Radovi u malinjaku

Postavio li je neko mreze za zasenu, imam je od prosle godine razmisljam se da je stavim, kakve su nepogode.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Nosio sam danas listove maline na pregled. Nema nikakvih grinja. Kaze covek da nedostaju mikroelementi i dade mi nesto da im pustim kroz sistem za navodnjavanje.
 
Dao mi magnisal, bortrac 150 i nesto sto ne mogu da rastumacim sta pise, ali ima na kraju 11:44:11. Sve to da pustim kroz sistem kad se stabilizuje vreme jer kod mene svaki cas kisa.
 
Evo I mog malinjaka
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima da li se prska ili zaliva? Biljka će usvojiti tu materiju bez obzira da li je preko korena ili lista stigla do ploda... Vidi karencu kolika je pa ces znati smeš li koristiti taj preparat...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Radi se o fitoftori...sredstvo mora da dodje u zonu korenovog sistema,znaci zalivanje ili kpk a ne prskanje.
Mozes da koristis i Dioxy Activ,on nema karencu.
 
Zaliva se Ridomil goldom samo problematican deo,koji se ne sme brati.Zaliva se tako sto se zalije sa obe strane na oko 30 cm udaljenosti rastvorom RG 65 g na 10 litara vode na deset metara duznih ..Treba zaliti sa obe strane po metar vise nego sto je zarazeno i preseci preko vrste da se zaokruzi zaraza.To se ne sme brati,a verovatno i nece imati sta da se bere .Treba samo prvo biti siguran da li je ta propast u pitanju,a za to se mora izvaditi jedan koren i ako je crn to je to.
 
Pomaže i ako ženi obećaš nešto... Da vidiš samo kako sav poponac i pirevina nestaju za jedno pre podne :osmeh:

Ali ako nisi u mogućnosti da nabaviš istu, kao što kolega iznad reče, Motikan je keva za to, a i više ;)
 
Nazad
Vrh