Prskalice

Kupio moj komšija pre neki dan takvu cev sa krajevima i izbušenim rupama. Sa tri rupe 630 din. Meni se u prvi mah učinilo skupo, al' kad sam posle uračunao poštarinu da naručiš krajeve (on je uzeo sa prolazima na oba kraja), same krajeve i traženje nareznice ispadne da i nije skupo...
 
Nabavio sam dizne prodavac kaže da su dosta bolji za vetar od običnih 110-04 oznaka im je CFA 02 i sa dve strane ima vazdušne kanale i po priči prodavca služi da ne pravi maglu iza prskalice proizvođač je CERMAG.
 
Danas resio da kupim dizne protiv vetra, 450 din kom 110-03 Agroplast
vrede svaku paru, danas dosta duvao vetar i radilo se samo tako..... :osmeh: :bravo:

eg5ljr.jpg


merenje brzine vetra naspram trske... :ppozdrav:

6q8mis.jpg


- - - - - - - - - -

2wedtec.jpg
 
6dxt3c.jpg

Kupio sam ovu oprugu, molio bih nekoga da mi da meru gde treba montirati, da ide izmedju redova ,u 50 i 70 cm prskalica ima 12 m krila
 
Zna li neko kako se testira potrosnja vode po povrsini kod prskalice, cini mi se da je pisano o tome, valjda se mjeri kolicina vode pod jednom diznom i onda se nekako izracuna.
 
Jedno pitanje za one koji imaju vučene prskalice. Uzeo sam agromehaniku od 1500 lit sa granama 15m i dvozglobni kardan itd..., e sad posto prskalicu kačim na poluge preko original poteznice nije mi jasno na koju stranu kačim kardan sa duplim zglobom, majstor kaze na pumpu, a meni logičnije na traktor, jer je tu blizi i klinu gde se lomi, a i lakši kraj bi bio na pumpi.
203e1bf6510a8f996c3ade98f9b913f9.jpg
849f50a85824447dfee2c5f26fcb0511.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Tako mi i najlogicnije, a majstor iz firme gde sam kupio (da ne kazem iz koje) kaze kontra. Jos mi samo fali nesto da sj..em, pa da se 'besim, zato pitam, hvala.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Svejedno je po meni, jer ugao koji prave traktor i prskalica je konstantan. Ni jedno ni drugo nije greska.
 
Na kom pritisku i kojom brzinom prskate sa diznama 03?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
@ichbinmilan
Je l planiras da kupis prskalicu? Bolje ti je da kupis neku koja ima malo vise opreme(rezervoar za pranje ruku, za pranje ambalaže). Verovatno ce to sve uskoro po novim propisima biti neophodno.
 
Nazad
Vrh