Prskalice

Pre neki dan je bila jedna tanjirača na istovaru i na kamionu bila prskalica koja je išla u Bačku imala isto Arag bravo 180 s i gledam samo da je protokometar deugačiji.
Ima jedan poznanik u Cicijevom selu moraću do njega da vidim on mislim ima identičan ko moj.
U suštini meni ne smeta ovaj princip rada ja ne mogu da vozim brzo, jednostavno mi ne odgovara ta brzina, od 8 kmh mi je odlična nego čisto kažem onako kako je šta mi se ne sviđa.
Pitao sam drugara koji ima AG i kaže koliko teta on diže pritisak da bi držao normu.
 
Dukej mislim da ne rade na istom principu AG trinic i Arag.
Ja imam Arag i nisam baš nešto prezadovoljan.
Recimo ja ovo kao Cici ne mogu da uradim. Ima neki svoj opseg rada i to je to.Ja ako pokušam da vozim on ne diže pritisak nego jesnostavno pišti da usporim.
Ako zadam litražu npr 130 l/ha i vozim 8 km mogu da idem i 6,5 i 10 kmh ali ako ubrzam na recimo 15 kmh umesto da dozvoli protok i digne pritisak on mi pokazuje da usporim i brka protok.Za tačnos je odličan koliko podesiš toliko izbaci.
Ne znam da li ja negde grešim ili je jednostavno takav koncept čak sumnjam da bi sa drugim protokomerom možda mogao tako da radim kao Cici na snimku da je jesnostavno ograničen.
Eto vidiš, moj kolega je dobio baš drugačiji savet: da zameni AG Tronik sa Aragovim kompom jer kao bolje radi. Problem koji on ima sa AG Tronikom je da ukoliko radi sa manjim brojem sekcija koje prskaju (npr. prska prvo uvratine), tj. ima manji protok kroz protokomer, onda kad krene redovno u redove sa kompletnim granama jako dugo mu treba da navuče na potreban veći protok, potrebno mu je do stotinak metara da natera potreban protok (automatski i pritisak). Kad ulazi u sledeći prohod nema taj problem jer je prskalica prethodno radila u potrebnom režimu. A kao Aragov komp kod takvih promena puno brže natera na potreban protok (pritisak).
 
Eto vidiš, moj kolega je dobio baš drugačiji savet: da zameni AG Tronik sa Aragovim kompom jer kao bolje radi. Problem koji on ima sa AG Tronikom je da ukoliko radi sa manjim brojem sekcija koje prskaju (npr. prska prvo uvratine), tj. ima manji protok kroz protokomer, onda kad krene redovno u redove sa kompletnim granama jako dugo mu treba da navuče na potreban veći protok, potrebno mu je do stotinak metara da natera potreban protok (automatski i pritisak). Kad ulazi u sledeći prohod nema taj problem jer je prskalica prethodno radila u potrebnom režimu. A kao Aragov komp kod takvih promena puno brže natera na potreban protok (pritisak).
To nije tacno! Uradim uvratine i cim krenem sa svih sedam sekcija u par metara odma izregulise protok koji je zadat.
 
Ja nemam taj komp da mogu da tvrdim da je tačno ili nije, samo prenosim kako mi je rekao.
 
Što mislite kako je ovdje izvedeno elektronsko otvaranje i zatvaranje? Nigdje se ne vide nikakvi ventili.
Poslao sam poruku tipu, ali ne odgovara.
 
na Aragu nastelujem sve kako treba i kad iskljucim sekciju jednu dve pritisak se ne menja nikako.. dobije zadatu brzinu i vozi,sto kaze Matic ispod 1,8. nikako nece a u plusu kad ga pustam ide do kraja.. nesto tu ne stima kako treba

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Aj slikajte vaše protokometre ja sam 10 puta ulazio u meni sve podešeno po propisu.
Povezao sam LT navigator zbig brzine ,super je usinhronizivan.
 
Što mislite kako je ovdje izvedeno elektronsko otvaranje i zatvaranje? Nigdje se ne vide nikakvi ventili.
Poslao sam poruku tipu, ali ne odgovara.
Možda ima ventile pozadi na crevima.

edit: Sad sam uvećao sliku, vidi se da beli kabel ide zajedno sa crevima kroz rupu na buretu ka zadnjoj strani, znači da su ventili nazad...
 
Nešto mi brljavi Postimage pa ne mogu uplodati slike, ali nigdje se ne vide nikakvi ventili na prskalici, niti iza ima kakvih žica. A čak i da ima ventil na svakom crijevu, ako ga zatvori, tad pritisak raste pa ga treba ručno smanjiti, a to onda nekako poništava svrhu. Baš me zanima kako je izvedeno, meni bi to bilo super jer mi ne treba elektro on i off, a sve prskam na istom pritisku i s istom količinom vode.
 
Kod nas može od 0,6-10bar da bude pritisak sve reguliše računar ali kod nas je ARAG BRAVO300S. Ako je zadata norma 150l/h na 10km/h je pritisak 4,5bar ja mislim da bi ispratio i preko 15km/h nisam nikad probao.
 
Aj probaj pa javi ,recimo i kod mene je na 0,25 diznama ,norma 150 ha, 8 km ,pritisak je oko 3.Tako i aplikacija pokazuje da bi trebalo da je 3 bara e sad ako idem 7 ili 9 kmh onda isprati ,drži normu ali ako idem na 10 i 10 + km onda me obaveštava da smanjim brzinu jel mi norma opada pritisak ide tu do 5 i ne mrda više.
Najgora stvar što sumnjam da ovi što su mi prodali ne znaju princip rada Brava.Kad sam se raspitivao kažu tako radi.
Moja sumnja je i dalje na onom zelenom protokometru ja mislim da on nije Aragova nego ona druga italijanska firma (ne dođe mi sad u glavu)što pravi te plastikarije.
 
@talianu Kod tebe je Polmac-ov protokomer sa koliko vidim do 100l/min,kod njega je Arag-ov sa do 200l/min.Koliko su grane na prskalici kod tebe siroke ?.Mada na sajtu ovom pise da se koristi na prskalicama sa granama do 24m .....

 
Vidim i ja razliku,mislim da je neko hteo da ušpara.
Na videu se lepo vidi i lepo je objašnjenjo na 5:50 ,moćda je kod mene i slabiji regulator pritiska idem sad da ga slikam.
Molio bi kolege koji nemaju problem ko ja kad stignu da slikaju merače protoka regulatore pritiska na svojim ARAG razvodnicima.
 
Eto vidiš, moj kolega je dobio baš drugačiji savet: da zameni AG Tronik sa Aragovim kompom jer kao bolje radi. Problem koji on ima sa AG Tronikom je da ukoliko radi sa manjim brojem sekcija koje prskaju (npr. prska prvo uvratine), tj. ima manji protok kroz protokomer, onda kad krene redovno u redove sa kompletnim granama jako dugo mu treba da navuče na potreban veći protok, potrebno mu je do stotinak metara da natera potreban protok (automatski i pritisak). Kad ulazi u sledeći prohod nema taj problem jer je prskalica prethodno radila u potrebnom režimu. A kao Aragov komp kod takvih promena puno brže natera na potreban protok (pritisak).
Meni je vec druga Agromehanika prskalica sa AG tronikom i ni na jednoj nisam imao taj problem. Reaguje maltene u trenutku, ajde mozda mu treba sekunda.

Najmanji pritisak koji dozvoljava je oko 1 bar i ako vozis presporo npr. 2.5 km/h onda ce da prska vecu kolicinu od zadate. Kako ubrzavas tako dize pritisak. Ovo ne govorim samo tebi nego i Goranu Talianu. Prskam na oko 350 obrtaja kardana sto mu je vise nego dovoljno da moze da isporuci dovoljnu kolicinu vode. Verovatno ne bi mogao tako kada bi radio sa puno vode.
 
Nazad
Vrh