Prskalice

Sa današnjeg terena:
ssl22573.jpg
 
Gde mogu naruciti ove metalne drzace, koji spajaju plasticno crevo sa metalnom konstrukcijom?


13080116.jpg
 
Ako nenađeš orginalne pogledaj u prodavnici gde se prodaje materijal za parno grejanje imaju takvi držaci što drže rastojanje između cevi od 1/2 cola ( kada se grejanje radi crnim cevima).
metdvosegr.gif
 
Firma Agrohrom NS, pumpa Rau 5 100l/min, 10m krila, Rau razvodnik na 3 sekcije I 1 sto "razbija"hemiju u buretu, Agromehanika nosaci dizni I dizne, cevi za hemiju mesingane I plastificirane, ram od cevi 30*40*3mm, a ima I injektor koji je trenutno skroz beskoristan. :osmeh:

- - - - - - - - - -

20131001_132034.jpg I jos jedna slika20131001_132034.jpg
 
Nort Army jel to od oni 10 meteri soje po kj,verovatno je presudila cena u izboru prskalice ali ipak je nova stvar nova nema sta da razmisljas.:ppozdrav:
 
Jeste, ali od pravih 10m/kj, ali je malo jedno kj. :osmeh:
Cena je presudila da biram izmedju "originala" I male privrede, a kad sam vec spao na malu privredu onda sam gledao na malo kvalitetniju. :ppozdrav:
 
Svaka cast a da je bilo malko vise verovatno onda ne bi zalili na parama i uzeli nesto kvalitetnije,ili cak sta vise neku polovnu praskalicu od preko iz uvoza,mozda ce te se pokajati sto niste uradili tako,ali svako zna svoje.
 
Neku prskalicu sto je baba prala papriku kad donese na pijacu?? Neka hvala, za ovu kad zatreba deo odem na prvi kiosk I kupim, a za one ima da se cesem.
A I kolsga vidi se da ste do zla Boga neupuceni I da sa takvom prskalicom ljudi postizu rekordne prinose npr.na Kosancicu, sad se nadam da ce se I meni dici...prinos!! :osmeh:

- - - - - - - - - -

Moram, sad sam kompletan sejalica-prskalica-rasipac, jer sam zahvaljujuci vama kolegama forumasima shvatio da je I koliko je bitno kontrolisano izvoditi te operacije.
 
znaci u nosioce prinosa spadaju i prskalice ,a zamislite sta bi bilo da je tek prskano sa amazone prskalicom.I da jos napomenem kad budete kupovali pesticide,fungicide i dr.sredstva za zastitu obavezno kupujte originalne proizvode po pravim cenama ,a ne neke made in prc.
 
Zato Vi prskajte sa ekonomicnijim traktorom npr IMT 560-565, pa jos da su I uzane gume zbog vece brzine I manjeg otpora pri kotrljanju po suvoj njivi... :osmeh:
Cujem da ste danasnji kolokvijum polozili 10-kom I da ste na jednom delu ispita rasturili usmeno I prakticno iz masina u ratarstvu,a u ovo izgleda niste upuceni...
 
i to sto kazete,moguce ali ja se slabo razumem jel ipak je to samo dao teorije a dosta toga neznam prakticno i dosta stvari nepoznajem jer se nisam tolko susretao sa tim.Tako da mi nemojte zameriti na mojim sugestijama.
 
Nazad
Vrh