Radovi u malinjaku

Svim malinarima SRECNO u novoj 2015 god.:ppozdrav:
Evo stigoh da pokazem moje poslednje radove u malinjaku za 2014 god. Ovo juce snimano a jutros sam ponovio iste radove zapoceo u 2015 god . Sve to radi mozda nemogucih mojih snova.....da cena bude 2.5 eur a prinos 6.3 kg/m/d = 20 000 kg/ha....?:haha:
Nesalomivi covek 4- Nazad u maline - YouTube


Samo da dodam da pre snimanja vec sam bio pocrneo,izoblicio se i popi.deo od hladnoce cekajuci sina 1/2 h da ustane da me snimi ....p.m.
 
poydrav za sve clanove i malinare ja sam ovdje novi a jesenas sam posadio malinu ,ne nesto mnogo al za pocetak 15 ari u pitanju je vilamet , ciso da vidim kako ce to sve ici ,, eto reko samo da vas pozdravim i pozelim dobru cjenu ove godine i dobar rod ... :ppozdrav:
 
Pozdrav svima!
Da li je neko koristio SLAVOL u malinjaku i kakav je bio ucinak?
Ja sam svoje u jesen pri sadnji umocio u Slavol i Dioxy activ supra,mozda sam pogresio al nadam se da nisam.... (tako mi rekose)
Hvala
 
Pozdrav svima!
Da li je neko koristio SLAVOL u malinjaku i kakav je bio ucinak?
Ja sam svoje u jesen pri sadnji umocio u Slavol i Dioxy activ supra,mozda sam pogresio al nadam se da nisam.... (tako mi rekose)
Hvala
ja znam da moj komsija koristi taj slavol i da mu malina se sastavi ,uy svaku zastitu prska slavol i ima iyuyetno kvalitetnu i rodnu malinu....
 
Sto se Slavola VVL tice,ja sam ga koristio prosle godine,cetiri puta zajedno sa preparatima za zastitu,po uputstvima koje sam procitao na Agrounikovom sajtu,i imao sam najbolji rod do sada,sad dal je to zbog njega ili je jednostavno godina bila takva ne mogu da garantujem,vidim mnogo se hvali ova Bioplant Flora,kazu cini cuda,ali je i cena jaka
Ja bih preporucio svima kojima malina slabo krce da u drugo prskanje ubace FitoFertov HumiStart,za njega garantujem iz licnog iskustva
 
Posle svake zastite prska slavolom?
Ja sam negdje procitao da se koristi od faze cvjetanja pa do 10 dana prije berbe..
uy zastitu mjesa i slavol i malina mu je super i prezadovoljan je sa slavolom ... sigurno 5 puta koristi sad ne znam tacno kad ga koristi..pitam ga pa javim ...i ja sam jesenas posadio malinu i sigurno cu koristiti slavol...
 
uy zastitu mjesa i slavol i malina mu je super i prezadovoljan je sa slavolom ... sigurno 5 puta koristi sad ne znam tacno kad ga koristi..pitam ga pa javim ...i ja sam jesenas posadio malinu i sigurno cu koristiti slavol...


Ajde vidi pa javni. Veoma mali broj ljudi koristi Slavol u malinjaku. I onda je tesko doci do informacija.

- - - - - - - - - -

Sto se Slavola VVL tice,ja sam ga koristio prosle godine,cetiri puta zajedno sa preparatima za zastitu,po uputstvima koje sam procitao na Agrounikovom sajtu,i imao sam najbolji rod do sada,sad dal je to zbog njega ili je jednostavno godina bila takva ne mogu da garantujem,vidim mnogo se hvali ova Bioplant Flora,kazu cini cuda,ali je i cena jaka
Ja bih preporucio svima kojima malina slabo krce da u drugo prskanje ubace FitoFertov HumiStart,za njega garantujem iz licnog iskustva


Kod mene nije Slavol VVL,nego obicni. Pise samo Slavol i jedva sam ga nasao.
 
Slavol

Ajde vidi pa javni. Veoma mali broj ljudi koristi Slavol u malinjaku. I onda je tesko doci do informacija.

- - - - - - - - - -




Kod mene nije Slavol VVL,nego obicni. Pise samo Slavol i jedva sam ga nasao.


:bravo:Evo i ja da iznesem svoje iskustvo u vezi Slavola.Koristim ga vec 2 godine,mislim da je to prava stvar,i da daje dosta dobar efekat.Pred samu berbu koristim ga u kombinaciji 3:1 sa fitofertom,to mu dodje kao turbo.Najveca prednost mu je to sto nije toksikoloski vec bioloski preparat,tako da se moze bez problema kombinovati sa drugim preparatima,a i samim tim se smanjuje upotreba preparata koja imaju vremensku karencu.

A evo da odgovorim gospodinu za umakanje sadnice u Slavol.Niste nista pogresili,sta vise to ti je plus,rizika nema preparat je bioloski,a sta vise strucnjaci prilikom setve kukuruza preporucuju dodatno tretiranje Slavolom za brze nicanje i start vegetacije.
 
:bravo:Evo i ja da iznesem svoje iskustvo u vezi Slavola.Koristim ga vec 2 godine,mislim da je to prava stvar,i da daje dosta dobar efekat.Pred samu berbu koristim ga u kombinaciji 3:1 sa fitofertom,to mu dodje kao turbo.Najveca prednost mu je to sto nije toksikoloski vec bioloski preparat,tako da se moze bez problema kombinovati sa drugim preparatima,a i samim tim se smanjuje upotreba preparata koja imaju vremensku karencu.

A evo da odgovorim gospodinu za umakanje sadnice u Slavol.Niste nista pogresili,sta vise to ti je plus,rizika nema preparat je bioloski,a sta vise strucnjaci prilikom setve kukuruza preporucuju dodatno tretiranje Slavolom za brze nicanje i start vegetacije.

Hvala na informaciji!
 
:bravo:Evo i ja da iznesem svoje iskustvo u vezi Slavola.Koristim ga vec 2 godine,mislim da je to prava stvar,i da daje dosta dobar efekat.Pred samu berbu koristim ga u kombinaciji 3:1 sa fitofertom,to mu dodje kao turbo.Najveca prednost mu je to sto nije toksikoloski vec bioloski preparat,tako da se moze bez problema kombinovati sa drugim preparatima,a i samim tim se smanjuje upotreba preparata koja imaju vremensku karencu.

A evo da odgovorim gospodinu za umakanje sadnice u Slavol.Niste nista pogresili,sta vise to ti je plus,rizika nema preparat je bioloski,a sta vise strucnjaci prilikom setve kukuruza preporucuju dodatno tretiranje Slavolom za brze nicanje i start vegetacije.
poz komsija ,kolko slavol u Ljuboviji :D
 
interesuje me sta od danas 18.02.2015.god,pa do kraja marta treba uraditi u malinjaku?
djubrenje,orezivanje?vezivanje?
prskanje?sa kojim preparatima?
mnogo pitanja od amatera koji ima 2 ara starije maline i 12 ari posadjene jesenas?
Najvise Vilamet i nesto malo Mikera su sorte koje imam posadjene.
Unapred hvala na svakom odgovoru,i vrlo je dobar forum,dosta sam naucio ovde.
 
Poslednja izmena:
Vezivanje,orezivanje,iznosenje orezanih lastara,djubrenje,prskanje.Izguglaj program prskanja a i sve radove imas ovde komentarisane sa postavljenim datumima.Skoro da nema sta nije napisano.
 
Kod mene uveliko krenulo vezivanje. Malina je zbog prošlogodišnjih kiša prerasla.

fotografija-0837.jpg
[/IMG]

fotografija-0838.jpg
[/IMG]
 
Kod mene je jos rano za vezivanje. Mislim da jos makar 15 dana nece moci nista da se konkretnije radi u Ivanjici.
Nabavio sam pre neki dan yaru comlex 102din je kod hladnjacara u nasem kraju.
Ova yara je po preporuci proizvodjaca jedina koa ne mora da se zakopava

- - - - - - - - - -

sad gledam da ni vreme ne obecava sve tamo do polovine pa i kraja marta.
 
Za Jara Mila djubriva neki stručnjaci tvrde da ne treba bacati. Skoro smo imali ovde u Arilju predavanje prof. Jordana Milivojevića koi takodje tvrdi da se to djubrivo nikako ne bi trebalo bacati jer ima Sumpora koi po njemu šteti malini.

Mišljenja struke po pitanju Sumpora u poljoprivrednoj proizvodnji su oprečna. Ja još nisam dobio pouzdane informacije koima treba verovati.

Meni je prošle godine agronom iz Čačka koi pretstavlja firmu Eurofertil preporučio da bacim u prihrani maline djubrivo Sulfamo. Ono je Azotno djubrivo ali takodje u sebi ima dosta veću količinu Sumpora nego Jara Mila.

Tu se ide iz krajnosti u krajnost. Postoje čak i studije o tome koliko je Sumpor štetan konkretno u Boru i okolini rudnika jer se izbacivao u okolinu i tom prilikom naneo navodno štete poljoprivrednom zemljištu.

Uprkos tome nalazim na pojedinim sajtovima kako biljka ne može bez Sumpora jer im je potreban u ishrani. Takodje se nalazi i u ljudskom organizmu. Potpomaže izgradnju hrskavice u nosu, ušima, zglobovima.


Ako neko ima dodatne informacije ili neku adresu gde bi smo mogli tačnije saznati istinu , molim neka objavi.
 
Svi moramo uciti i sami odlucivati sta cemo koristiti jer danas svi hvale svoj proizvod a kude tudji,ne moze se verovati nikome,sve se svelo na interes i interesne grupe,zato je i vazno da ovde razmenimo sto vise misljenja i onda sami odlucimo jer strucnjaci preporucuju ono sto oni prodaju i zastupaju.
 
Nazad
Vrh