Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Objasnjeno je u ranijem postu pre nego sto si i uputio kritiku sto nemam petlju da cinim prvi korak.
Ne znaci nista taj prvi korak iako je nacinjen. Problem je bio a i sad je ciniti drugi korak i ici dalje.
 
Za proteste 2018 sam skupio preko 70 poljoprivrednika, uredno prijavim protest u pokretu(znači celu rutu prijavim) odzvi super. Policija kontroliše sve, dođu klinci ,izađu pešaka na magistralu i blokiraju saobraćaj..glavna ruta za Kragujevac od auto puta...2 dana nakon protesta svima prijave, ja platim 63000din za organizaciju i blokadu. Apelacioni sud obori prvu presudu , vrati ponovo kod prekršajnog..ponovo me osude u roku od 15 dana i apelacioni i prekršajni. Izgleda da prvi put nisu pogodili sudiju gde je pogodno(partijski).

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Svaki dan neki novi mamac za glasače (20000 evra za majke koje su se porodile ove godine pa nadalje) neko novo obećanje A NAS POLJOPRIVREDNIKA NIGDE NEMA!!!!! AUUU LEB TI......
Slaba vajda i od naših protesta,tj malo nekom zamažu oči ili nekog kupe za sitne interese NI NE RAZMIŠLJAJU DA REŠAVAJU NAGOMILANE PROBLEME U POLJOPRIVREDI.
Zato ljudi 3.aprila nadjite vremena da izadjete na izbore i KAZNIMO OVA XOVNA koja sve rade PROTIV POLJOPRIVREDE!!!!!!
 
Kod nas je u utorak bio protestni skup poljoprivrednika i vožnja traktorima po ulicama Srbobrana. NI JEDAN srbobranski medij nije ni slovo napisao o ovom događaju!
 
Kod nas je u utorak bio protestni skup poljoprivrednika i vožnja traktorima po ulicama Srbobrana. NI JEDAN srbobranski medij nije ni slovo napisao o ovom događaju!
Pozvani su ali nisu smeli da dođu, kao ni razne druge televizije na nacionalnoj frekvenciji (RTV i dr.)
Na Srbobranskim vestima za taj dan predsednik opštine čestita dan državnosti a dan ranije naslov kako je poljoprivreda njihov prioritet! ::traktor::::jako_besan::
 
Svaki dan neki novi mamac za glasače (20000 evra za majke koje su se porodile ove godine pa nadalje) neko novo obećanje A NAS POLJOPRIVREDNIKA NIGDE NEMA!!!!! AUUU LEB TI......
Slaba vajda i od naših protesta,tj malo nekom zamažu oči ili nekog kupe za sitne interese NI NE RAZMIŠLJAJU DA REŠAVAJU NAGOMILANE PROBLEME U POLJOPRIVREDI.
Zato ljudi 3.aprila nadjite vremena da izadjete na izbore i KAZNIMO OVA XOVNA koja sve rade PROTIV POLJOPRIVREDE!!!!!!
Koji protesti?
 
......... Neki su bili na vlasti pa sad mrse muda samo da se ponovo dovate sise,......... Koga podržati?
Onda smo masovno bili izašli jer su spustili subvencije na 12000 /Ha ,ako ćemo iskreno i to bi nam sad valjalo pa makar bio i garagan na vlasti.A šta je ovo? Ubijanje poljoprivrede,sve što kao daju sve je samo u marketinške svrhe.On nama kao nešto daje a UZIMA DUPLO!!!!! Stavite sve na papír PA ONDA PRST NA ČELO koga zaokružiti.
 
Kad su izasli onaj dan iz udruzenja Stig bas taj dan kao slucajno kod kampa u Vranovu kod ukljucenja na put za Pozarevac stojala je republicka saobracajna policija i zaustavljala sve redom i isto u centru sela kod mene bila ekipa bg table sa radarom i svom opremom zaustavljali obe trake,taj dan me šef vozio do bolnice na kontrolu,kroz nase selo smo ih izbegli ali kod ukljucenja jok,drkali nas mozda pola sata
 
Dokle god na protestima ne bude bar polovina IMT-a, Rakovica, Ursusa, starih Rusa, Torpeda,... nema mnogo izgleda za uspeh protesta. (Bar ja to tako vidim...)

Zašto?

Prvo, jer bez njih nema masovnosti, a bez masovnosti su slabe šanse za uspeh. Velika većina poljoprivrednika se i dalje pati sa tim starim trakrtorima jer nema za bolje.

Drugo, te male i ekonomski slabije poljoprivrednike vlast će teže potkupiti ili uceniti nekim poreskim ili drugim prekršajem (kog ovi jaki i veliki realno uvek imaju) da popuste u zahtevima ili prodaju proteste.

Treće, percepcija ne poljoprivredne javnosti a time i eventualna solidarnost ili makar samo empatija će biti mnogo veća prema ovim slabijim nego prema vlasnicima velikih i moćnih mašina koji vrede više nego stanovi radnika u privredi...
 
Tu ima par imta... 😁 - ako je za utehu.
Inace potpuno se slazem Dukejom. (Jedino sto mislim da je jako malo ostalo od tih malih gazdinstava...).
 
Nazad
Vrh