Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
А ко је од њих бољи...Све њих финансирају исти људи, наши тајкуни. Ко год да победи ради у њихову корист, па онда у своју.

Овде многима није јасно да смо га сви колективно угасили, да смо постали колонија и свима нам се исто пише. Систем се не може више променити, нема се са чим. Воља је одавно изречена, и што би Цезар рекао: Alea iacta est!
 
Poslednja izmena:
Narode to što vi hoćete nećete nikada postići!!! To se radi promenom sistema iz korena. Neko iz mase spominje političare i tajkune, tajkuni nisu problem oni se lako mogu prizemljiti raznim zakonima i uredbama kao npr. unapred ugovorena cena suncokreta i sl. proizvoda, pa ko voli neka izvoli...brzo bi cene postale tržišne.
Ovde nisu problem čak ni političari jer su to obični pajaci kojim upravlja strani krupan kapital i MMF...slušajte samo El komadanta Vukija " ja sam se dogovorio sa MMFom"ahahah a on ustvari igra kako oni sviraju.
Ovde je najveći problem narod koji misli da će ulaskom u EU imati isti takav standard i da ć
e običan radnik imati platu 2k evra i ko god kaze nešto protiv toga počinje lov na veštice " povratak u 90te" i sl budalaštine....
Jel ovde sme da se govori protiv narodne vlasti?
Na nama je sve,zezamo sami sebe nemamo ozbiljnu organizaciju,neznamo i ne vidimo dalje od nosa.Imam priliku u svom selu da jos od sada da vidim kako jedan lokalni dzabalebaros ide od kuce do kuce birajuci polupismeni zivalj kako bi sebi obezbedio glasove za naredne izbore.Taj lokalni nazovimo ga politicar nije ni k....m mrdnuo za te polupismene glasace dok je sebi zaposlio suprugu u planu mu je dete dok njegov lovacki pas ceka sledece izbore(ocekuje ga zaposljenje kao cape iz ivkove slave).Tu sve pocinje,kod seljaka,kada nas oberlate sve im je lako,mogu zemlju da ptodaju kome hoce( nemamo nikog u parlamentu da digne glas) uvoz izvoz svega i svaceg(steluju po sobstvenim potrebama,uz ono ko vas jebe)nemamo nikog u parlamentu.Dragi mojiseljaci(paori ,poljoprivrednici,stocari ,povrtari,kombajnjeri i ostali nema nam druge nego da glasamo za nas i samo nas ga ubacimo u parlamentu i kazemo ovom Vucicu da nije posteno samo dve godine raditi po 16sati i uspeti u zivotu,a pre toga nemati ni dan radnog staza ,osim ako mu Seselj nije uplacivao kao kafe kuvarici.
 
А ко је од њих бољи...Све њих финансирају исти људи, наши тајкуни. Ко год да победи ради у њихову корист, па онда у своју.

Овде многима није јасно да смо га сви колективно угасили, да смо постали колонија и свима нам се исто пише. Систем се не може више променити, нема се са чим. Воља је одавно изречена, и што би Цезар рекао: Alea iacta est!
Ne mogu se složiti sa ovim. Ima još nade, ali smo blizu tačke bez povratka. Moje mišljenje je da samo seljaci mogu spasiti ovu državu bede, kao što su to i učinili u više navrata. Kada bi ujedinjeni delovali, narod bi to prepoznao.
 
Ma hajde ne zanosite se samo, bolje usmerite ernergiju na nešto pametnije. Kako VI očekujete da se paori ujedine kad ima pojedinaca koji dižu arendu i nikad nisu na protestima, ali su zato prvi za subvencije.
 
Treba mi da dignemo kuke i motike pa fino nase politicare uza zid kao sto su Rumuni Causeskoga i metak u celo i da vidis kako bi nas postovali ali dok god ima izdajnika i dupelizaca u ovoj jebenoj Srbiji tako ce nam i biti jeba ce nas svaka susumiga!
 
Inace Francuska je jedna poljoprivredna zemlja a po recima nasih predstavnika vlasti i mi smo, a jos smo uz to i razvojna sansa ove zemlje. Pitanje za sve, sta mislite kad bi mi ovako nesto uradili u Srbiji? Inace zgrada na ovom klipu je >hotel prefacture< ili ti zgrada vlade u Parizu
 
Ko da uradi....u nedelju je kod vas u Pozarevcu bilo prijavljeno 250 traktora koliko je jutros izaslo?Jedva 150.Kod nas u selu 35 traktora izaslo.i to opet oni koji uvek izlaze.Nije narodu jos dogorelo a i dok se selo ne opismeni bar malo nece nam biti bolje.
 
E to to,samo nebi svi u jednoj turi stali na Beščanski most,a ne uza zid :ppozdrav:
Ma samo metak u celo jer ta bi govna politicarska isplivala veruj mi da ih bacis sa Bescanskog mosta!

- - - - - - - - - -

Krecemo sa politikom...
Nema ovde nista politicki kolega pa ja sam prvi glasao za ove sada i nimalo ih ne podrzavam u ovome sto nam rade,a ovo je samo glas jednog od mnogih kivnih i izigranih gradjana ove zemlje Srbije koji su se ndali u bolje sutra!
 
Silom se nista nece rijesiti,mirni protesti DA, da se skrene paznja na tesko stanje u poljoprivredi. Po mom misljenju koje ne mijenjam vec duzi niz godina je da poljoprivrednici moraju osim svojih redovni poslova u njivama stalama moraju da prate zakone, uredbe, odluke, pravilnike i da reaguju dok su svi ti akti u pripremi i da traze javnu raspravu
 
Treba se i sa politikom krenuti,sta je ovo sto on rade?Po mom vdjenu ovakav odnos prema poloprivredi je nista drugo nego politika eu prema srpskom seljaku.Netrebe ziveti u zabludi sa cinjenicom da ce nemci odustati od dugorcne politici prema Srbiji. Evo ovih dana razgovarao sam sa ovdas jim dojc gasarbajterima koji mi rekose da nemcima je bitna vojvodjanska zemlja koja im je pripadala oko 50% pre rata. Koliko vidim istrajni su sve vise i vise nas cede kao voskovarinu.
 
[h=2]Traktori na ulicama Pančeva i Dolova[/h]
suncokrethaos_120x100.jpg
PANČEVO, 26. avgust 2015. (TV Pančevo) – Ponavlja se slika iz ranijih godina. Paori, nezadovoljni cenom suncokreta, protestovali su u Pančevu i Dolovu. Više od 70 traktora u ova dva mesta izvezli su na ulicu, kako bi ukazali da sadašnja cena od 36 dinara za kilogram suncokreta, ne zadovoljava proizvodne troškove. ShareThis
Nezadovoljni cenom suncokreta poljoprivrednici Pančeva organizovali su protest, tako što su provozali više od 30 traktora od ćoška ulica Ive Kurjačkog i Sinđelićeve, pa ulicom Moše Pijade, Svetog Save, Knićaninove do Pivare u Ulici Stevana Šupljikca.
Paori nisu blokirali saobraćaj već im je želja da ukažu na smanjenje sa 43 na 36 dinara za kilogram suncokret, što ukazuje na to da se oni ne pitaju, a prerađivači, odnosno uljari mogu da trljaju ruke.
- Izašli smo u protestnu vožnju zbog pada akontne cene suncokreta. Prošle nedelje je akontna cena suncokreta bila 42 do 43 dinara a preko vikenda na sajtu se pojavila cena sa akontnim otkupom od 36 dinara sa pdv-om. Zato smo izašli u protesnu vožnju, naglasio je Nikola Pavlov, poljoprivrenik.
- Otkupna cena suncokreta je niska, rod je umanjen – šta reći? 36 dinara je otkupna cena suncokreta. Kažu da je akontna, a mi mislimo da je konačna. Ta cena ne pokriva ni troškove. Cena od 45 dinara je cena ulaganja za proizvođače. „Viktorija“ je izašla sa cenom od 36 dinara i iako su drugi otkupljivači izašli sa cenom od 43 dinara ali u jednom trenutku svi su oborili otkupnu cenu. mi smatramo da je to monopol na ovom tržištu. Kad izađu svi sa jednom cenom znači da su se dogovorili. Cena jestivog ulja je skočila sa 100 na 150 dinara u roku od mesec dana. Pa vidite koliku oni zaradu imaju na štetu seljaka, rekao je Vukašin Ristić, poljoprivrednik.
Poljoprivrednici su se sastajali sa merodavnim u ministarstvima, ali značajnijih pomaka napred za sada nije bilo.
- Ministar Rasim Ljajić se uključio u priču i ministarstvo će pokušati da utiče na uljare da vrate cenu na početnu, dodao je Vladislav Gligorin, poljoprivrednik.
Protestovali su i paori Dolova. Njih više od 40. Razlozi su isti, jer sadašnja cena suncokreta ne pokriva ni troškove proizvodnje.
- Dolovački poljoprivrednici su se priključili protestu zbog veštački oborene cene suncokreta. Kočenje izvoza suncokreta od strane Ministarstva je dovelo pad cene suncokreta, tvrdi Marko Bojtar, poljoprivrednik.
Zbog stanja u proizvodnji zemljoradnici sve češće razmišljaju o samnjenju površina pod ratarskim kulturama koje se ne isplate, pa tako najavljuju i manje površine pod suncokretom.
- Najverovatnije ćemo odustati od dalje proizvodnje dok ne ugovorimo cenu pre proizvodnje. Nezadovoljni smo. Mislim da proizvodnja suncokreta u južnom Banatu neće opstati kazao je Nikola Pavlov, poljoprivrenik.
Paori iz dana u dan sve više gube poverenje u Ministarstvo poljoprivrede.
- Iz Ministarstva su nas uveravali da je ovo akontna cena, ali mi nemamo poverenja u njih i tražili smo veću akontnu cenu ako već ne mogu odmah da isplate konačnu, dodao je Pavlov.
U toku dana održan je sastanak proizvođača, prerađivača i predstavnika ministarstava poljoprivrede i trgovine, na temu cene suncokreta. Od rezultata ovih razgovora zavisiće i to hoće li se protesti nastaviti ili će prestati.

 
Bice suncokret sigurno 42-43 din . ono su namerno spustili, stvorili nam paniku sad nam je i 43 din extra i necemo ni traziti vecu cenu jer cemo se klati sa njima za 43. I oni da ispadnu dobri i izadju nam u susret eto dace nam 43 din.I mi cemo biti srecni ko mali majmuni. I postigli su sta su hteli, cena nece otici preko 50 din a mi zadovoljni sa 43 jer smo se kobojagi izborili za dobru cenu

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Bice suncokret sigurno 42-43 din . ono su namerno spustili, stvorili nam paniku sad nam je i 43 din extra i necemo ni traziti vecu cenu jer cemo se klati sa njima za 43. I oni da ispadnu dobri i izadju nam u susret eto dace nam 43 din.I mi cemo biti srecni ko mali majmuni. I postigli su sta su hteli, cena nece otici preko 50 din a mi zadovoljni sa 43 jer smo se kobojagi izborili za dobru cenu

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Mislim da je ovaj post tačna analiza ove prašine što se podigla.
 
Francuska je teritorijalno veća od nas par puta. Trebalo se boriti za to, dakle tamo žive hrabri ljudi. Naša državica se samo smanjuje jer ovde uglavnom žive kukavice, secikese, uvlakaci, bezlične amebe koji su u velikoj većini. Ona manjina sto ima muda da nešto promeni je premala i tako je već nekoliko vekova. Dakle od protesta nista, a takodje ni od neke ozbiljnije promene.
 
Sad ce to sve da resi veliki vrac ili ti alijans aleksandar aca sasa alek vucic.... Pa opet glasajte da bi se oni hvalili i otvarali sampanjac sa 50%.... Sto kaze ona pesma bljuvotine koje se serviraju napacenom narodu od strane nepismenih politicara ni pas sa maslom vise ne moze da jede.
 
Nazad
Vrh