Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i jedne moje jako lose psenice. Sejao sam Renesansu, prva parcela, a zaboravio sam da povecam setvenu normu, pa sam sejao 220 kg po ha, sreca pa je samo 40 ari. Danas sam isao da probam da li moze da se radi kembridzem, ali kako vidim ne moze, posto ostavlja kanalice, treba jos dva-tri dana da prosusi.
 
Nema valjanja dok ne bude prasilo za tobom ovako je samo cupas lepi ti se blato za elemente i onda cupa i psenicu!
 
Znam da je glatki za to. Ali gde jos i njega da kupujem. Ostavicu da lepo prosuci, pa cu onda da valjam. Ovo sam probao da vidim kako ide, i kako ce Zetor nosi valjak. Ovo je i ovako nikakva psenica, pa sta joj bog da.
 
Juce bacena urea,nema blata...
slike.php
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Godinama koristim samo Sekator.Jeste da je skup ali rešava sve korove i možeš ga prskati do...avgusta.
 
Bojceticu u pravu si ali se svi ti korovi pojavljuju i dalje kukuruz,soja itd lepo si rekao koliko para toliko muzike.Jbt nekad se zito sejalo da cisti zemlju sad proizveti psenicu skuplje nego bilo sta drugo,ja i dalje orem posle zita tri puta cetvrti put total,tako u krug iz godine u godinu cistim njive,i te su njive bas ciste.Dok sam cepao samo totalom ceo herbarijum se ponavljao na tim parcelama dogodine.A da je hemija jeftina jeftina je!
 
Zato uskolisne trave kad imas posejes soju, pa sa 1l/ha Agila za 3000din resis problem. Ako imas sirokolisno psenicu ili kukuruz i udri sa 2.4d ili u psenici kopijama Larena.

Ako dozvolis da trava prezivi i baci seme onda naravno da sledece godine opet imas herbarijum. Ako sistematski radis i non stop unistavas neces imati problema sa visegodisnjim korovima, a sa jednogodisnjim uvek imas. Priroda je prirodam, nemoguce je resiti se trave, ali mozes da je kontrolises da ne konkurise usevu i ne smanjuje prihod.
 
Tema je psenica a ne kukuruz,a napisana iskustva vaze za Vojvodinu,ne za centralnu Srbiju gde sve raste i sto nam treba i sto netreba.:osmeh:

Za kukuruz svi znamo kako resiti problem korova,za psenicu postoje razni NE doreceni preparati koji nesto resavaju a nesto ne,tako da ta magicna kesica od 200 dinara resava problem uglavnom tamo gde ga i nema,ozbiljnije probleme moze resiti Sekator a sve moze da resi Palas,e zato je i skup,i koliko znam jedini na trzistu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh