Pušnice za dimljenje mesa

Ja iskljucivo bukvu,sljivu i tresnju nemam,a hrast i brest se nisu dobro pokazali
 
Може пиљевина ако се сече са циркуларом али је ситна. Пре две године сам тако сушио. За ову годину имам пањеве од багрема и шљиве.
 
Ja npr.samo hladnim dimom radim.
Uzmem 2-3 tanka drvceta za potpalu i lučevinu,to upalim i odmah preko toga bukov panj i to gledam da je sto veci. Zagradim loziste da nema puno vazduha i to dimucka po ceo dan
 
Pusnica mi je izdignuta od zemlje na nogarima 90 cm. 2.5x4.5m su dimenzije pusnice. Lozim odozdole dijagonalno su postavljene dve vatre s'tim da sa unutrasnje strane sam napravio dva sanduka od zice u koje sam napakovao beli kamen iz reke koji je ,,filter" dima. Idem sa hladnim i sa vrucim dimom po potrebi plus blaga vatrica da zatvori spolja proizvod(kolenice,slaninu,suvi vrat,suvo meso, rebra i sl probao sam jednom i svidelo mi se da pre postavljanja u pusnicu i pre soljenja umocim na 10-tak sekundi u kazan gde se tope cvarci sa kipucom vodom,posle se ocedi i usoli pa okacim). Bukva, migavac tj divlja sljiva i domaca sljiva, mahom to koristim za susenje jer toga najvise imam. Bukva lepo osusi i bude bledunjavo a sljiva isto i kod mene daje neku lepu boju dok migavac recimu da tamnu boju i malo da alkalni ukus mesu,onako,bude malo jace pod zub. Za potpaljivanje unutra ne koristim papir slamu ili tulusku vec sakupim sa poda mast koja se iskapala i sa njom potpaljujem,sad,da li je pravilno ili nije,ne znam mada meni se moj nacin pokazao kao dobar ali ove godine nema klanja,a verovatno necu dugo klati,rasprodate su svinje,rezigniran sam sa postupanjem u svinjarstvu uopste. Pozdravljam sve koji ,,smude" neko mesište,i bar izbacite neku fotkicu da parim oci kad nemam suvo da 'jem😁
 
Ја користим багремове пањеве, а када немам пањеве дрва држим у канти са водом. Код нас је био један лик који је услужно сушио месо и то на клиповима кукуруза наводно је месо добијало жуту боју.
 
Ikljucivo divlju sljivu neprskanu, dobro suvu.

Bilo je likova koji su ubacali stare opanke i gumene cizme. :LOL:
 
Nazad
Vrh