Prskalice

Da li je neko imao problema sa kompjuterom na Agromehanikinoj prskalici (na kompjuteru piše AG-Tronik 14)? Kolegi je taj komp. crkao (onaj deo sa monitorom koji je u kabini), i sad hoće da ga zameni sa Aragovim. Da li je neko to radio i da li se Aragov komp (upravljaćka jedinica u traktoru) slaže sa elektronikom koja je na Agromehanikinoj prskalici (vučena prskalica sa hidrogranama)?
 
A ima li negde kod nas da se kupi samo taj AG 14? Razlog je hitnost, tj. ne može da čeka da se naručuje iz Slovenije.
 
Na njihovom sajtu pise da je rok dostave 1-5 dana (verovatno Slovenija) a ima i noviji AG tronik S1 on je 1030€
Ja bih svakako prvo proverio sa nasim uvoznikom, da li ima koja je cena i kad moze da se isporuci.
 
Svaka cast kako su resili amortizaciju krila na ovoj prskalici. Dizne ID 03, brzina 15-20 kmh u zavisnosti koliko je ravna parcela, kolicina vode 60 lit/KJ.

Na ovom snimku gde je brzina bila 20 km/h pritisak je bio oko 7.5 bara.


Џаба ИД, кад је превелик притсак, опет ветар носи и заноси...

Додуше кад заноси фунгицид и инсектицид, неће да смета комшиском усвеу...
 
Jel video neko uživo prskalice Lisicki?
Jesu od plastelina ili iole pristojne?
Evo je kupljena pre mesec dana i oprskanih oko 100ha, za te pare dobra.
b46de25e51561924c0138028658f3add.jpg
88beb6efc220d1baf514941eb16ae6e4.jpg


Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Dukej mislim da ne rade na istom principu AG trinic i Arag.
Ja imam Arag i nisam baš nešto prezadovoljan.
Recimo ja ovo kao Cici ne mogu da uradim. Ima neki svoj opseg rada i to je to.Ja ako pokušam da vozim on ne diže pritisak nego jesnostavno pišti da usporim.
Ako zadam litražu npr 130 l/ha i vozim 8 km mogu da idem i 6,5 i 10 kmh ali ako ubrzam na recimo 15 kmh umesto da dozvoli protok i digne pritisak on mi pokazuje da usporim i brka protok.Za tačnos je odličan koliko podesiš toliko izbaci.
Ne znam da li ja negde grešim ili je jednostavno takav koncept čak sumnjam da bi sa drugim protokomerom možda mogao tako da radim kao Cici na snimku da je jesnostavno ograničen.
 
Nešto tu ne štima, pogledaj da li može nešto u parametrima da se podesi.Kod mene je takođe Arag i ne mogu da spustim pritisak ispod 1.8 bara, jednostavno neće dok u plus može i preko 10 bez problema.
 
Nazad
Vrh