Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Čuo sam da će u Sremu većina državne zemlje da ide u zakup bez licitacije nego direktna pogodba i da će oko 30% zemlje ići na prodaju mještanima koji imaju manje od 20ha svoje zemlje i to na rate .
 
Ko ide kajace se ko ne ide isto...Jebeno vreme doslo.Delili smo se na pio i bez pio,pa na profi i hobi,pa na velike i male i sada na one koji rade drzavnu zemlju i koji ne.Ovaj zakon nije dobar ni za velike a za male je tek ravan unistenju.Male ce postedeti Tenis jer im nece uzeti drzavnu zemlju.Nisu je licitirali pa je ne mogu ni izgubiti.Bez nje ce ostati veliki koji licitiraju.E kad oni ostanu bez nje mali ce ostati bez svega sto im nije vlasnistvo 1/1,a kasnije i bez toga.Zapamtite ove moje reci.Lokalne gazde ce se okomiti na svaki lanac privatnog zakupa koji radite ukoliko izgube drzavne oranice.Na kraju ce svi plakati a mali jos i jecati....zapamtite ovo.
 
Neverovatno kako se ovi iz LSV slepaju uz poljoprivrednike. Toboze oni nekog podrzavaju.
Nisam clan niti jedne stranke,tako ni LSV,ali ako ne odmazu-mogu pomoci...stim da nikako ne treba dozvoliti da seljaku tom pomoci zamazu oci za sledece izbore-jer i oni su dobrim delom odgovorni za sadasnje stanje...
 
Mozda nas ima koji smo za,ali NE na ovakav nacin,ovo je opet lov u mutnom i opet odskocna daska da veliki postanu veci,a mali se jos smanje.
Nema ni jedan konkretan razlog zasto izaci,niko nije napisao stavke i zahteve zbog cega se izlazi. Kao sto ni prosli put mali seljak nije imao koristi od subvencija do 100ha,tako ni sad nece imati koristi od bojkota.
Opet ce biti izigranih.

@Dekym budu bez brige od restitucije nema nista,sto mi da radimo dedovinu kad mogu lokalni tajkuni,pa onda drzavni,a na kraju i cika Tenis,jbg od nas malih drzava tacnije odredjeni politicari nemaju interesa.

Naravno da nema nista od toga. Ako bi vratili svima i svabama sve posede, ne bi imala sta da ((pro))da kao drzavna zemlja, a i baba (koja i ne krije da je "dobila"... naravno posteno, od vlasnika...) ne bi imala sta da proda...

"...Za pomenuti novac ona je, posle decenije uzaludnih pokušaja, zapravo prodala dve kuće - novu sa potkrovljem zidanu pre otprilike tri decenije i staru, "švapsku", dobijenu u kolonizaciji posle rata..."

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:565275-Arapi-kupuju-kuce-po-Backoj
 
Gorane aj oladi malo..ako si tu da podjebavas.
Ja radim nedto jada sto su mi bukvalno dali tj. prepustili veliki.Svaki hektar placam.Sve sam uzeo po pocetnoj ceni.Cena je 36000 po ha.Mislis li da je to malo?Privatan zakup placam od 600-max 800kg psrnice po kj.Sedi sad i sracunaj.
 
Ko ide kajace se ko ne ide isto...Jebeno vreme doslo.Delili smo se na pio i bez pio,pa na profi i hobi,pa na velike i male i sada na one koji rade drzavnu zemlju i koji ne.Ovaj zakon nije dobar ni za velike a za male je tek ravan unistenju.Male ce postedeti Tenis jer im nece uzeti drzavnu zemlju.Nisu je licitirali pa je ne mogu ni izgubiti.Bez nje ce ostati veliki koji licitiraju.E kad oni ostanu bez nje mali ce ostati bez svega sto im nije vlasnistvo 1/1,a kasnije i bez toga.Zapamtite ove moje reci.Lokalne gazde ce se okomiti na svaki lanac privatnog zakupa koji radite ukoliko izgube drzavne oranice.Na kraju ce svi plakati a mali jos i jecati....zapamtite ovo.
Da te ne znam pomislio bih da si dosao da plasis narod.
Kakvi tajkuni,pa nisu oni ponikli od oranja pojutrica fergusonom...nego su odmah zaplivali u drzavne table koje uglavnom nisu placali i zamakli su za vreme dok su subvencije bile daleko vece od zakupa,a obicno su imali i finansijsku zaledjinu. Sad se situacija menja,nije im vise isplativno davati 200 i vise evra za jutro u usitnjenim parcelama koje nisu pogodne za tesku mehanizaciju koju imaju,same masine imaju manji ucinak,vecu potrosnju a radni sati radnicima idu,zarada sve manja a i ti koji su bili finansijeri su sve manje zagrejani da finansiraju takve igrace.
Nije ovo prva bura,a mali ce je preziveti kao sto je i do sad prezivljavao i Tita i Slobu i rat i privatizaciju i tranziciju. Velika imanja su menjala oblik svojine i vlsnike,dok je mali ostao manje vise isti.
 
Ma kome ja da pretim...ljudi kao ja mole a ne da prete.I kad sam izmolio nesto drzavne zemlje kostala me 1150kg/kj .Znaci mnogo vise nego sto radim privatne.I eto opet je radim i od nje ostane nesto da se zivi.Znam da je necu izmoliti ni za 50000/ha ako Svaba uzme namenjen deo.Znaci svi cemo pre ili kasnije biti na gubitku.
 
U zahteve obavezno uvrstiti PIO! Da se plaća po veličini poseda. 1000-2-3-5 hiljada (nebitno) po hektaru, pa kome koliko narastao posed, toliko da plaća! Ne da nekome izađe dinar po ha a nekom 100000
 
Da je na protestu jedan od zahteva zemljisni maksimum nikoga ne bi ni bilo na protestu sto znaci sedimo kuci instrument bogatima da ne budemo.
 
Nazad
Vrh