Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko može da bude štete na samoj pšenici, od valjanja? U glavi mi je slika pšenice koju pogaze točkovi traktora prilikom prskanja.
Koliko velika sme pšenica da bude, da bi mogla da se povalja (odnosno oporavi od valjanja) ?
Plašiš se valjka, kako bi tek išao drljačom :haha:
 
Ovu sam jedino našao na netu, ali tako su nekad i moji radili..... Ko nije imao valjak prelazili su samo sa branom (neko je zove lančanica) i taj postupak se zvao "vlačenje" žita......
Neki su i drljali ali samo sa onim malim konjskim drljačama koje su imali "koso" iskovane kline pa kada se vuku u jednom smeru one ulaze u zemlju zbog napadnog ugla samih klina, a kada se okrenu u drugom smeru onda samo "klize" površinski.....
Mogu da slikam kako izgleda ta stara drljačica...ako nekog zanima.
 
ea45b9d831f4506bd9a53cdfbc5015b0.jpg

332700ad7ee585b068b710efba23f115.jpg

3626934674f434051026f39f983a1771.jpg


NS 40 s. Setva 6 ili 7. 10. 2015. Vide se posledice od mraza.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, kakve su psenice kod vas? Kod mene su jos uvek prekrivene snegom, pa se ne vide. Cujem da se prica da je lose stanje zbog ovih mrazeva, pa reko da proverim?
 
Ja u mom kraju nisam video ni jednu jedinu da je lepa na oko i pripremljena usla u ovaj period. Obicno neke i preteraju sa rastom pre snega sto nije dobro.
I kod mene je moja prekrivena snegom. Cekam da se otopi pa da je obidjem.
 
Ovako je izgledala pre nekoliko dana...


A kako sad izgleda,ne znam...s obzirom da je bio mraz od -10 svaku noc bez snega,ne verujem da je ostala ovakva...

I pitanje kad sam vec tu,ako planiram samo jednu prihranu da uradim,da li je rano u februaru?
 
Poslednja izmena:
I ja imam jedno pitanje,imam psenicu sejanu na sojistu,jesenas bacen 2kg map 12-52,koliko bi jos azota trebalo dodati tu?
 
Ja kontam da prihranim sa 100-150 kg ureje,u jesen je dobila 100 kg Map-a. Sliku psenice imate gore.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Analize koje su radili u PSS Kikinda,pokazuju da je azota , 20-30 % viši nego prošle godine .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh