Protesti malinara 2017 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@markonator

Mozda vi mozete 200din da platite voce mozda ste toliko sposobni na trzistu. Moji partneri, ozbiljni poslovni ljudi i domaci i strani mi kazu, polako, da vidimo trenutno stanje stvari je jako lose. Uzgred, posto sve komentarisete, hajde postavite vi bolji ugovor pa dokazite da ste bolji od mene ili mozda niste... U skolsku spremu vam necu gledati zanima me rezultat... Ovih dana mi samo zvoni telefon zovu me sa svih strana i kazu hajde vidi nesto, ti to znas i mozes... Velika ponuda robe zar to nekome nije jasno do sada...
 
Znači, "kontra-mere" bi se verovatno odnosile na to da nam ne bi dali izvoz...

Kojo, nismo sad tu toliko bitni ni koji MI, više bih se fokusirao na onog koje znači potpisao taj sporazum o slobodnoj trgovini i uvozu i time direktno napravio štetu nama proizvodjačima.

Meni kao laiku meni to deluje logično, ali će me neko uputiti u drugačije vidjenje stvari... :)
 
tacno maximuse.


poznavalac prilika

a cime se tacno bavis,za koga radis ,koja firma,sektor,reon ?

nekako mi previse delujes po prici kao najmanje neko iz skupstine... ;]
 
Lakse bih razumeo tvoje postove ako bih znao precizno cime se bavis ,u kom delu srbije,koji sektor poljoprivrede ili cega vec ?


ne mogu da skapiram da li si zapravo hladnjacar?
proizvodjac?
nakupac?
drzavni cinovnik za pljackanje naroda u ovom slucaju jagodicastom vocu ili sta vec?...

hvala
 
Samo me zanima tacno tvoje zanimanje da bih shvatio iz koje namere pises postove itd itd..
Mislim da vecina clanova ne razume sta ti zapravo ovde pokusavas da uradis pa reko da nam malo pojasnis svoje zanimanje i svoju svrhu na forumu.

Izvini ako sam predirektan.
 
Pises nepovezano. Izvozis dz voce a pisao si o izvozu sveze maline a nemas iskustva u tom delu. Tebe zovu ali ti nemas kome da izvezes jer su ti kontakti tanki i jaci hladnjacari tesko da te zovu jer ako oni nemaju izvoz nemas ni ti jer vise kupuju od proverenih hladnjaca koji su posteni izvoznici a ne od 3 ruke

- - - - - - - - - -

Ti mozes da budes neki posrednik ili trgovacki lazov a ne menadzer neke firme.vec zoves nase hladnjace i pitas sta imaju od robe i koliko traze za nju.pa po tome mislis da ima puno robe

- - - - - - - - - -

I ja imam podatke koliko ima robe u hladnjacama skoro svim osim 2 iz RASKOG OKRUGA jer te ne daju podatke i nece ni tebi da daju jer su to veliki i pravi izvoznici.

- - - - - - - - - -

Robe ima mozda 10% od ukupne kupljene robe. Ni 1 hladnjaca nije ostala da nije prodala 90% i to je progurana i kupina iz 2016god koje je imalo dosta. Visnje i sljive nema skoro ni za lek
 
@slavisa0101

Imam iskustva i u izvozu sveze maline, imam odredjene kontakte, pisao sam da je to nasa sansa medjutim problem je sto imamo jako losu organizaciju. Dosta sam stvari postavljao ovde na forumu pa neka svako zakljuci i donese sud na osnovu toga za razliku od vas koji samo pisete bez ijedne cinjenice.... Ali dobro svako ima pravo da iznese svoje misljenje. To koliko robe ima vidi se po trenutnim cenama i po tome sto se roba nudi na sve strane. I recicu vam jos samo ovo da su moji partneri jako etablirani i poznati na trzistu, globalni igraci.

@koooojic
A koja je vasa uloga pisanja na forumu? Ja pisem da pomognem proizvodjacima, nudim odredjena resenja koja su plod moga visegodisnjeg rada i iskustva u ovoj oblasti. Imao sam tu srecu da sam ucio i da jos uvek ucim od najboljih. To me motivise i tera da idem dalje. Zelja mi je pomoci proizvodjace, napraviti jedan model u kome ce svi biti zadovoljni i gde ce svako biti nagradjen u skladu sa svojim ostvarenim rezultatima. Mislim da imamo velike komparativne prednosti u proizvodnji jagodicastog voca u odnosu na konkurenciju samo se bojim da smo se zadnjih godina malo uspavali. I na kraju pisem jer me ova oblast zanima, volim marketing, konsalting, izvoz, volim da radim. Nadam se da Vam je sada jasnije...
 
Ja dajem cene. Poznavaoc bi ti dao neke reci ni sam ne znam zasta. Pa nadji te kupce i kazi cenu za nas sa foruma i da potpisemo ugovor sad.ako je 5 din kazi 5din a ne bice mala cena,bice tesko...

- - - - - - - - - -

Koliko vidim ako marko ima 100t mi ostali oko 200 to je 300t i ajde sastanak u nekom mestu da uradimo ugovore.daj neke cene pa koliko god da su pogubne.mi cemo da kazemo ko hoce da ti da za tu cenu.moze vecina da zamrzne i tako da potpisemo ugovor. Eto 300t nije malo. Da svi mi potpisemo a i ti da ces da kupis i svi cemo da ti damo naziv firme koja ce nasu robu da ti spremi za izvoz.
 
Nemoj samo nesto da uvrces vise jer stvarno nema smisla. Tvoji uslovi,cena,sta je dozvoljeno od hemije,svako da vadi analizu i sve sto hoces ali daj cenu. Ako je ne znas kazi dacu vam kao hladnjaca XXX plus npr 0,2e za zamrzavanje.

- - - - - - - - - -

Pa sta pises da ce da bude mala cena a nemas nikakvu cenu
 
@slavisa

Vi imate pravo da verujete da ce cena biti puno veca, svako ima pravo na svoje misljenje. Na osnovu trenutnog stanja na trzistu moje procene nisu optimisticne toliko. Sta ocekivati od ovogodisnjeg roda kada cene konstantno u izvozu padaju.
 
@ poznavalac prilika

Jos cemo videti za te silne padove...

@Proximus

To je trebao da Vam objasni Poznavalac,ali ocigledno da nema pojma.Po sporazumu o stabilizaciji i pridruzivanju potpisanom jos pre desetak godina,sa EU,Srbija se obavezala da ce postepeno ukinuti sve carinske dazbine na poljoprivredne proizvode.Period uskladjivanja je prosao tako da smo sada potpuno integrisani u sistem slobodne trgovine.

- - - - - - - - - -

@ poznavalac prilika

Dokument koji ste prilozili ocigledno nije validan,tako da Vas molim da ga vise ne pominjete ili jos gore,da ga nazivate ugovorom.
 
@jevto

Vase nepoznavanje materije i to sto se ne bavite nekim stvarima ne znaci da nesto sto je ocigledno mozete reci da nije. Ugovor je validan a jedino vi sumnjate u njega. Ja bih voleo da vidim i jedan Vas ugovor, pokazite nam kako izgleda???
 
Pokazacu Vam racun medjunarodne trgovine.Cujem neformalno ste se usavrsavali,u cemu to?O ekonomiji nemate pojma,cak ni jedan jadni racun niste u stanju da falsifikujete.Zasto niste zamolili nekog kolegu export-import iz oblasti polovnih automobila da Vam pokaze kako se falsifikuje servisna knjizica?

Voleo bih da cujem kako objasnjavate jos jedan podatak nadleznog organa,da je u Srbiju uvezeno u toku prvih 10 meseci 2017 godine vise maline nego za celu 2016?Zivo me interesuje radite li i uvoz ili samo izvoz?

Eh,da mi je Vasa glava bar koji dan da se odmorim...Vidite ni nocu ne mogu da spavam,zabrinut sam za Vas,za Srbiju,za sebe...
 
Poslednja izmena:
@jevto

Ja bih bas voleo da vidim vas ugovor? Evo koliko njih na forumu ima jedino Vi kazete da ugovor nije dobar, jel sujeta u pitanju ili sta vec? Meni je drago da Vi poznajete odlicno ekonomiju i tako dok Vi poznajete ekonomiji ja radim, ugovori su tu a vi nastavite teorijski da se bavite sa ekonomijom. Mozda ste profesor? Mada i za profesora je malo znanje da jedan pravi ugovor tek tako proglasite za bezvredan... Da ne moram da stitim svoga partnera postavio bih ga celog da ga ne zatamnjujem ali obavezan sam zbog ugovora da stitim oba partnera. Vi ako se bavite uvozom polovnih automobila odlicno ali ja sam u oblasti izvoza voca. Odmarajte vi ja cu nastaviti da radim, rad, posvecenost i pozitivna energija daju rezultate.
 
Ne,ne,ne.Zamolio sam Vas za objasnjenje uvoza maline.Budite ljubazni...

Ne ugovor,videcete racun kad za to bude vreme.Ni Vi meni niste pokazali ugovor.Ugovor ima clanove,obe strane ga potpisuju i overavaju,I odredjuje se nadlezni sud u slucaju spora.A koji je vama nadlezni sud?
 
@jevto
Brojne srpske firme imaju u Bosni svoje cerke firme i tim putem ta roba zavrsi u Srbiji. Dosta robe se i uveze. Uvoze mnoge firme pa cak i one sa 100% stranim kapitalom.

Ugovor je validan jedino vi u njemu nalazite manu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh