Prskalice

Ispod drugog segmenta napraviti ovako nesto \|__|/ od cevi ili profila (kruta veza)

\ vezuje prvi segment i zglob na drugom
| je vezan na drugi segment (treba izracunati gde tacno)
__ je kruta veza
| bi trebalo da ide na treci
/ isto treci.

Princip rada je da prvi deo preko \ gura krutu vezu i na kraju / potiskuje treci segment ka gore, tj krila se sklope u cik cak ( |\| )

Bojim se da bi ovaj mehanizam bio tezi i skuplji da se kvalitetno napravi od manjeg hidro klipa na trecem (ili drugom) segmentu.
Dodatni problem je da li bi prvi i drugi deo izdrzali tezinu treceg i skalameriju.

p.s. Ili ovako nesto - ako mozete da provalite kako radi



Al eto, par ideja pa neka gazda odluci kako ce :)
 
Poslednja izmena:
Jel vuče neko agromehaniku od 1500 litara za belorusom?

Послато са BV5000 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav,kakva su vam iskustva sa vucenom agromehaniku od 1500 litara i da li bi imt 549 mogao da radi sa njom?hvala
 
Sto nebi mogo? Kad bude blatnjavo malo ce grebati. Al ide to. Jedino ako su hidro grane. Pitanje je jel ima dovoljno izvoda.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
nisam razmisljo o hidro granam,a nisam nikad ni radio sa vucnom nemam iskustva ,dobro bi dosli neki saveti pri kupovini .hvala
 
Da li može na toj vučenoj prskalici da na nekom usponu ili prevoju pretegne zadnji kraj (ako se voda slije u zadnji kraj) pa da ruda podigne poluge ma imt traktoru (pa da onda zadnji kraj padne na zemlju)?

Ovde kod mene ima dosta tih Agromehanikinih od 1500 litara. Svi su zadovoljni. Imaju ljudi i sa hidro krilima od 12m i sa mehaničkim od 15m. A mislim da bi najsrećnije rešenje bilo sa ovim novim lakim hidro krilima od 15m.
 
Ne prakticna za manje parcele. Ona je za 10+ jutara. Cak i sirina krila preko 15 je vec kriticna. Znam iz iskustva, ne pricam na pamet.
 
Videcete kad dodjete na manje njive, nepravilnog oblika pa treba uraditi ovratine ili okrenuti a da ne zapne granama za medju...
Najlepse radi u tabli duzine 500-1000m, ali kad takva ode na obicnu njivu dosta ugazi licno sam se uverio ove sezone.
Leko u konkretnom slucaju bolje ti je uzeti nosenu za Klasa sa hidro granama one su spas.
 
A posle te njive onda dodje veca. I onda jos jedna... S malom se 4 puta sipa voda a s vucenom jednom.
Ta od 1500 li jako lepo prati traktor. Negazi nove tragove. Bice sigirno po negde manevar dva vise da se okrene. Ali nadoknadice se to s autonomiom. Ona prska 8 do 10 ha. Zavisi s koliko vode ko ide.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
To jeste. Ali je po meni je bolje uzeti nosenu a za nju opet treba veći traktor. Na kraju, svako zna kakve će parcele prskati. Ali ako ima više malih definitivno nošena.
 
Radim sa vučenom prskalicom koja ima grane od 15 m i bure od 1500 litara.Samo jedna parcela mi je problematična .Jedan kraj parcele je u špicu ,parcela je pored puta a nema izlaz na put pošto je put višlji za 1,5 m od parcele.Kada dignem krila skroz u visinu ne mogu da okrenem pošto pored puta uvek ima visokog rastinja i šiblja.Na toj parceli imam više gaženja i jedan trougao koji ne mogu da oprskam.Mišljenja sam da ni sa nošenom nebi mogao mnogo bolje da uradim.
Ovo je ta parcela.
 
Nazad
Vrh