Protesti malinara 2018 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Proizvodnja se nece odrzati, u to budi siguran.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
35852507_1845234528848767_3138901651994181632_o.jpg
EowM
 
To je to, necastivi su zavladali drzavom,pa su preuzeli sve bitne poslove, a medju njima i malinarstvo.
Nista nije bolje ni na ovoj temi.

Ocigledno je nekome bilo u interesu da dopusti ovoj dvojici ludaka da uniste bilo kakvu zdravu pricu na ovoj temi.

Bas bih voleo da vidim kako bi se proveli slicni psihopate kada bi poceli da ovako troluju na temama cena soje, cena kukuruza, cena psenice i slicno.....a za majmune i ludake koji imaju previse vremena uvek bi se mogao naci povod za temu.....zasto toliko placate arendu ako lose poslujute, odakle vam skupi traktori, itd....itd...
 
Samo da kažem , u odbranu "ludjaka" , jer to nisu : radim trenutno 30ha soje i 20ha kukuruza , ništa posebno za ozbiljan biznis , al eto za naše prilike .. i nepada mi napamet , niti ljudima koje znam , da ako bude niska cijena , a mogla bi i biti ove godine , da blokiramo puteve , i da kukamo kako neko treba da zabranjuje uvoz i slično , svašta ? Ko mi je obećo cijenu kad sam sijao ?
 
Momo, udri ti druze tu soju i mani se diskusije o malini, vidis da ti ne ide.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Kad je zanimljivo , a imam komšija i prijatelja u malinama , i žao mi je tolkog posla i nadanja , rad sam da pomognemo u ovom pisanju , a lično nevidim razlog za proteste zbog cijena , ,,, nemam ni ja predlog , ali ovo nije ispravno .
 
@momosaric
Uzele se pare jedne godine ogromne i ljudi se polakomili... Nasadilo se toga preko svake mere plus Bosna plus Kosovo plus Poljska i naravno velika kolicina niza cena na svetskom trzistu. E sad ce se malo odvaditi pa ponovo... I tako to ide u krug. Prosecna otkupna cena je 1,30 , informacija sa sajta. Proizvodnja je oko 0,80 eura... Hajde da kazemo i 0,90 eura da kosta proizvodnja. Znaci ko dugorocno ulazi u posao ima prosecnu dobit od 0,40 eura po kilogramu. E sad nekad ima vise nekad manje, rekao sam prosecna otkupna desetogodisnja cena. Mi bi sve odmah i brzo preko noci a to nikako ne ide. Pa i vasa soja, jel svake godine ista cena?
 
Zašto se oglašavaju strani državljani na ovoj temi,a i ne proizvode maline.Ni najmanje nas ne interesuje šta radite u vašoj BiH.

- - - - - - - - - -

Moderatori treba da stave oznaku trol ili psiho na poruke PP.a i još nekih....
 
Kolege potrebno je nekad cuti i drugacije misljenje a ne samo povladjivanje:ppozdrav:I jako je dobro da se cuju i komentari iz sto vise drzava pa da uporedimo kako je tamo a mozda i nesto naucimo ,kao sto ranije rekoh maline nesejem a u vasu temu upadnem samo kad je ozbiljna nepravda {ovaj put prema kolegi Momi}nezamerite i svako dobro:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Samo zato sto sam malo duze na ovom forumu i pisalo se u bilo kojoj temi ,nije bitno dal imam kombajn npr ili ne i nebitno iz koje smo drzave ,jedino ako su se promijenila pravila od kad se Jevto prijavio a nisu . Ovde je inace drzava pomogla da se otvori juce jedan veci sistem za navodnjavanje u koji pokriva nekoliko sela koja se bave malinom . O cijenama nije bilo rijeci.
 
Kad je zanimljivo , a imam komšija i prijatelja u malinama , i žao mi je tolkog posla i nadanja , rad sam da pomognemo u ovom pisanju , a lično nevidim razlog za proteste zbog cijena , ,,, nemam ni ja predlog , ali ovo nije ispravno .

Vidi prijatelju, drzi se ti sebe i onih oko sebe. Ne pricaj i ne komentarisi nas i nase proteste, naravno da nisu ispravni protesti oko cena, eto i ti nesto da primetis.. Ovde se radi o opstanku, ostajanju ljudi na svojim imanjima. Vecina ovde tezi da svojim radom obezbedi egzistenciju, nemaju svi 50 ha zemlje, probaju sa vise kultura na malom imanju, da budu svoji na svome, zive i skoluju decu, po ovim cenama, neko nas svesno tera u novootvorene fabrike za 25 000 din. a mladost nam odlazi, ne sa sela , nego iz drzave. Mozda je tamo, kod tebe, sve idilicno, i onda razumem tvoje pisanje.Ovde nije i pusti se nas, cuvaj tu idilu i prosperitet, vidim da se tamo u stranim ambasadama ceka i do dve god. za vizu, stvarno je dobro, cim toliko ljudi bezi.
 
Ovde je gore nego u Srbiji. Protestvovali smo i mi i ja medju prvim .Isto tako radjeno ko grlom u jagode bez plana realnog i sa neodredjenim zahtjevima i nista se nije uspjelo .
 
Vidi prijatelju, drzi se ti sebe i onih oko sebe. Ne pricaj i ne komentarisi nas i nase proteste, naravno da nisu ispravni protesti oko cena, eto i ti nesto da primetis.. Ovde se radi o opstanku, ostajanju ljudi na svojim imanjima. Vecina ovde tezi da svojim radom obezbedi egzistenciju, nemaju svi 50 ha zemlje, probaju sa vise kultura na malom imanju, da budu svoji na svome, zive i skoluju decu, po ovim cenama, neko nas svesno tera u novootvorene fabrike za 25 000 din. a mladost nam odlazi, ne sa sela , nego iz drzave. Mozda je tamo, kod tebe, sve idilicno, i onda razumem tvoje pisanje.Ovde nije i pusti se nas, cuvaj tu idilu i prosperitet, vidim da se tamo u stranim ambasadama ceka i do dve god. za vizu, stvarno je dobro, cim toliko ljudi bezi.
Ako smem da primetim...... Posto si iz Kule tj iz Vojvodine cini mi se da su i tebi porasli apetiti pa se bacio na malinu, pa sad kad je doslo do problema udri po ratarima. Sta mislis kako na tebe gledaju tvoje kolege malinari koji se bave malinarstvom decenijama koji su ograniceni i velicinom poseda i kvalitetom zemlje??
 
Samo zato sto sam malo duze na ovom forumu i pisalo se u bilo kojoj temi ,nije bitno dal imam kombajn npr ili ne i nebitno iz koje smo drzave ,jedino ako su se promijenila pravila od kad se Jevto prijavio a nisu . Ovde je inace drzava pomogla da se otvori juce jedan veci sistem za navodnjavanje u koji pokriva nekoliko sela koja se bave malinom . O cijenama nije bilo rijeci.

Mozes li molim te da nam samo kazes koji je odnos kod vas na primer posto je tema o malinama za kg maline= litar nafte ili soja kukuruz=litar nafte ?
 
Ako smem da primetim...... Posto si iz Kule tj iz Vojvodine cini mi se da su i tebi porasli apetiti pa se bacio na malinu, pa sad kad je doslo do problema udri po ratarima. Sta mislis kako na tebe gledaju tvoje kolege malinari koji se bave malinarstvom decenijama koji su ograniceni i velicinom poseda i kvalitetom zemlje??

Gde i kada si primetio da sam bilo sta lose rekao o ratarima ? Sto se tice apetita, trenutno sam smanjio te apetite i ostao na 30 ari Polke, a 60 ari Polane sam preorao, posadio sam sve , zeleci da sin preuzme i ostane ovde, nazalost , preorali smo i on odlazi u inostranstvo. I ja sam , kao sto vidis ogranicen velicinom poseda koji je taman za malinjak i jos manji pcelinjak, a predpostavljam da me kolege malinari, gledaju kao sapatnika u mukama a ne novopecenog malinara sa digitronom, umesto freze i motike, atomizerom na ledima.
 
Poslednja izmena:
Bas tako Zorane.
Malina je bila sansa da postanemo lideri u proizvodnji kvalitetnog proizvoda, i da je neko hteo to da prepozna, vece kolicine bi nam bile samo pozitivan faktor u poslovanju.
Ali posto ne samo da nema dobre volje za to, vec se i vlast preko svojih ljudi umesala u to i donela sebi bliskim ljudima profit, a nama propast u tom poslu, ostaje nam da pustimo sve mlade da krenu put pod noge, i da polako prodajemo svoju zemlju arapima i turcima, kao sto se trenutno desava u bosni.

Ja to jednostavno necu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh