Radovi u malinjaku

Ovako je kod mene bilo prekuče

Sinoć, po preporuci zaposlenog u poljoprivrednoj apoteci poprskana sa Trainer-om. Da li je neko od vas koristio ovaj preparat?Iskustva?
 
Ja sam koristio trainer...u hrvatskoj je cjela polemika o tom sredstvu... uglavno konkurira drinu koji ima aminokiseline koje su djelomicno zivotinjskog porjekla dok trainer ima sve biljnog porjekla... sad moje iskustvo je ok mada dajem prednost drinu...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
Jucer prskano drinom oko 10 sati ujutro i sve grancice koje su venule od mraza u 16 sati kao da se nije nista dogodilo sve uspravno...jedino kad noktom presjecem pupoljke kojo su bas trebali krenuti unutra je smede. Tome ne pomognu svi sveci

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
I kod mene oko 30 polomljenih grana na 5m reda. Uspeo sam odmah da otresem ceo malinjak pa sam sprečio dalju štetu. Drugar pored mene nije tresao. Kod njega ima do 86 polomljenih na 5m reda. Ima ih u Arilju i sa većom štetom. Što se mene tiče dosta veća šteta mi je bila pre dve godine.

UPOZORENJE; NIKAKO NE KIDAJTE POLOMLJENE GRANE.

Ja pre dve godine nisam kidao polomljene grane pa da podelim svoje iskustvo. Imao sam prosek 70 polomljenih na 5 m reda. Od tih 70 možda su se sasušile 2 ili 3. Sve one su bile odlomljene toliko da su se držale samo na kori. Srž im je bila skroz prekinuta. Sve su one preživele, polako se vrhovi uspravili , cvetale i rodile. Plod na njima je bio krupan i normalan. Jedina razlika je što im je rast bio usporen i ostale su nešto kraće nego neodlomljene.



POTPISUJEM ... Isti slucaj sam imao.
 
Pozdrav za Pola i zahvaljujem se ovako javno na veoma produktivnom danu... Cujemo se uskoro.>.
 
Juče tretirao malinu sa Amiksol-om, nije bilo lomova ali me mraz brine,dosta cvetova je bilo otvoreno... Vizuelno nema nekih promena na listu, možda zbog Slavola, dok se na mestima malina dosta promenila ko ne radi zaštitu, i ne prihranjuje na vreme.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Juče tretirao malinu sa Amiksol-om, nije bilo lomova ali me mraz brine,dosta cvetova je bilo otvoreno... Vizuelno nema nekih promena na listu, možda zbog Slavola, dok se na mestima malina dosta promenila ko ne radi zaštitu, i ne prihranjuje na vreme.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
Pa koliko je bilo minusa?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
Ma nije to za nju nista... vidi par cvjetova ima li u tucku smedeg...pa prorezi par pupoljaka noktom,ako je unutra svjetlo zuto...nema brige.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
90ed50f4c1306e5950ce0a156a1144c0.jpg
47804309c897f46e79920117aabc21bb.jpg
d8ebfbe9542a1e2e4825bc87f6531308.jpg
b8f476851ac848a1128da0f657b6b428.jpg
f295513287da65c1f76433ef150ddc40.jpg


Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
Prosle nedelje sam tretitao malinu quadris + nurell d. Mozda sam trebao da ubacim i switch. Bio je pocetak cveta. Sta vi mislite kada je najbolje za tretiranje Switchom? Otvaranje cveta je 15-20%.
 
pa ako je "trebao na minimum 10%" onda nije pogresio...jer 15-20% je vise od 10...osim ako nisi hteo reci "maximum 10% otvorenih cvetova..."

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Moj utisak je da je sve stalo od ovakvog vremena,malina stagnira a cak ni trava ne raste,kakvi su vasi utisci?
 
Nazad
Vrh