Prskalice

Evo sa ovog diska mozete videti kako se izracunava brzina kretanja traktora .

 
Pre neki dan cistio filter na prskalici agromehanika 105l pumpa i nasao ovu gumicu prskalica radi normalno_Od cega je gumica?
prskalica-012.jpg
[/IMG]
prskalica-013.jpg
[/IMG]
prskalica-014.jpg
[/IMG]
 
Meni to liči na brišuću gumicu od hirauličnog cilindra, što nema veze sa prskalicom, sem ako ti neko nije ubacio :haha:.
Ili da nije gumica što dolazi na creva za povrat, gore na rezervoaru.
 
Ja bi rekao da se ovde prska kukuruz koji je vec nikao.Igore,koliko vode trosis po jutru ili ha?
 
interesuje me, na moravi od 660 litara, da li je neko radio modifikaciju da dno rezervoara ne bude tako ravno, druge prskalice imaju spušten taj deo gde uzima čorbu, a morava ravno dno.
pa pri kraju dosta prekida u radu.
 
Ne poznajem te prskalice, pa ne znam kako je u rezervoaru orijentisana dizna od mešača. Ako je usmerena prema otvoru gde ističe voda iz bureta, onda na samom kraju prskanja daje takve simptome kao što si opisao. Dovoljno ju je samo okrenuti na drugu stranu.
 
Ja bi rekao da se ovde prska kukuruz koji je vec nikao.Igore,koliko vode trosis po jutru ili ha?
Tek je poceo da nice,merlinom je radjeno,e stvarno ne znam,prskalica je od strica,zajednicka od 660l sto je bila je otisla pumpa i mi nismo resili tj kupili drugu,niti tu staru remontovali,a vec poco nicati kukuruz pa poslao on radnika onda da se odradi ovo sto je hitno.
Inace to je rau 2200l,oko 20 jutara moze da oprska,e sad jel stane vise vode ili trosi malo preko 100l po jutru ne znam jer smo radili na parceli koju smo izdelili i onda neznam kolko smo povrsine uradili tacno.

---------- Poruka napisana u 12:37 ---------- Prethodna poruka je at 00:39 ----------

Evo malo slika nove prskalice,remont stare bi trebao biti kompletan od pumpe pa do creva,dizni,krila,filtera regulatora,em treba odma prskati pa je nova bila brza i bolja varijanta.
Krila 10m,pumpa 105l,dizne standard.
07052012119.jpg

07052012118.jpg

07052012121.jpg

07052012117.jpg

07052012120.jpg
 
Poslednja izmena:
Bas nece biti nekog prskanja sa ovom pumpom od igor-a,50l pumpa ili su te zeznuli ili su pogresili
 
Pa ne znam sad ste me zbunili tj zabrinuli..covek kaze da je 105l,u biti tata je isao na vasar ne ja tako da ne znam,nisam ni bio kuci dva dana..Kao probali su ja bas dobru maglu baca.
Morat cu pozvat coveka,msl nije u redu ako su nas prevarili.
 
Ko je proizvođač te prskalice? Noseća konstrukcija jako liči na onu kod moje prskalice, a taj čovek od koga sam ja kupio prskalicu je bio jako korektan.
 
E nemam pojma,kazu moji da su super ljudi,bas se se lepo ispricali i sve to,e sad ne znam nisu stigli jos kuci iz grada da im kazem za ovo,mozda je greska ne znam,necu nikoga osudjivati dok ne vidimo.Inace taj sto prodaje je iz ns,i ima slepu zenu,a firma koja je to vec nebi znao.
 
Nazad
Vrh