dana.
Neko mi je spomenuo da je dobro da preprskam sa Ureom, u koncentraciji 1kg na 100 litara vode, e sad ja se malo plašim, pošto mi je inače zemljište malo kiselije, pa ne znam da li prskanje sa Ureom može da izazove dodatni problem sa kiselošću?
Unapred hvala na odgovoru!
Da bacis prihranu azotnim djubrivom poput Yara Nitrabor ili sl.
 
Bacio jedan deo pre 10 dana, ovih dana cu drugu polovinu. Ima li nešto preko lista, ne mogu da se uzdam u ovo, nema kiše ni za lek.
 
Savet.
Bacio sam Kan na Wilamet pre 15 dana dali bih trebao da bacim ponovo Kan za neki dan ili nema potrebe.Inace sad za vikend sam isprskao sa Quadris i pehar ubacio prehranu calcijum organo i od fitoferta cristal bery preko kap po kap.
 
Nazad
Vrh