proizvodnja na veliko

Sjajno i ozbiljno,samo mi reci sta radis sa tolikim kunicima

---------- Poruka napisana u 21:56 ---------- Prethodna poruka je at 21:52 ----------

Sjajno i ozbiljno,a sta radis sa tolikim kunicima
 
Prijatelju ja sto mogu prodam, a daleko je to od onoga sto ja zelim problem je za mene klanica zelim da imam svoju klanicu a to je za mene veliki problem jer mi vlast ne dozvoljava
adaptaciju objekata u selu........
 
@ DEKI

Jeu ti kavezi na sprat, Pravljeni ili ovi standardni ko na farmama. Ako moze neka fotografija ne bi imali nista protiv.
 
E ljudi 1998 godine je zatvorena velika klanica u Padinskoj Skeli gde su klali i kunice.juce sam adio gips nekom liku koji je bio sef tamo i raspitao sam se oko te stvari.Svi kazu da su tada bila 'druga vremena' sada je problem sa standardima i propisima :(
 
Stvarno bi billo lepo da postavite slike vase farme pa da vidimo kako to izgleda.
 
Ja lično nemam ništa protiv ako neko zeli da dodje i pogleda
Moju mini farmu.....
Slike nazalost ne postavljam
 
I DEKI :) ajde postavi neku sliku da vidimo cisto kakva ti je farma ..... ne znam zasto ne bi to uradio .... ako neces OK .... :)
 
Ok mozda covek ne zeli.Ali da mi napravimo racunicu neku.Npr. sa 30 zecica koje kote u proseku 8 mladih cenim mesecno se moze zaraditi oko 500e.Primer:kotimo 15 po 15 tj. prvih 15 se okoti u roku od 5 dana po 8 zecica to je 120 komada,pripustamo zecice na 14 dana od kocenja,mlade odvajamo nakon 30 dana,do tada nam se okote drugih 15 zecica tako na svakih 45 dana dobijamo mlade.Da bi mladi dostigli tezinu od oko 2.5kg i preko treba nam oko 75 dana i tak svaki mesec, po trzisnoj ceni od oko 200 rsd po kg mi imamo 60000rsd, da kazemo da 10000 ode na troskove dobri smo 50000 :)
 
Kolega uzeo si maksimalan broj zalucenih ( 8 ).Dali je u troskove,pored hrane( otprilike-10kg po glavi tovljenika + 5kg svaki dan za majke i muzjake u priplodu), uslo odrzavanje temperature,vlage,lekovi,vakcine...?
 
Ovo sto je covek napisao 500 evra zarada :)zvuci lepo ali ne istinito .... moze 8 da koti .... meni sve po 10 kote uvek .... :) samo treba uracunati struju , vodu , vakcine , hranu , i treba imati prostor za 1000 zeceva ;)!
 
Ovako ljudi:prosek je 8 neka manje neka vise,ako je priplodni materijal dobar onda je 8 prosek,sto se rashoda tice 10000 pokriva sve,hrana i vakcine struju nisam racunao jel ona ne bi mnogo ni kostala kao ni voda a i ne treba prostor za 1000 zeceva vec za od prilike 300 od toga 150 mladih koji ne zauzimaju prostor koliko i veliki.pokusacu da vam svoj ceo plan prilozim pa vi kazite sta mislite.Ajde bre da razmisljamo pozitivnooo :) a da a sto se tice grejanja vlage dobra izolacija i prostor ako se uradi kako valja to nije problem (inace sto se gradnje objekta i tih gradjevinskih radova ja nemam problema,imam firmu gradjevinsku i dobro poznajem gradjevinu)
 
Razmisljamo pozitivno al`nema tvog plana.Moram ti reci da potreban prostor (m3) po jedinki,ne podrazumeva samo prostor u kavezu.Izolacija ne igra veliku ulogu,ako je prostor mali,treba cesce menjati vazduh u prostoriji.Nemoj razmisljati da, ako vise komada zalucis po zeki,da ces imati i bolji prirast.
U svakom slucaju,sa brojem zenki koji si naveo,rizik nije veliki da bi se plan sproveo u delo.
 
Bice dovoljno prostora za kaveze kako sam planirao(spratni kavezi i dobijamo prostor ) provetravanje ce biti konstantno i temperatura uskladjena.Trenutno "eksperimentisem" sa mojim zecicama i zecicima a sto da ne rizikujem ko ga sisa jedino tako moze da se uspe u zivotu.A da i jos jedna stvar ,pokusacu da od izmeta pravim brikete za grejanje jer vec ih pravim od piljevine
 
Poslednja izmena od urednika:
Sto se tice mog eksperimenta polako ulazim u stos,napravio sam peletirku (prototip) tako da spravljam granule u sopstvenoj reziji,zecice se redovno kote i mogu da kazem da sve sto imam prodam,trenutno mi je ostalo samo 11 tek zaljucenih zecica ali i to cu u roku od par dana prodati,imam 4 mlade zecice treba da ih uparim,objekat nisam jos poceo da pravim zato sto sam napravio jedan drugi ali za drugu namenu (japanske prepelice),djubrivo peletiram za cvece sad samo da za koji dan pelcujem zecice i miran sam :)
 
Koliko te je izneo taj prototip,znam da je :off_topic:,valjda ce mi oprostiti admini :osmeh: Sa koliko zenki radis trenutno??Ja imam neki plan za sebe da mi do kraja godine intenzivno koti 10tak zenki,hajkoma i panonki,a za posle cemo videti,sve zavisi kako krene,a msm da bi moglo lepo da ide,posto sam blizu Bg,isto kao i ti,mogao bih da prodajem i meso a i zive kunice...
 
Nazad
Vrh