Radovi u malinjaku

Danas konacno postavljen kpk u novom zasadu i kao po obicaju odmah pocela da pada kisa...:kisa:

dsc_0311.jpg


dsc_0312.jpg


dsc_0313.jpg


Evo i par iz dvogodisnjeg zasada


snc00354.jpg


snc00355.jpg


snc00356.jpg


snc00357.jpg


snc00358.jpg
 
Vrh , milina za gledati, koliko l je zapreminski i gde nabaviti takvu cisternu?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
Kaca je 2.000L ja sam je kupio u okolini Kraljeva,cena je 16.000din +2.500din za poklopac.Mogu da ti posaljem brojeve telefona u pp,ljudi imaju firmu prave kace,creva...prva ruka pa bude i najjeftinije.
 
Bravo kolega Srb1n-e :bravo:

Je l' ti to ide 5/4" svuda? Ili su ti neke druge dimenzije cevi?
Hvala kolega :ppozdrav:
Dovod je od cola,zalivam direktno pumpom(zato sam i stavljao one ventile da mogu da usmeravam vodu u kacu ili u redove) pa moram malo da prigusim pritisak da ne pucaju trake a iz kace samo prihrana.Inace kacu od 2.000L napuni za 35 min.
Izlaz iz kace je 5/4 i ide u okiten od 5/4 ispred redova.
 
Lepe maline kolega ...
Kod mene je stanje nešto malo drugačije u poređenju sa slikama od pre nekoliko dana, u smislu da su rodnice sa cvetovima još izrasle i da su plodovi dosta krupniji. Rod nije baš najbolji jer je bilo poprilično "jalovih" cvetova, a kao posledica mraza par dana nakon Vaskrsa.
Prvo mini branje za ukućane je bilo pre dva dana, a za petak se uz Božiju pomoć planira i prvo manje za predaju.
Od radova će biti još jedno košenje za vikend i izbacivanje viška vanjskih kao i preraslih lastara.
Što se tiče azotnih đubriva, ja ih od poslednjeg zakidanja lastara (oko 1 juna) dalje ne koristim.
 
Hvala kolega.
I ja imam isti problem, jedno celo kolo cvetova je izmrzlo, nema nista od njih, ali s obzirom da je ovaj malinjak prosle godine pretrpeo totalnu stetu od grada i da je vezivano sve i svasta, ne mogu da se zalim.
Za KAN i ja mislim isto, bojim se da ih ne poteram previse, al ajde opet da proverim.
Posto je suvo trenutno, a kisu ne najavljuju u narednih par dana, da li bi valjalo da preprskam malinu Trainerom, mozda je malo ozvezi, sta mislite vi o tome?
Ostala mi je jedna boca, pa ako valja da spojim lepo i korisno ??????
Sa srecom da ti bude prva branje i cela berba!
 
5ee7eec19e7c82fe1556b1ac08a622ca.jpg


0e1219e353c00bb6f869fd9b9febb16f.jpg


491dce61994a671b3cd2477252cf1e2f.jpg


Neka štetočina a ne mogu da pronađem koja, ostavlja crni izmet i uvija list. Čitam na internetu ali bez uspeha šta bi ovo moglo biti.
Da li neko zna?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam gde bih postavio ovo pitanje pa sam odlučio da to bude ovde.
Lik koji vrši otkup malina kod nas tvrdi da sorta miker više ne postoji jer ako u krugu od 650 m negde ima vilameta, pčela prilikom oprašivanja prenese vilamet i miker se onda gubi. Da bi dokazali da je miker, traži da mu dostavimo papir o toma sa instituta mislim da je rekao u Čačku.
Razmišljam nešto o tome, pa logika mi govori da pošto znam da pčela ima radijus kretanja i do 10 km, onda bre nigde u svetu više nema mikera.
Da li je ovo tačno?
 
Onua ovo ti je smotavac skoro je bilo price o tome,zakini to noktom nije neki problem a sad cvetanje i plod ne sme se prskati...
@sassam nije tacno,reci mu da ne mlati covek i da se ne blamira...pitaj ga da li dizel postaje benzinac kad sipas benzin
 
Voćkice, čime se prska za smotavac? Prskao sam Fastacom ali očigledno nije vredelo.
 
Nazad
Vrh