Prvi obilazak useva 14 dana nakon setve

Trebao si nam prikazati one snimke gde su ti dobro nikli usevi pa reći da su ti sve njive takve. Neka se komšije malo jede, a tebi svedno jed ne gine kao ni nama.
 
Trebao si nam prikazati one snimke gde su ti dobro nikli usevi pa reći da su ti sve njive takve. Neka se komšije malo jede, a tebi svedno jed ne gine kao ni nama.
Kad bi to tako išlo. Sve znaju, bolje nega ja kakvo je stanje. Čim je prvo niklo ono što sam sejao na 15,5 cm rođak me zvao da javi kako sam posejao kao mišlinger i kako mi nije idealan razmak setve...
 
Кад су пролећа оваква никаква па мораш бити балтазар да осмислиш како и од ничега да направиш нешто.Да је иоле нормалнија година не би ништа погрешио како си урадио,већином се тако и ради.
 
Раде теби за почетак би могао да помогне мој комшија Миле Крстин
 
Kod mene nije ni blizu zemlja kvalitetna kao kod vecine vas, danas sam obilazio i nikad do sad nisam imao losije nicanje, gde je suvo tu semenka kao da je danas sejano znaci ni pojma o klijanju ili eventualnom nicanju.
Razmisljam da li da pokusam zalijevanjem nadomjestiti vlagu ili da cekam kisu, nesto najavljuju oko srede ali ja neverujem da ce sta biti u mom kraju tako da ipak zalijevanje mi ne gine.
 
Kod mene nije ni blizu zemlja kvalitetna kao kod vecine vas, danas sam obilazio i nikad do sad nisam imao losije nicanje, gde je suvo tu semenka kao da je danas sejano znaci ni pojma o klijanju ili eventualnom nicanju.
Razmisljam da li da pokusam zalijevanjem nadomjestiti vlagu ili da cekam kisu, nesto najavljuju oko srede ali ja neverujem da ce sta biti u mom kraju tako da ipak zalijevanje mi ne gine.
Mene ne bi brinulo da sve stoji u suvom. Nići će kad padne 10 litara kiše. Ovo je gadno što je niklo 20 %, 30 % klijalo, 30 u suvom , strašno...
 
Imam i ja 3-3.5 k.j gde je posejano prošlogodišnje seme.Izlazi kilavo, negde samo što nije, negde stoji u suvom, uvratine loše ali ne diram ništa, neka čeka kišu pa ćemo videti.To je na delu parcele od 8 k.j.
 
Razmišljam kako da utešim ovog našeg kolegu Radoslava, pa se setih jedne stvari.
Ako uzmeš u obzir onu njivu sa išlingerima i to podeliš sa ovim njivama gde je loše nicanje, ti imaš dosta dobar broj biljaka prosečno gledano.
 
Razmišljam kako da utešim ovog našeg kolegu Radoslava, pa se setih jedne stvari.
Ako uzmeš u obzir onu njivu sa išlingerima i to podeliš sa ovim njivama gde je loše nicanje, ti imaš dosta dobar broj biljaka prosečno gledano.
Неко само кромпир, неко само месо, у просеку сви мусаку.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Da svejedno mnogi sade kukuruz pa može i drug Radoslav da se baci u taj vid ratarske operacije a mi kao drugari da odemo i pomognemo mu drugarski oko rasada i sadnje na čelu sa čika Acom jer je on zagovornik ove kulturne manifestacije. 😁
 
Nazad
Vrh