Prskalice

@markokg
Pulsira pritisak ili nesto drugo?
 
Ipak je samo manometar zaglavio. Mislio sam da je pritisak slab, jer preko 3 bara nije moglo nikako, ali kada sam zavio regulator pritiska do kraja, i kada sam na crvenom srafu stelovao pritisak, video sam da nabija veliki pritisak u crevu. Znaci ima ga. Skinuo sam manometar, cacnuo malo iglom i proradio je hvala Bogu. Sada se ucim da radim sa ovom prskalicom tj agromehanika 440 i 105/20 koju sam skoro uzeo.
 
Da se i ja javim posle saveta forumaša. U filteru ispod bureta sa našao plastičnu kesu obmotanu oko filtera, koja je odgore upala sa poklopca, jer stavim kesu oko poklopca da ne curi putem.
Takodje hteo bi da pitam, ima li ko manju Agromehaniku zapremine 400 litara, ali sa tri rezervoara. Mozda bi iskoristio povracaj i ponovio se prskalicom ove zapremine, a da je više ne perem u dvoristu.Znači li sta hidraulici traktora što je teža za 120 kg, prskam sa Štoretom 502, veća mi ne treba.
Jeste skuplja sa tri bureta u odnosu na ovu sa jednim, ali bi kupio bas ovu. Doduše, sada imam sa 8 metara grane, a kupio bi sa 10 metara i jačom pumpom. Inače, i sa starom sa prezadovoljan sa radom, mada baš i nije previše stara.
 
Samo ja kad sam kupovao nije bilo povracaja:haha:

Takvu prskalicu ima clan Mirmag i mislim da je nosi sa 539, sto bi znacilo da Store ce bez problema da radi sa njom.
 
Mislim da je mirmag-ova veća, ali nisam 100% siguran. Ali koliko se sećam njemu je pukla "ruka" od hidraulika, verovatno od preopterećenja.
Inače i ja kada sam kupio moju nije bilo povraćaja- 2005 godine, a već sledeće godine su uveli povraćaj. Ali tako je kako je.
 
NA, reko da nije stavio tegove na zadnje točkove. Znam da je objasnjavao kako se šteluje prskalica, ali tad nisam gledao zapreminu prskalice, znam da ima razvodnik zajebalo vek.
Moj Štore ima jedan teg napred, ako padne pazar kanda će morati još neki teg. Mada pored tegova, bojim se loma ruka hidraulika, neka malko jurim, uvek sam u stisci sa vremenom.
 
Danger ima belu od 440l i 240kg tegova,ferdza je nosi jos uvek. :osmeh:

Preterao si za citavih 40kg

- - - - - - - - - -

f4jvpy.jpg
 
Ja bi uzeo sa obicnim granama od 10 metara. Ona je od ove sto imam teza 120 kg a mogu misliti koliko je ova teza. Koliko joj znace grane za nivelaciju ne znam puno ali tek mi je to preskupo. Vise od 1000 evra je skuplja sa tim granama. Nisam ni hteo mnogo da razmisljam o leško prskalicama samo malko su jeftinije.
 
Kad bi probao nebi sigurno uzeo obicne grane,narocito na 12m,zavisi kakve su vam njive,ima gde mi znaci a ima i par njiva gde nekoristim,u svakom slucaju veliki plus,ja kad sam pitao za cenu moje bila je prosle godine oko 3300e u toj opremi
 
Ja bi uzeo sa obicnim granama od 10 metara. Ona je od ove sto imam teza 120 kg a mogu misliti koliko je ova teza. Koliko joj znace grane za nivelaciju ne znam puno ali tek mi je to preskupo. Vise od 1000 evra je skuplja sa tim granama. Nisam ni hteo mnogo da razmisljam o leško prskalicama samo malko su jeftinije.
Bolje kupi zutu ali sa kopirom. Bure kao bure za ispiranje mozes nabudziti,a dobre grane tesko...
 
10 m 2800 ali verovatno slabiji razvodnik. Kod nas samo velike prskalice 800 litara imaju grane sa nivelacijom. Ja ovako mali bas mi je to prepuno para ionako se prilično češem šta raditi. Želeo bi imam mogućnost da isperem prskalicu u polju, a sad me skroz poremetiste. Takodje hteo sam da smanjim broj tragova u psenici. Do sada zadovoljan sa 8 metara granama i 65 litarskom pumpom pa bas ne bi zeleo da se toliko luksuziram, a opet.hteo bi da iskoristim povracaj para.
 
Ovo ce izgleda biti najrealnija opcija. Sacekati, po mogucnosti probati negde takvu prskalicu za mog ridjana pa prosuditi. Volje ima a zelje za tako zdravo teskom prskalicom, ne znam.
 
Nazad
Vrh