Radovi u malinjaku

A da li mreza za zasenu moze da poveca temperaturu ili ne.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Što se tiče prizemnog mraza da, zaštiti u velikoj meri što se snega tiče tu je problem sa tom mrežom jer je niko ne montira na jaku konstrukciju da bi držala sneg i grad nego onako labavo ko gaće i u slučaju nepogoda dešavalo se da se sve to zgomila na zemlju.Ona nije ni konstruktivno jaka kao mreže za grad.Nije za ovu temu ali ajde kad smo počeli već.
 
Molio bih vas ako bi mogli da mi pomognete, imam nedoumicu u vezi zakidanja zaperaka (lastara, mlade maline). Probacu da objasnim. Iz nekog razloga mi prosle godine lastari nisu porasli vise od 15cm (na par mesta, ne u celom malinjaku). Sad doslo prolece, vezivanje i naravno ja te lastare isecem jer smatram da nema koristi vezivati tih 15cm. Cim sam odsekao izbili su novi za sledecu godinu. E sad, da li i te nove treba zakidati kao sto se preporucuje do kraja maja ili ih ostaviti jer nisu konkurencija rodnim granama jer njih i nema. Nadam se da sam uspeo da objasnim. Hvala puno.
 
Ima li ko malinu Glen Ample? Kako postupiti sa novim izdancima tj. da li zakidati kao vilamet ili redje do Maja. Nema mnogo izdanaka, ove godine stize na rod.
 
A da li mreza za zasenu moze da poveca temperaturu ili ne.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Zavisi od nekoliko faktora... Doba godine, visine mreze u odnosu na maline i provetrenosti... Na nekim mestima gde je provetrenost slaba, a mreza niska, temperatura i vlaga su bile vece nego napolju, ali u 90% slucajeva gde je sirina redova normalna, visina mreza na 3m, itd... bilo je (u letnjim mesecima) i po 5 stepeni manje i prijatnije.
 
Ljudi tako je i kod mene, ali mi je nemoguce da su pupoljci, pazljivo sam gledao takva mesta na vise biljaka, lepo se vidi kako se iz toga i dalje oformljuju listovi.
Prosto je mnogo rano za cvetanje, ni sam ne znam sta da mislim

Samsung A5

Evo ja danas slikao moju,nadam se da grese za mraz sto najavljuju.
snc00321.jpg
 
molim za pomoc...jesenas sam zasadio polku,lepo je pocela da nice,pre sadnje sam bacijo stajnjak a pre neki dan i amosulfan.odradio sam i sistem navodnjavanja....
sta je jos potrebno da se odradi ? unapred zahvalan
 
Mnogo...

Za 20ak ari moze da te izadje ceo projekat od 4500-7000e... Imas tamo u delu foruma o protivgradnim mrezama i zastiti...

To stvarno izađe toliko ali ako zoveš firmu da ti sve odradi. Može to u privatnoj režiji i značajno jeftinije. Doduše ne izgleda lepo kao kada rade profesionalci ali služi nameni.
 
Koliko stete moze kratkotrajan mraz da napravi malini, a svi znamo da su cvetni pupoljci krenuli da se formiraju

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh