Prskalice

Iskren da budem,nisam ga bas zagledao,jer je bilo jako hladno,ali kad je budem uzeo slikacu.Kao sto rekoh drugarov rodjak kaze da to ne funkcionise bas onako kao sto kazu i kako bi trebalo,ali verujem da bi se uz malo truda to dalo dovesti u red.
Sad kada sam se cuo sa drugarom,ipak kaze da je korekcija cene moguca,tako da je na vasaru izgleda druga tarifa,njegov rodjak ju je tamo i uzeo.
Daleko da je ovo neka ne znam kakva prskalica,ali bih po vidjenom rekao da je nesto izmedju Agromehanike i nasih kopija Rau.Kad je uporedim sa Moravom koju sam pozajmljivao,ovo je ipak neki drugi padez...
 
Petre danas sam ih zvao, osnovna varijanta 1250e, sa tri tanka 1400e, kao sto ste i objasniji tad je glavni tank 540l, pumpe su od 120l kopija italijanskih, imaju odbojnik na granama i prskalice se sklapaju ovde, nema PDV-a. i bice ih za desetak dana.
 
Jel zna neko cenu agromehanikine prskalice od 1200l i ko je sve zastupa kod nas? Interesuje jednog mog druga.
 
Zastupa je i MBV vrsac, a tamo sam pitao za 600l klot 2250e, sa 3 tanka 3018e, odbojnici grana 42e komad. u oba slucaja 12m grane-kopirajuce, 105l pumpa.
sve sam blize AgroMetalovoj.
 
Jel zna neko cenu agromehanikine prskalice od 1200l i ko je sve zastupa kod nas? Interesuje jednog mog druga.

Ovo su cene sa proslogodisnjeg sajma. Prva kolona je cena sa sajamskim popustom a druga je cena u tom trenutku bez popusta.

Pumpa je 150 lit u svakoj varijanti
/12 /15 itd........sirina grane
MRX.....rucno otvaranje
MY.......hidraulicno otvaranje
MYH.....hidraulicno otvaranje, hidraulicno pomeranje grane gore-dole, i hidraulicna nivelacija krila
AG TRONIK.........sa kompjuterom



33m0vvr.jpg
 
ja sam se odlucio za cometovu pumpu od 150 lit da mi brze i bolje promesa

I da se brze samosnabdene, al imas i grane od 15m.
videcu koliko je razlika u ceni 105 i 150l pumpe, samo sto nebi isao preko 12m grane i dizne trojke, sa cetvorkama sam jedva izbacivao 100l po kj. na 2bara i tada su kapi dosta krupnije.

ovo sto je cici postavio nema veze sa sadasnoscu...
 
Poslednja izmena:
cena je sa PDV-o
- - - - - - - - -



MYH krila izgledaju kao na slici dole i nenormalno su teska. Krila od 18 m u toj varijanti su skoro 1.000 kg.

s2d6b5.jpg
Ovakve dve ima kod nas u selu rusevi 90 ks i 105ks sa ravnim mostom kada je puna vode nemogu da je podignu,nego do pola je napune na zemlji pa onda je podignu i zabrave hidrauliku i tako je dopune do gore.
 
Koja je svrha to raditi?Oni sa tim teretom prave kanale ispod sebe i sabijaju zemlju do Kine:sta:
 
6732b1c7.jpg


takva je i moja stara ali pise na njoj 50lit.
ispod tih crnih poklopaca su neki ventili koje sam postavio naopako i imao sam iste probleme
Dali moze neko da mi kaze kako da promenim membranu u vazdusnoj komori na pumpi Rau 50lit. interesuje me dali se gornji poklopac samo odvrne on ceo, koliko sam video mislim da tu nema srafova?
 
Nazad
Vrh